WhatsApp’tan Daha İyi Güvenlik Sunan 5 İletişim Uygulaması

guv

Gün boyu hepimiz sayısız mesaj atıyoruz. Sevdiğimizden arkadaşlarımıza kadar sayısız kişiyle paylaştığın mesajların güvenli olduğunu mu düşünüyorsun? O zaman yanılıyorsun demektir. Çünkü aslında dijital dünyada güvende olan hemen hemen hiçbir şey yok. Ancak yine de mesajlarını güvenle yazıp saklayabileceğin uygulamalar da yok değil.

Bu nedenle sizlerden gelen talepler doğrultusunda yazımızı güvenli mesajlaşma uygulamalarına ayırdık. Artık hem mesajlarını hem de fotoğraf ve videolarını daha güvenli şekilde yollaman mümkün. WhatsApp’a alternatif olan bu uygulamalar sayesinde kendini daha fazla güvende hissedersin umarız.

Eğer senin de aklına farklı uygulamalar gelirse ya da farklı bir konuda bilgi lazımsa lütfen bize Yorumlar kısmından yazmayı unutma.

 1. Telegram

  Telegram

  Listemizdeki ilk uygulamamız Telegram. Kullanımı oldukça kolay. Ayrıca gizliliği ve kullanıcı verilerini koruyan bir mesajlaşma içeriğine sahip. Yanısıra sohbet grupları oluşturabiliyor ve gönderilen mesajları şifreliyebiliyor. Bundan güvenlisi Şam’da kayısı demek istiyoruz 🙂

 2. Signal Private Messenger

  Signal Private Messenger

  Listemizdeki bir diğer uygulama ise Signal Private Messenger. Tamamen mesajlaşma güvenliği üzerine kurgulanmış bir uygulama. Tek yapman gereken huzur içinde mesajını yazmak. Ardından tüm güvenlik işlemlerini uygulama sana hissettirmeden yapıyor.

 3. WeChat

  WeChat

  WeChat de listemizde yer alan bir diğer uygulama. Tamamen ücretsiz. Mesajlaşmanın yanı sıra sesli mesajlar, resimler, videolar ve hatta konum bilgisi bile gönderebiliyorsun. Elbette hepsini takip edilemeyen bir güvenlik koruması altında yapıyorsun.

 4. Silent Phone - private calls

  Silent Phone – private calls

  Silent Phone ise işlemlerini tamamen şifreleme ile yapan bir uygulama. Mesajların sen ve gönderdiklerin arasında şifreleniyor ve başka birinin okuması imkansız hale geliyor. Eğer kıymetli ve özel mesajlaşmalar yapacaksan mutlaka indir deriz.

 5. Viber

  Viber

  Listemizin son sırasında Viber uygulaması var. Aslında sesli arama imkanı sunan bu ücretsiz uygulama aynı zamanda güvenli mesajlaşma hizmeti de sunuyor. Bunun haricinde resim ve animasyonlar da paylaşabildiğin uygulama güvenlik arayanlar için birebir!

TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma
TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma

Sosyal medyanın en sevilen kısa video paylaşım uygulaması TikTok’u kullanıyor musun? Yoksa bir yayıncı mısın? TikTok analiz ve istatistikleri ile içeriklerinin ne kadar başarılı olduğunu, takipçilerinin özelliklerini ve çok daha fazlasını öğrenmek için hemen okumaya başla! Ti…

Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?
Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?

Video çekmeyi seviyorsun ancak bazen keşke fotoğraf da çekseydim dediğin oluyor mu? Üzülme, sonradan bunu yapabilirsin. Videodan fotoğraf alma Android’de mümkün. Bu rehberle nasıl yapacağını ve ihtiyaç duyacağın en iyi Android uygulamaları keşfetmek için hemen okumaya başla! …

En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş
En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş

En sevdiğin kıyafete artık sığmıyor musun? Favori takım elbisen üzerinde ilk aldığın gibi durmuyor mu? En iyi 5 kilo verme uygulaması listemize göz at, formuna tekrar kavuş. Sağlıklı kilo vermek için kullanabileceğin en iyi Android uygulamaları listeledik hadi, hemen keşfet! …