Android’de oynaman gereken en iyi gerçek zamanlı strateji (RTS) oyunları

en-iyi-gerçek-zamanlı-strateji-rts-oyunları

Hızlı ve akılcı kararlar vermen gereken, aksiyon dolu oyunları seviyor musun? O zaman kendini tam bir lider gibi hissedeceğin en iyi gerçek zamanlı strateji oyunlarını denemelisin. En iyi RTS oyunları listemizi keşfetmek ve çevrim içi savaşlara katılmak için okumaya devam et!

En iyi gerçek zamanlı strateji oyunları

RTS olarak kısaltılan, real time strategy oyunları, gerçek zamanlı strateji anlamına gelir. Esasen strateji oyunlarının bir alt türü. Sıra tabanlı strateji oyunlarının aksine taktiğini her an değiştirebilir, yeni hamleler yapabilir ve rakibinin ne yapacağını beklemene gerek kalmaz.

Bu oyunlarda genel olarak bir üs kurarak başlanır. Kaynak ve insan gücü bulman gerekir. Ordunu, birliklerini, askerlerini, üssünü, kaynaklarını, teknolojini, silah envanterini, hatta kentini geliştirmen gerekir.

⚔️ Taktiksel oyunları seviyorsan en iyi Android strateji oyunları listemizi de inceleyebilirsin.

En iyi RTS oyunları

Bu türün en iyi örneklerinden 5 tanesini seçip bir liste hazırladık. RTS oyunlarını AndroidListe’den indirebilirsin. Listemizi kısaca tanıyalım ardından detayları paylaşalım.

 • Doomsday: Last Survivors, hayatta kalmak için mücadele edeceğin gerçek zamanlı strateji.
 • Rise of Kingdoms: Lost Crusade ile medeniyetler savaşına hazır ol.
 • Rise of Empires: Ice and Fire’da küçük bir köyden imparatorluğa dönüşü gerçekleştir.
 • Top War: Battle Game’de özgür kalabilmek için en güçlü sen ol!
 • Company of Heroes ile İkinci Dünya Savaşı’nı yeniden yaşa.

👮 Polisiye türünü seviyorsan en iyi dedektif oyunları listemizi şimdi incele.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Doomsday: Last Survivors

  Doomsday: Last Survivors

  Doomsday, zombilerin şafağında hayatta kalman gereken bir RTS. Zombilerin hakimiyetini kırmak için geriye kalanları toplamalı, sığınak inşa etmeli, birlikler kurup eğitmelisin. Kaynak bulmak için diğer sığınakları yağmalamalı, haritadaki puslu alanları keşfetmeli ve zombilere meydan okumalısın.

 2. Rise of Kingdoms: Lost Crusade

  Rise of Kingdoms: Lost Crusade

  Rise of Kingdoms, 13 farklı medeniyet arasından seçip yapıp zorlu savaşlara katılacağın bir RTS. Çok oyunculu oyunda ittifaklar kuracak, ordunu güçlendirecek ve medeniyetini geliştireceksin. Tarihe mal olmuş komutanları ordunun başına geçirebilirsin. Keşifler yapıp daha fazla zengin olabilirsin.

 3. Rise of Empire

  Rise of Empire

  Rise of Empirese, bir çiftçiyle başlayıp tüm dünyaya meydan okuyacağın çok oyunculu bir RTS. Kadim çağlardan başlayıp kendini köyünü kuracak, kaynak bulacak ve bir imparatorluğa dönüşeceksin. Ejderhalara, felaketlere, yağmacılara ve seni yok etmek isteyen düşmanlarına gücünü göstermelisin.

 4. Top War: Battle Game

  Top War: Battle Game

  Top War’da küçük bir adayı ele geçirilemez bir üsse dönüştüreceğin çok oyunculu bir RTS. Binalar, askeri üsler inşa edecek, robotlar başta olmak üzere birçok silah geliştireceksin. Denizde, havada ve karada yenilmez olmak için en yetenekli komutanları toplayacak ve diğerlerine saldıracaksın.

 5. Company of Heroes

  Company of Heroes

  Company of Heroes, İkinci Dünya Savaşı’ndan ilham alan PC oyunun mobil versiyonu. Klasikleşen ve güzel grafiklere sahip bu RTS’nin oynanışı kolay, hızlı ilerliyor, savaşı kazanmak için seçebileceğin sayısız strateji ve taktik sunuyor. Hikaye modunun yanı sıra yapay zekaya karşı da savaşabilirsin.

Android’de eğlenebileceğin en iyi VR oyunları
Android’de eğlenebileceğin en iyi VR oyunları

Bir süper kahraman olup gökyüzünde uçmak ister misin? Android telefonun ile bu artık mümkün. Listemizde yer alan en iyi VR oyunları seni sanal bir dünyaya taşıyacak ama gerçekmiş gibi hissedeceksin. Saatlerce eğlenebileceğin en güzel oyunları keşfetmek için okumaya devam et! …

Android’de oynaman gereken en iyi görsel roman oyunları
Android’de oynaman gereken en iyi görsel roman oyunları

Şahane görsellere sahip ve hikayesini yönlendirebileceğin oyunlar oynamak ister misin? Cevabın evetse en iyi görsel roman oyunları listemiz tam senlik olabilir. Olay kurgusuyla seni etkileyecek, kararlarına göre gidişatı değiştirebileceğin en iyi Android oyunları keşfetmek iç…

Android’de oynaman gereken en iyi giydirme oyunları
Android’de oynaman gereken en iyi giydirme oyunları

Giyim konusunda zevkine güveniyor musun? Android’de kendi tarzını yansıtabileceğin en iyi giydirme oyunlarını keşfetmek ister misin? O zaman sana harika bir sürprizimiz var. En çok beğenilen Android oyunlardan harika bir liste hazırladık. Listeyi görmek için okumaya devam et!…

Android’de oynaman gereken en iyi gizlilik oyunları
Android’de oynaman gereken en iyi gizlilik oyunları

İçinde gizem ve aksiyon taşıyan oyunları seviyor musun? O halde en iyi gizlilik oyunları listemiz tam senlik olabilir. Verilen görevleri büyük gizlilikle yerine getirmen gereken farklı türdeki bu oyunlara bayılacaksın. En iyi Android oyunları keşfetmek için okumaya devam et! …