En İyi 5 Sesli Kitap Uygulaması ile Android’de Kitap Dinle!

en-iyi-sesli-kitap-uygulaması

Kitap okumayı seviyor ama kimi zaman vakit mi bulamıyorsun? Hareket halindeyken dahi sevdiğin romana devam etseydin nasıl olurdu? En iyi 5 sesli kitap uygulaması bunu mümkün kılıyor. Okumak yerine dinleyerek sevdiğin kitapları bitirmek için blog makalemizi hemen okumaya başla!

En İyi Sesli Kitap Uygulamaları

Basılı yayınlar varlığını sürdürmeye devam etse de kitaplar giderek dijitalleşiyor. Mobil cihazlar sayesinde devasa bir kütüphanenin kolayca taşınabilmesi ve her an okunabilmesi, e-kitap kullananların sayısını her geçen gün artırıyor.

E-kitap derken sesli kitaplar da hayatımıza girmiş durumda. Android cihazında kullanabileceğin en iyi sesli kitap uygulamaları, bir liste haline getirdik.

Sesli kitaplar, kitap okumak için vaktim yok diyenlerin bu bahanesini ortadan kaldıracak cinsten. Koşarken, arabada, durakta, çay molasında kısacası her yerde sevdiğin kitapları dinleyebilirsin.

En İyi 5 Sesli Kitap Uygulaması AndroidListe’de

E-kitaplar kadar zengin bir kütüphaneye sahip olmasa da sesli kitap sayısı her geçen gün artıyor. Seni oldukça tatmin edecek en iyi 5 sesli kitap uygulamasını listeledik.

Genel olarak sesli kitap uygulamaları abonelik üzerine çalışıyor, deneme sürümleri veya ücretsiz içerikleri de mevcut. Storytel, ilk akla gelen uygulamalardan. Google Play Kitaplar, sesli kitaplara da sahip.

Audible ve Scribd zengin bir İngilizce sesli kitap arşivine erişmeni sağlıyor. En iyi Türkçe sesli kitap uygulaması sayabileceğimiz Dinlebi de listemizde. Ayrıca en iyi 5 Android kitap okuma uygulaması listemize de göz atabilirsin.

AndroidListe‘den uygulama indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

 1. Storytel

  Storytel

  E-kitap, sesli kitap ve podcast hizmeti sunan Storytel, ücretsiz denemesi olsa da abonelik ile çalışıyor. Klasiklerden çocuk kitaplarına birçok yerli ve yabancı edebi eseri bulabilirsin. Türkçe arayüzü ve içerikleri ile kullanımı kolay. Çevrim dışı dinleme, ayraç, not ekleme gibi özellikler sunuyor.

 2. Google Play Kitaplar

  Google Play Kitaplar

  Google Play Kitaplar ile e-kitaplara ve sesli kitaplara mobil cihazınla erişim sağlayabilirsin. Sesli kitapları tercih ederek istediğin kitabı dinleyebilirsin. Geniş bir e-kitap, çizgi roman ve edebi eser kütüphanesine sahip. Kitapları tek tek satın alabilir veya ücretsiz içeriklerden faydalanabilirsin.

 3. Audiobooks from Audible

  Audiobooks from Audible

  Amazon’a ait olan Audible, dünyada oldukça popüler. Ücretsiz ve indirimli, e-kitaplar, sesli kitaplar, podcastler sunuyor. Çevrim dışı dinlemek için sesli kitapları indirebilir, tüm cihazlarınla eşitleyebilirsin. Yüksek ses kalitesi, hızlandırma, ileri-geri sarma, örnekler gibi birçok özelliğe sahip.

 4. Scribd - Reading Subscription

  Scribd – Reading Subscription

  Dijital bir kütüphane olan Scribd, e-kitaplara, sesli kitaplara, müzik ve dergilere erişim sağlıyor. Gelişmiş oynatıcısı, uyku modu, hızlandırma, çevrim dışı dinlemek için indirme gibi özelliklere sahip. İngilizce kitap okumak veya farklı kaynaklara erişmek isteyenler için ideal.

 5. Dinlebi: Sesli Kitap

  Dinlebi: Sesli Kitap

  Dinlebi, klasik eserlerden en çok okunan kitaplara kadar yüzlerce seçeneğin yer aldığı Türkçe sesli kitap uygulaması. Ücretsiz denemenin yanı sıra grup aboneliği imkanı da sunuyor. Kitaplardan hoşuna giden 15 saniyelik kısımlarını sosyal ağ hikayelerinde paylaşmana izin veriyor.

TikTok Ses Efektleri ve Autotune Nasıl Eklenir?
TikTok Ses Efektleri ve Autotune Nasıl Eklenir?

Autotune ile hazırlanmış şarkları seviyor musun? Bu tarz şarkılar söyleyerek video klipler hazırlamak ister misin? TikTok ses efektleri ve autotune ile oldukça eğlenceli klipler çekebilirsin. Nasıl yapacağını ve kullanabileceğin Android uygulamaları keşfetmek için hemen oku! …

Android’de Kullanman Gereken En İyi 5 Autotune Uygulaması
Android’de Kullanman Gereken En İyi 5 Autotune Uygulaması

Şarkı söylemekten keyif alıyor musun? Söyleyişin ve ses tonun ile arkadaşlarını şaşırtmak ister misin? Autotune uygulaması kullanarak bunu yapabilirsin. Android cihazlarında kolayca kullanabileceğin en iyi uygulamalar bugün AndroidListe’de. Keşfetmek için hemen okumaya başla!…

Android’de Kullanman Gereken En İyi Makyaj Uygulamaları
Android’de Kullanman Gereken En İyi Makyaj Uygulamaları

Fotoğraf paylaşacaksın, makyaj yapman lazım ama vaktin mi yok? Bunu senin için yapabilecek Android uygulamalar var. Kullanabileceğin en iyi makyaj uygulamaları bugün AndroidListe’de. Her özçekimde, fotoğrafta ışıl ışıl gözükebilir, herkesi şaşırtabilirsin. Nasıl mı, hemen oku…

Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları
Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları

Müthiş hikayesiyle seni içine çeken oyunları seviyor musun? Bulmaca, macera ve gizem unsurlarını taşıyan Point-and-Click oyunları tam da aradığın olabilir. Bir döneme damga vuran bu oyun türünü yeniden hatırlayalım. En iyi Android oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla! …