Android’de oynaman gereken en iyi görsel roman oyunları

görsel-roman-oyunları

Şahane görsellere sahip ve hikayesini yönlendirebileceğin oyunlar oynamak ister misin? Cevabın evetse en iyi görsel roman oyunları listemiz tam senlik olabilir. Olay kurgusuyla seni etkileyecek, kararlarına göre gidişatı değiştirebileceğin en iyi Android oyunları keşfetmek için okumaya devam et!

Görsel roman oyunları

Görsel roman oyunları, klasik oynanışa sahip olmayan ve çoğu zaman etkileşimli olan bir oyun türü. Hikayenin ve karakterlerin ön plana çıktığı bu oyun türünde anlatıcı neler yapabileceği sana anlatır. Anlatımlar sesli veya metin bazlı olabilir.

Bir nevi etkileşimli hikaye oyunları sayılan görsel roman oyunları, Japonya kökenli ve birçoğu anime ögeleri taşır. İlgi çekici hikaye, başarışı görseller ile işlenir. Çizgi roman tarzında hazırlanmış bu oyunlarda karakterin kaderini genellikle oyuncu belirler. Macera, korku, gizem gibi birçok heyecan verici unsur da yer alır.

🥷 En iyi anime oyunları listemizi de incele.

En iyi görsel roman oyunları listesi

Grafikleri ve olay örgüsü ile seni kendine bağlayacak en iyi görsel roman oyunlarından seçtiğimiz listemizi kısaca tanıyalım ve detayları aşağıda paylaşalım. Bu oyunları AndroidListe’den indirebilirsin.

 • Underworld Office’de, seni kurtaran hayaletlere çalışmaya hazır mısın?
 • Mystic Messenger’da aşka düşmemek için kendini zor tutacaksın.
 • 7 Days: Gizem Görsel Roman’da, kaderini vereceğin kararlar belirleyecek.
 • Everlasting Summer, seni geçmişte ilginç bir mekana götürecek.
 • Mysterious Forum and 7 Rumors’ta her hikaye mutlu sonla bitmeyecek.

👗 Moda tutkunları için en iyi giydirme oyunları listemiz yayında, şimdi incele.

Oyun indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, APK, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Yeraltı Ofisi: Underworld Office!

  Yeraltı Ofisi: Underworld Office!

  Underworld Office’de, hayaletler tarafından kurtarılan Eugene’nin ilginç hikayesine tanıklık edeceksin. Oyun 40 kısa film ve 150 illüstrasyondan oluşan bir dünyada geçiyor. Macera ve gizem dolu, senin kararlarına göre şekillenen 7 farklı rota seni bekliyor. Birçok şeyi keşfedecek ve deneyimleyeceksin.

 2. Mystic Messenger

  Mystic Messenger

  Mystic Messenger, metin bazlı bir görsel roman ve kendini bir mesajlaşma uygulaması kullanıyor gibi hissedeceksin. Diğer karakterlerle sohbet edecek, mesajlar alıp cevaplayacaksın. Ayrıca romantizm rüzgarına kendini kaptırabilir ve aradığın aşkı bulabilirsin. Tüm kararlar senin elinde.

 3. 7Days! - Decide your story

  7Days! – Decide your story

  7 Days, macera ve gizem unsurları içeren oldukça ilgi çekici bir etkileşimli hikaye oyunu. Vereceğin kararlar, oyunun gidişatını etkilemekle birlikte senin kaderini de belirleyecek. Metin bazlı oyunda diğer karakterlerle etkileşime girecek ve hikayenin sonuna sen karar vereceksin.

 4. Everlasting Summer

  Everlasting Summer

  Eski Sovyet Rusya’sında geçen Everlasting Summer, oldukça özgün bir görsel roman. Semyon’un otobüsle yaptığı gizemli maceraya tanık olacaksın. Geçmişe giden Semyon, Sovionok adı verilen bir kamptan kendi zamanına ve evine dönmenin yolu bulmak için kamp halkından yardım almalı ve ipuçları iyi bir şekilde değerlendirmeli.

 5. Mysterious Forum and 7 Rumors [Visual Novel]

  Mysterious Forum and 7 Rumors [Visual Novel]

  Korku ögeleri taşıyan Mysterious Forum and 7 Rumors kısa ancak heyecan verici bir görsel roman oyunu. Oyunun ilerleyişini senin kararların belirleyecek ve farklı sonuçlar doğuracak. Oyun, liseli öğrencilerin hazırladığı bir forumda geçiyor. Burada paylaşılan bazı hikayeler gerçek olacak ancak sonuçları hiç de iyi olmayacak.

Android’de eğlenebileceğin en iyi VR oyunları
Android’de eğlenebileceğin en iyi VR oyunları

Bir süper kahraman olup gökyüzünde uçmak ister misin? Android telefonun ile bu artık mümkün. Listemizde yer alan en iyi VR oyunları seni sanal bir dünyaya taşıyacak ama gerçekmiş gibi hissedeceksin. Saatlerce eğlenebileceğin en güzel oyunları keşfetmek için okumaya devam et! …

Android’de oynaman gereken en iyi görsel roman oyunları
Android’de oynaman gereken en iyi görsel roman oyunları

Şahane görsellere sahip ve hikayesini yönlendirebileceğin oyunlar oynamak ister misin? Cevabın evetse en iyi görsel roman oyunları listemiz tam senlik olabilir. Olay kurgusuyla seni etkileyecek, kararlarına göre gidişatı değiştirebileceğin en iyi Android oyunları keşfetmek iç…

Android’de oynaman gereken en iyi giydirme oyunları
Android’de oynaman gereken en iyi giydirme oyunları

Giyim konusunda zevkine güveniyor musun? Android’de kendi tarzını yansıtabileceğin en iyi giydirme oyunlarını keşfetmek ister misin? O zaman sana harika bir sürprizimiz var. En çok beğenilen Android oyunlardan harika bir liste hazırladık. Listeyi görmek için okumaya devam et!…

Android’de oynaman gereken en iyi gizlilik oyunları
Android’de oynaman gereken en iyi gizlilik oyunları

İçinde gizem ve aksiyon taşıyan oyunları seviyor musun? O halde en iyi gizlilik oyunları listemiz tam senlik olabilir. Verilen görevleri büyük gizlilikle yerine getirmen gereken farklı türdeki bu oyunlara bayılacaksın. En iyi Android oyunları keşfetmek için okumaya devam et! …