Amazon Kindle, Kobo Books Gibi 2018’in En İyi 5 Android Kitap Okuma Uygulaması

kitap okuma uygulaması

Kitap okumayı seviyor musun? Android mobil cihazlarınla da kitap okuyabilmen için e-kitap okuyucularını inceledik, işte en iyi 5 kitap okuma uygulaması, hemen indir!

Kitabın serüveninde matbaanın icadı hem kitapların hem de okuyucuların sayısını artırdı. Zamanla kitap okumak, hayatın bir parçası haline geldi. Dijitalleşme çağında ise mobil cihazların hayatımıza girmesi, kitaplara yepyeni bir boyut kazandırdı. Artık kitaplar sadece sayfalarda yazılı, değil dijital ortamlar aracılığıyla her yerdeydi.

Kitap severler için İnternet dev ve kolayca erişilebilir bir kütüphaneye dönüştü. Okumak için koca koca kitapları taşımak yerine, megabaytlarla ölçülen küçük boyutlara indirgeyerek cep telefonunla bile okuyabilirsin.

Dijital kitapları okumayı sağlayan en iyi araç, e-book reader yani e-kitap okuyucu. Telefonuna ya da tabletine yükleyebileceğin bir kitap okuma uygulaması ile her an kitap okuyabilirsin.

E-kitap indirebileceğin bir sürü site mevcut durumda. Ücretlilerin yanı sıra ücretsiz e-book da bulabilirsin. Biz bugün e-kitap okuyucu tavsiyesi isteyenlerin çok işine yarayacak bir yazı kaleme aldık.

2018 yılı itibariyle Android’deki 5 en iyi e-kitap okuyucuyu bir araya getirdik. Listemize göz atarak bu harika uygulamalardan birini hemen kullanmaya başlayabilir ve kitap okuyabilirsin.

En iyi kitap okuma uygulamalarını sayfamızdan indirebilirsin. Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. Amazon Kindle

  Amazon Kindle

  Amazon Kindle uygulaması, bir Kindle cihazın olmasa bile e-kitap okuma zevkini mobil cihazlarına taşıyor. Ücretli ve ücretsiz pek çok kitaba erişim sağlayabilir, Google ve Wikipedia‘da arama yapabilirsin. İçerisinde bir de sözlük bulunuyor.

 2. Moon+ Reader

  Moon+ Reader

  Moon+ Reader, harika kontrol özellikleri ve görüntü ayarları ile okumayı keyifli hale getiren benzersiz bir e-book reader. Kitapta ne kadar ilerlendiğini gösteren bir durum çubuğu var. Pro sürümünde daha detaylı istatistiki bilgiler sunuyor.

 3. Kobo Books Okuma Uygulaması

  Kobo Books Okuma Uygulaması

  Kobo Books, Türkçe arayüzü ile oldukça kullanışlı bir uygulama. Sadece e-book okumakla kalmıyor, entegre Facebook özelliği sayesinde yorumlarını, alıntılarını sosyal medyada paylaşabilirsin. Oldukça büyük bir veri tabanına sahip.

 4. Ücretsiz Kitaplar - Wattpad

  Ücretsiz Kitaplar – Wattpad

  Wattpad, küresel bir kütüphane. Ekran rengini, font boyutunu değiştirmek gibi özelleştirme imkanı sunan bir e-kitap okuma uygulaması. Ünlü ve amatör pek çok yazarın eserlerini bulabilirsin. Dilersen kitap koduyla arama yapabilirsin.

 5. Aldiko Book Reader

  Aldiko Book Reader

  Aldiko Book Reader, otomatik olarak kitapları kaydetmediğinden hafızada fazla yer kaplamıyor. Okuduğun bölümleri kaydetmek için sanal rafına e-kitabı eklemelisin. PDF ve ePUB formatlarını destekliyor ve özelleştirme de sunuyor.

Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?
Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?

Daha önce paylaşmış olduğun hikayelere yeniden bakmak mı istiyorsun? Paylaşmış olduğun Instagram eski hikayelere bakma şansın var ancak başkasının eski hikayelerini görmek pek de kolay değil. Bu rehberimizde geçmiş hikayelere nasıl bakacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir?
Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir?

Başka platformlarda paylaşmak ya da Android cihazına kaydetmek için filigran olmadan TikTok’tan video mu indirmek istiyorsun? Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir merak edenler için farklı yöntemlerin yer aldığı bir rehber hazırladık. Detaylar için okumaya devam et! F…