Yeni Yıl Kararları: İngilizce Öğrenmek İçin En İyi 5 Android Uygulama

Bir Cevap Yazın

 
  1. Uzun yıllar dil öğrenmeye zaman harcamış biri olarak rahatça söyleyebilirim ki kelime öğrenmeden dil öğrendim demek olmuyor. Bir dildeki bütün zamanları, bütün gramerleri öğreniyorsun ama kelime bilmediğin için ne konuşabiliyorsun ne de konuşulanı anlayabiliyorsun. Geldiğim bu noktada bu sayfada yer alan neredeyse tüm uygulamaları denedim. Her biri farklı farklı teknikler kullanmış. Ama sanki bir şeyler hep eksikti. Kelimeleri öğreniyorsun ama daha sonra öğrendim dediğim kelimeleri unutmuş oluyordum. Kalıcılıkları yoktu yani.
    Daha sonra Blarma diye bir uygulama gördüm google playde. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Bu uygulamayı bana farklı kılan ise programın resimler ile dil öğretmesi. Diğer programlarda olan dinleme, konuşma, yazma vs. bu programda da var zaten.
    Abi adamlar günde beş kelime öğren adam gibi öğren demişler. Beş kelimenin dışında bir kelime seçemiyorsun. Günde istediğin kadar tekrar yapıyorsun. Ben başarı oranım %100 olana kadar yapıyorum. Gece 12 den sonra yeni kelime seçme hakkım geliyor. Seçmeden önce önceki günü bir daha tekrar ediyorum.
    Önceden şöyle bir şey vardı. Yabancı bir kelime aklıma gelirdi. Ulan neydi bu neydi bu diye düşünür dururdum. Bu uygulamada ise öğrendim dediğim kelimenin türkçesi aklıma gelmese bile görseli geliyor gözümün önüne. Görsel geldiği için de otomatikman Türkçe’sini çıkarıyorum. Bu da ezberleme değil öğrenme anlamına geliyor işte.
    Valla yapan yapmış. Helal olsun. Bu listede olmayı sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. Zaten play store da da listedeki programların bazılarından üste çıkıyor.