WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?

whatsapp-kaybolan-mesajlar

Severek kullandığın mesajlaşma uygulamasında gönderdiğin mesajların bir süre sonra kendiliğinden silinmesini ister misin? WhatsApp kaybolan mesajlar, artık kullanımda. Süreli mesajlar ile ilgili bilmen gerekenlere ve nasıl etkinleştireceğine dair tüm detaylar için hemen oku!

Geçtiğimiz ay WhatsApp, çıkartma bulma gibi bir dizi yeni özellik duyurmuştu ve bu ayda da yeni özellikler duyurmaya devam ediyor. Son özellik ise WhatsApp kaybolan mesajlar, uygulamadaki ismiyle süreli mesajlar.

WhatsApp Kaybolan Mesajlar ile İlgili Bilmen Gerekenler

Belirli bir zaman sonra kendiliğinden silinen süreli mesajlar özelliği tüm kullanıcılara sunuldu. Bu yapılan güncelleme neler getiriyor yakından bakalım.

 • Hem bireysel hem de grup sohbetlerinde bu özellikten yararlanabilirsin.
 • Bir mesajın sonsuza dek kalması yerine 7 gün sonra kaybolmasını sağlayan bu özellik, sohbetlerin hafiflemesini ve daha fazla gizlilik sağlayacak.
 • Şimdilik tek seçenek 7 gün ancak daha sonra farklı süre seçenekleri de olacak.
 • Bu özelliği açtığında daha önceki mesajların bundan etkilenmeyecek ve kaybolan mesajları aktif ettiğin günden sonraki mesajların için geçerli olacak.
 • Süreli mesajlar, video ve fotoğraflar için de geçerli. Paylaşımdan 7 gün sonra bu tür medyalar da silinecek. Ekran görüntüsünü alma, başka bir cihaza aktarma veya otomatik indirme yoluyla bu medyaların kaybolması engellenebilir.
 • Kullanıcı WhatsApp’a yedi gün boyunca girmezse süreli mesaj yine de silinecek. Ancak cihazın bildirimlerinde hala bu mesaj gözükebilir.
 • Kaybolan bir mesaj, süreli mesaj özelliği kapalı olan bir sohbete iletilirse bu mesaj silinmez.
 • Süreli bir mesaj, kaybolmadan önce yedeklenirse silinmez ancak bu yedeğin geri yüklenmesi durumunda bu mesaj silinecek.

Şimdi bu özelliği nasıl kullanacağına geçelim. Ayrıntılar için okumaya devam et.

WhatsApp Kaybolan (Silinen) Mesajlar Nasıl Kullanılır?

Bu yeni özelliği aşağıdaki adımları izleyerek sohbetlerinde uygulayabilirsin. Silinen mesajları açmak için:

1- Uygulamayı aç. Bu özelliği kullanmak istediğin bireysel ve grup sohbetine gir.

2- Sayfanın sol üst köşesindeki kişi veya grup ismine tıkla.

whatsapp-kaybolan-mesajlar

3- Profil sayfası açılacak, sayfayı aşağıya doğru kaydırarak Süreli mesajlar seçeneğine dokun.

whatsapp-kaybolan-mesajlar

4- İlk defa etkinleştirilirken bilgilendirme mesajı gösterilecek, bunu oku ve Devam’a dokun.

whatsapp-kaybolan-mesajlar

5- Süreli mesajları açıp açmamak istediğin sorulacak. Açık seçeneğine dokunarak kaybolan mesajları etkinleştir.

whatsapp-kaybolan-mesajlar

Geri gelerek sayfadan çık. Hepsi bu kadar. Eğer kaybolan mesaj özelliğini kapatmak istersen 3. adımdan sonra artık bilgilendirme mesajları gelmeyecek, doğrudan Kapalı seçeneğini işaretleyebilirsin.

whatsapp-kaybolan-mesajlar

Yeni WhatsApp arama motoru nasıl kullanılır ile ilgili makalemize de göz atarak bu yeni özelliği keşfedebilirsin.

AndroidListe‘den WhatsApp indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makalemizi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden görüntülü arama yapabilir ve arkadaşlarınla sesli mesajlar, videolar, resimler ve belgeler paylaşabilirsin. Yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?
TikTok Profiline Bakanlar Android’de Nasıl Görülür?

Komik videolar paylaşıyor ve çokça izleniyor musun? TikTok profilime kimler baktı diye merak ediyorsan işte cevabı! TikTok profiline bakanlar, uygulama üzerinden kolay bir şekilde görüntülenebiliyor. En hızlı yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için okumaya devam et! T…

Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?
Müzikli Slayt Gösterisi Android’de Nasıl Yapılır?

Birbirinden harika kareler yakalıyor bunları müzik eşliğinde bir slayt gösterisine dönüştürmek mi istiyorsun? Müzikli slayt gösterisi yapmak için ihtiyacın olacak en iyi Android uygulamaları keşfetmek ve kolay yoldan nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için hemen okumaya başl…

TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem
TikTok’tan Video İndirme: Android İçin 4 Farklı Yöntem

Günümüzün popüler uygulaması TikTok’tan video izlemeyi seviyor musun? Peki, beğendiğin bu videoları indirmek ister misin? Bugün, TikTok’tan video indirme yöntemi olarak 4 farklı yoldan bahsedeceğiz. Bu sayede viral olmuş videoları saklayabilirsin. Nasıl mı, okumaya devam et! …

WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?
WhatsApp Kaybolan Mesajlar Nasıl Etkinleştirilir?

Severek kullandığın mesajlaşma uygulamasında gönderdiğin mesajların bir süre sonra kendiliğinden silinmesini ister misin? WhatsApp kaybolan mesajlar, artık kullanımda. Süreli mesajlar ile ilgili bilmen gerekenlere ve nasıl etkinleştireceğine dair tüm detaylar için hemen oku! …

Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?
Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyor İse Nasıl Düzeltilir?

Telefonunda gizliliğini ve güvenliğini korumak için kullandığın parmak izi okuyucu çalışmıyor mu? Panik yapmana hiç gerek yok! Bahsedeceğimiz sorunlar ve çözüm yollarını kendin deneyerek parmak izi okuyucunu hayata döndürebilirsin. Detayları öğrenmek için hemen okumaya başla!…