Android kullanıcıları için en iyi Instagram benzeri uygulamalar

instagram-benzeri-uygulamalar

Instagram’ı kullanmayı seviyor ama zaman zaman sıkıldığın, farklı uygulamalar denemek istediğin oluyor mu? Kullanabileceğin en iyi Instagram benzeri uygulamaları senin için listeledik. Benzer özelliklere sahip Instagram’a alternatif uygulamaları keşfetmek için okumaya başla.

Instagram’a alternatif uygulamalar

Sosyal ağlar içinde baksın bir konuma sahip olan Instagram, yeni özellikler ekleyerek her gün gelişiyor. Tamamen ücretsiz olan uygulama; reklam gösterme sıklığı, her geçen gün artan işletme hesapları, gelirini içerik üreticilerle yeterli oranda paylaşmaması, kişisel veriler konusunda duyulan şüpheler, nedeniyle tepki toplamaya devam ediyor.

Elbette ki Instagram’da rakipsiz değil. Yeni alternatifler denemek isteyenler için Android’de birçok seçenek bulunuyor.

🤖 Daha iyi görseller paylaşmak adına yazıdan resim oluşturma için en iyi AI art generator uygulamaları listemizi mutlaka incele.

Instagram benzeri uygulamalar: en iyi 5 listesi

Alışık olduğun fotoğraf ve video paylaşma, diğer kullanıcılarla etkileşime girme gibi birçok özelliği bulabileceğin Instagram’a alternatif uygulamalar var. En iyi 5 Instagram benzeri uygulamayı listeledik. Bu uygulamaları AndroidListe’den ücretsiz olarak indirebilirsin. Şimdi kısaca bu uygulamaları tanıyalım sonrasında detayları paylaşalım.

 • Tumblr ile kendi topluluğunu oluştur.
 • Snapchat ile insanlarla eğlenceli bir şekilde iletişim kur.
 • VSCO ile fotoğraflarını düzenle ve tüm dünyaya aç.
 • MeWe ile reklamsız sosyal ağ keyfi yaşa.
 • 500px ile tüm dünyadan fotoğrafçılarla buluş.

🔨 Ana ekranını daha işlevsel hale getirecek en iyi 5 Android widget listemize göz atabilirsin.

Uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla APK, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Tumblr

  Tumblr

  Mikroblog olarak başlayan Tumblr, artık çok daha fazlasını sunan bir sosyal ağ. Fotoğraf, video, GIF gibi multimedya dosyaları paylaşabilir, kendine bir topluluk oluşturabilir ve özel sohbetler yapabilirsin. Yetişkin içeriklerinden dolayı çokça eleştiri alan platform bunları artık tamamen yasakladı. Hikayeler gibi popüler özellikler şimdilik bulunmuyor.

 2. Snapchat

  Snapchat

  Birçok uygulamaya ilham veren Snapchat, fotoğraf ve video paylaşabileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Gelişmiş kamerası; benzersiz lenslere, ilginç filtre ve efektlere sahip. Selfie çekimleri için ideal. Kendi filtrelerini oluşturabilir veya diğer kullanıcıların oluşturduklarını kullanabilirsin. Sohbet edebilmenin yanı sıra Instagram benzeri keşfet özelliğine de sahip.

 3. VSCO

  VSCO

  VSCO, 200’den fazla filtrenin yanı sıra birçok efekt ile şahane kareler oluşturabileceğin bir fotoğraf düzenleyici ama artık geniş bir topluluğa da sahip. Pozlama, beyaz dengesi, tonlama gibi temel düzenleme araçlarıyla fotoğraflarını tamamen özelleştirebilirsin. Nihai sonucu uygulamayı kullanan diğer kişilerle paylaşabilir ve onların paylaşımlarından ilham alabilirsin.

 4. MeWe

  MeWe

  MeWe ile profil oluşturduktan sonra sevdiklerinle özel olarak sohbet edebilir, mesajlaşabilir, fotoğraflar, emojiler ve çıkartmalar gönderebilirsin. İlgi duyduğun alanlarda ve konularda reklamlara boğulmadan yeni içerikler keşfedebilirsin. Gizliliği büyük önem veren uygulama 8GB’a kadar bulut depolama imkanı da sunuyor.

 5. 500px – Discover great photos

  500px – Discover great photos

  Fotoğraf tutkunlarını bir araya getiren 500px, Instagram’a iyi bir alternatif. Dünyanın dört bir tarafından fotoğrafçılarla buluşabilir, onları takip edebilir ve resimlerine bakabilirsin. Hikayeler, Reels gibi özellikler sunmasa da Keşfet sekmesi sayesinde yeni içerikler keşfedebilir ve istersen anketler düzenleyebilirsin.

Android’de bilmen gereken en iyi 5 simge oluşturucu
Android’de bilmen gereken en iyi 5 simge oluşturucu

Android’ine daha kişisel bir görümün kazandırmak ister misin? Cevabın evetse uygulama simgelerini değiştirerek işe başlayabilirsin. Bunun için en iyi 5 simge oluşturucu listemizdeki uygulamaları hemen deneyebilirsin. En iyi Android uygulamaları keşfetmek için okumaya devam et…

Android’de Instagram hikaye nasıl silinir?
Android’de Instagram hikaye nasıl silinir?

Paylaştığın hikayenin artık gösterilmesini istemiyorsan 24 saat geçmesini beklemeden kendin silebilirsin. Bu rehberimizde Instagram hikaye nasıl silinir tüm ayrıntılarıyla bulabilirsin. Hikaye yayındayken veya sonrasında atman gereken adımları öğrenmek için okumaya devam et! …

Instagram Reels Facebook’ta paylaşma nasıl yapılır?
Instagram Reels Facebook’ta paylaşma nasıl yapılır?

Hazırlamış olduğun güzelim videoları Facabook’ta paylaşmak ve içeriklerinden arkadaşlarını da haberdar etmek ister misin? Cevabın evetse Instragram Reels Facebook’ta paylaşma ile ilgili bu öğreticimiz tam senlik. Nasıl yapacağını adım adım öğrenmek için hemen okumaya başla! I…