Oynaman Gereken En İyi Android Strateji Oyunları

en-iyi-android-strateji-oyunları

Oyun oynarken plan yapmayı, rakiplerini tuzağa düşürmeyi veya düşmanlarını gafil avlayıp yok etmeyi seviyor musun? O zaman bu liste tam senlik. En iyi Android strateji oyunları bugün AndroidListe’de. Bu muhteşem beş oyunu keşfetmek ve şimdi indirmek için hemen okumaya başla!

En İyi Android Strateji Oyunları

Strateji oyunları insanlık tarihi kadar eski aslında. Satrançla başlayan serüveni, diğer masa oyunlarından sonra bilgisayarlara taşındı ve en çok tercih edilen oyun türlerinden biri oldu. Günümüzün mobil teknolojisinin bundan geri kalması beklenemez elbet.

Bu tür oyunlar düşünme ve akıl yürütme becerilerini geliştiriyor. Taktikler belirlemen gereken en iyi strateji oyunlarını mobil cihazlarında da kolaylık oynayabilirsin. Android’in en popüler oyunlarını listeledik.

En İyi Android Strateji Oyunları Listesi

Mobil dünyada adından çok söz ettiren, geniş oyuncu kitlesine sahip strateji oyunları var. Oynayan çok olunca oyun alternatifi de haliyle çok oluyor. Ancak biz beşli bir hazırladık.

Listemize efsaneye dönüşen Clash of Clans ile başlıyoruz. Lords Mobile ile Orta Çağ’a geri dönecek, savunma stratejisi geliştireceksin. Plants vs. Zombies oyununda yaşayan ölülere kafa tutacaksın. Çöp Adam Şavaşları’nda ordunu disipline edeceksin. Mafia City ile yeraltı dünyasına dalacaksın.

En iyi Android strateji oyunları listemizi aşağıda bulabilirsin. Android için en iyi RPG oyunları listemize de mutlaka bak.

AndroidListe‘den oyun ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

 1. Clash of Clans

  Clash of Clans

  Strateji oyunu, Clash of Clans’ta zafere ulaşmak için öncelikle köyünü kurup klanını geliştirmelisin. Askerlerini iyi eğitmeli, savunma ve saldırı yaparken stratejikdüşünmelisin. Taktiklerini belirleyip binlerce çevrim içi oyuncuyla savaşabilir, ittifaklar kurabilir ve yeni kahramanlar edinebilirsin.

 2. Lords Mobile

  Lords Mobile

  Lords Mobile: Kule Savunması’nda Orta Çağ’a geri dönecek, kendi krallığını kuracaksın. Ordunu geliştirmeli, savunma ve hücum stratejileri belirlemelisin. Askerlerin dizilimi, kullanacağın savaş araçları gibi farklı taktiklerle savaşarak rakiplerini yenmen, canavarları yok etmen gerekiyor.

 3. Plants vs. Zombies FREE

  Plants vs. Zombies FREE

  Plants vs Zombies, eğlenceli bir strateji ve zombi oyunu. Evini istila etmek isteyen zombilere karşı bitkilerden bir ordu kurmalısın. Zombilerle savaşmak ve onları yenmek için farklı bitkileri kullanarak savunma bölgesi oluşturmalısın. Bitkilerini geliştirmeye de devam etmelisin.

 4. Stick War: Legacy

  Stick War: Legacy

  Çöp Adam Savaşları, adından da anlayacağın üzere bir çöp adam ordusunu yöneteceksin. Düşmanlarını yenmek ve topraklarını fethetmek için en iyi taktiği seçmen gerekiyor. Birliklerine kılıç ustaları, okçu, mızrakçı, büyücü ve dev ekleyebilirsin. Ganimetleri toplamayı da unutmamalısın.

 5. Mafia City

  Mafia City

  Mafia City ile yeraltı dünyasını dalacak, en güçlü mafya babası olmak için stratejiler belirleyeceksin. Bu strateji oyununda sıradan bir suçludan korkulan bir mafya liderine dönüşmek için elinden gelen her şeyi yapacaksın. Haraç toplayacak, mıntıkanı genişletecek ve rakiplerinle baş edeceksin.

Android’de eğlenebileceğin en iyi VR oyunları
Android’de eğlenebileceğin en iyi VR oyunları

Bir süper kahraman olup gökyüzünde uçmak ister misin? Android telefonun ile bu artık mümkün. Listemizde yer alan en iyi VR oyunları seni sanal bir dünyaya taşıyacak ama gerçekmiş gibi hissedeceksin. Saatlerce eğlenebileceğin en güzel oyunları keşfetmek için okumaya devam et! …

Android’de oynaman gereken en iyi görsel roman oyunları
Android’de oynaman gereken en iyi görsel roman oyunları

Şahane görsellere sahip ve hikayesini yönlendirebileceğin oyunlar oynamak ister misin? Cevabın evetse en iyi görsel roman oyunları listemiz tam senlik olabilir. Olay kurgusuyla seni etkileyecek, kararlarına göre gidişatı değiştirebileceğin en iyi Android oyunları keşfetmek iç…

Android’de oynaman gereken en iyi giydirme oyunları
Android’de oynaman gereken en iyi giydirme oyunları

Giyim konusunda zevkine güveniyor musun? Android’de kendi tarzını yansıtabileceğin en iyi giydirme oyunlarını keşfetmek ister misin? O zaman sana harika bir sürprizimiz var. En çok beğenilen Android oyunlardan harika bir liste hazırladık. Listeyi görmek için okumaya devam et!…

Android’de oynaman gereken en iyi gizlilik oyunları
Android’de oynaman gereken en iyi gizlilik oyunları

İçinde gizem ve aksiyon taşıyan oyunları seviyor musun? O halde en iyi gizlilik oyunları listemiz tam senlik olabilir. Verilen görevleri büyük gizlilikle yerine getirmen gereken farklı türdeki bu oyunlara bayılacaksın. En iyi Android oyunları keşfetmek için okumaya devam et! …