WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Gönderilir?

whatsapp-kaybolan-fotolar

Gönderdiğin bir fotoğraf ve video bakıldıktan sonra kendi kendini yok etse nasıl olurdu? Nasıl yani der gibisin? WhatsApp kaybolan fotoğraf ve videolar özelliğini duyurdu. Bu yepyeni özellik nasıl kullanılır, ayrıntılarıyla AndroidListe’de. Öğrenmek için hemen okumaya başla!

WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar

Daha önce WhatsApp kaybolan mesajlar özelliğini duyurmuştu. Gönderilen bir mesaj alıcıya ulaştıktan belirli bir süre sonra kendini siliyordu. Bunu daha da geliştiren uygulama, fotoğraf ve videolar için de benzer bir özelliği duyurdu.

WhatsApp kaybolan fotoğraf ve videolar şimdilik Beta kullanıcılarına açıldı ancak yakında tüm kullanıcılara sunulacak. Özelliğin temeli, fotoğraf veya video bir kez görüntülendikten sonra silinmesine dayanıyor. Gönderim öncesi seçim yapman gerekiyor.

WhatsApp Kaybolan Fotoğraf ve Videolar Nasıl Kullanılır?

Yeni özellik sayesinde gönderdiğiniz medyanın karşı taraf tarafından izlendiğinden haberiniz oluyor. Alıcı bir kez fotoğrafa baktıktan veya videoyu izledikten sonra medya siliniyor.

Ancak bu özelliğe güvenip çok özel fotoğraf veya videoları paylaşmamakta fayda var. Çünkü alıcı bunların ekran görüntülerini alabilir. WhatsApp ekran görüntüsü alınca bildirim gidiyor mu konusunda bilgi almak için blog yazımıza bakabilirsin.

Şimdi bu yeni özelliği nasıl kullanacağına bakalım. Aşağıdaki adımları izleyerek bir kez görüntülenebilen fotoğraf ve videolar paylaşabilirsin:

1- Fotoğraf veya video göndermek istediğin bir WhatsApp sohbetini aç.

2- Mesaj yazdığın alandaki ataç simgesine dokun.

whatsapp-kaybolan-fotolar

3- Açılan menüden Galeri seçeneğine dokunarak albümlerine gir.

whatsapp-kaybolan-fotolar

4- Galerinden göndermek istediğin fotoğrafı seç.

5- Altta Başlık ekleyin bölümdeki 1 yazılı dairesel simgeye dokun.

whatsapp-kaybolan-fotolar

6- Yeşil gönder düğmesine dokunarak sohbetinde paylaş.

whatsapp-kaybolan-fotolar

7- Fotoğrafı sohbet ekranında sen de görmeyecek ve başında 1 Fotoğraf yazılı bir sohbet balonu göreceksin.

whatsapp-kaybolan-fotolar

8- Alıcıda sohbet ekranında fotoğrafı göremeyecek. Görmek için tıkladıktan sonra sohbet ekranına geri döndüğünde sadece Açıldı yazılı bir sohbet balonu görecek.

9- Aynı şekilde senin de sohbet ekranında Açıldı yazılı bir baloncuk göreceksin.

whatsapp-kaybolan-fotograf-videolar

WhatsApp kaybolan fotoğraf ve videoları paylaşmak bu kadar kolay! Android Hikayeler – Öğreticiler bölümde WhatsApp ile ilgili daha fazla şey öğrenebilirsin.

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Uygulama indirmeden TikTok nasıl kullanılır?
Uygulama indirmeden TikTok nasıl kullanılır?

Video izleyerek zaman geçirmekten keyif alıyor ama bunun için herhangi bir uygulama yüklemek istemiyor musun? Uygulama indirmeden TikTok nasıl kullanılır biliyor musun? İşine çok yarayacak ipuçları paylaşıyoruz. Popüler ağda nasıl yapacağını keşfetmek için hemen okumaya başla…

Instagram haritalar nedir ve nasıl kullanılır?
Instagram haritalar nedir ve nasıl kullanılır?

Sosyal ağında popüler mekanları daha kolay keşfetmek ister misin? Instagram haritalar güncellendi ve daha fonksiyonel hale geldi. Yenilenen Instagram maps nedir, neler getiriyor ve nasıl kullanılır gibi merak edilen sorulara cevaplar bulabileceğin yazımızı hemen okumaya başla…

Android’de WhatsApp simge değiştirme nasıl yapılır?
Android’de WhatsApp simge değiştirme nasıl yapılır?

Android’in özgür dünyasının sunduğu sınırsız özelleştirme seçeneklerinden yararlanmak ister misin? WhatsApp simge değiştirme dahi mümkün. Mesajlaşma uygulamasının ikonunu kendi istediğin gibi düzenleyebilirsin. Gereken uygulamalar, nasıl yapılır öğrenmek için okumaya devam et…