TikTok Shop nedir ve nasıl kullanılır?

tiktok-shop-nedir

İzlediğin ve hoşuna giden bir ürünü anında satın almak ister misin? TikTok Shop ile artık bu mümkün. Videosunu izlediğin bir ürünü başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan TikTok’tan satın alabilirsin. Platformun bu alışveriş özelliği hakkında bilgi almak için okumaya devam et!

TikTok Shop nedir?

Popüler video paylaşım ağı artık sadece bir eğlence uygulaması olmaktan çıkıyor ve bir alışveriş platformuna doğru ilerliyor. Bunun ilk adımı TikTok Shop. Peki bu TikTok Shop nedir ve kullanıcılar açısından neler getiriyor kısa kısa değinelim.

TikTok Shop, aslında bir tür uygulama içi mağaza, en basit haliyle online satış yeri. İşletmelerin TikTok’ta kendi ürünlerini satmalarına ve diğer kullanıcıların da uygulama üzerinden bu ürünleri satın almasına imkan tanıyor.

Normalde TikTok’ta beğendiğin bir ürünü satın almak istediğinde ya online mağazalara veya bir web sitesine yönlendirilirsin ama TikTok Shop sayesinde bu yönlendirmeye artık gerek kalmıyor. Direk TikTok’tan ürünü satın alabileceksin. Video izlerken hem eğlenecek hem de beğendiğin ürünleri sipariş edip online alışveriş yapacaksın.

TikTok Shop nasıl kullanılır?

Öncelikle TikTok Shop şu an için belirli ülkelerde erişilebilir durumdu. Ülke sayısı her geçen gün artmakla birlikte an itibarıyla TikTok Shop kullanılabilen ülkeler:

 • Amerika Birleşik Devletleri
 • İngiltere
 • Malezya
 • Tayland
 • Endonezya
 • Filipinler
 • Vietnam
 • Singapur

TikTok Shop üzerinden şu kişiler satış yapabilir:

 • Satıcılar
 • İçerik üreticileri
 • İş ortakları
 • Satış ortakları

TikTok Shop’u nasıl kullanacağına dair bazı temel bilgileri paylaşalım:

 • Satıcılar, TikTok Shop’un mevcut olduğu ülkelerde satış yapabilmeleri için ticari izinleri, işletme kayıtları (şirket, şahıs şirketi vb.) olmalıdır.
 • İçerik üreticilerinden bölgeye göre belirli kriterleri taşıması istenebilir.
 • TikTok şimdilik mağaza ücreti almazken her satıştan ülkeye göre değişen %1 ila %5 oranında komisyon alır.
 • Mağaza açmak için TikTok Seller Center üzerinden hesap açılması, gerekli resmi belgelerin yüklenmesi gerekir. Ardında satılacak ürünler için katalog oluşturulabilir.
 • Alışveriş yapmak için Shop sekmesine tıklaman yeterli. Beğendiğin ürünü kredi kartınla satın alabilir, kargo takibini yapabilirsin.

🧑‍⚕️ Daha sağlıklı bir dijital yaşam için TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır yazımızı şimdi incele.

AndroidListe‘den ücretsiz, oyun, uygulama, tema ve APK indir, Android ile ilgili haberleri takip et. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş onlar da yararlansın!

 1. TikTok

  TikTok

  TikTok ile şarkılar ve ses efektleri içeren zengin bir kütüphaneyi kullanarak ilginç videolar düzenleyebilir ve paylaşabilirsin. Akışında diğer kullanıcıların videolarını izleyebilirsin. Videolarına inanılmaz filtreler uygulayabilir, eğlenceli çıkartmalar ve etiketler ekleyebilir hatta videolarını diğer sosyal ağlarda paylaşabilirsin.

TikTok Shop nedir ve nasıl kullanılır?
TikTok Shop nedir ve nasıl kullanılır?

İzlediğin ve hoşuna giden bir ürünü anında satın almak ister misin? TikTok Shop ile artık bu mümkün. Videosunu izlediğin bir ürünü başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan TikTok’tan satın alabilirsin. Platformun bu alışveriş özelliği hakkında bilgi almak için okumaya devam et! …

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

Tiktok AI Song özelliği Android’de nasıl kullanılır?
Tiktok AI Song özelliği Android’de nasıl kullanılır?

Kendi şarkılarını oluşturarak sosyal medyada farkını konuşturmak ister misin? TikTok AI Song özelliğiyle kendi şarkılarını besteleyip söyletebilir ve videolarında kullanabilirsin. Test aşamasındaki bu özellik neler getiriyor ve nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et…

Instagram uçtan uca şifreleme nasıl açılır?
Instagram uçtan uca şifreleme nasıl açılır?

Daha güvenli ve gizli bir şekilde sohbet etmek ister misin? Instagram uçtan uca şifreleme ile herhangi bir mesajlaşma uygulamasına gerek duymadan artık sohbet edebileceksin. Tek yapman gereken uçtan uca şifrelemeyi açmak. Nasıl etkinleştirilir öğrenmek için okumaya devam et! …

Instagram yapay zeka sohbeti nasıl oluşturulur?
Instagram yapay zeka sohbeti nasıl oluşturulur?

Sana tavsiyelerde bulunabilecek ve yeni fikirler keşfetmeni sağlayacak bir sohbet arkadaşı ister misin? Instagram yapay zeka sohbeti ile kimseye gerek duymadan birçok bilgi edinebilir, yeni şeyler keşfedebilir biraz da eğlenebilirsin. Nasıl mı, detaylar için okumaya devam et!…