Android’de favori oyunlarını oynamak için en iyi bulut oyun uygulamaları

bulut-oyun

Bilgisayardan veya konsollardan bildiğin oyunları Android’de oynamak ister misin? En iyi bulut oyun uygulamaları sayesinde bu mümkün. Üstelik oyunları cihazına yüklemene gerek yok. Tek ihtiyacın olan sabit ve hızlı bir internet bağlantısı. Keşfetmek için hemen okumaya başla!

En iyi bulut oyun uygulamaları

PC ve konsol oyunlarının keyfi elbette tartışılmaz ancak her yere bu cihazları taşımak gerçekten bir sıkıntı. Sen de tam bir oyun tutkunuysan bu zevkinden mahrum kalmanı engelleyecek bir yöntem geliştirildi: bulut oyun uygulamaları.

Bu sistemlerde herhangi bir oyunu cihazına yüklemene gerek kalmıyor. Oyunlar bulut sunucularda çalıştırılıyor ve internet sayesinde canlı olarak yayımlanıyor. Tek ihtiyacın kesintisiz ve hızlı bir internet bağlantısı. Buluta bağlanarak mevcut tüm oyunları mobil cihazının konforunda oynayabilirsin.

⚽ Oyunlar kadar spora da meraklıysan en iyi futbol uygulamaları ile haberleri ve canlı maç sonuçlarını kolayca takip edebilirsin.

En iyi bulut oyun uygulamaları listesi

Oyun oynama keyfini sekteye uğratmayacak en iyi bulut oyun servislerinden 5 tanesini senin için listeledik. Tek yapman gereken bu uygulamalardan birini indirip sisteme bağlanman. Ardından istediğin oyunu oynayabilirsin. Listemize kısaca bakalım.

 • Moonlight Game Streaming ile kendini PC’de oynar gibi hisset.
 • Stadia, Google’ın sunduğu harika bir platform.
 • Steam Link ile bilgisayarındaki oyunları Android TV’nde, tablet veya telefonunda oyna.
 • Xbox Game Pass ile en yeni oyunları ve favorilerini Android’in ile oyna.
 • AirConsole ile Android TV’ni bir oyun konsoluna çevir ve telefon veya tabletinle kontrol et.

En iyi bulut oyun uygulamaları ile ilgili detayları aşağıda bulabilirsin. Ayrıca bir döneme damga vuran oyunları en iyi Android emülatörler sayesinde yeniden oynayabilirsin.

Oyun indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

 1. Limelight Game Streaming

  Limelight Game Streaming

  Moonlight Game Stream, bilgisayarında sevdiğin oyunları mobile taşıyor. NVIDIA GeForce Experience oyun deneyimini Android cihazlarında da yaşamanı sağlıyor. İnternet sayesinde satın aldığın veya ücretsiz sunulan oyunları büyük bir keyifle oynayabilirsin. Aksiyon oyunlarının keyfine var!

 2. Stadia

  Stadia

  Stadia, masaüstü oyun deneyimini Android cihazlara taşıyor. Cihazlarını internet aracılığıyla birbirine kolayca bağlayabilir, güncelleme ve yama indirme derdinden kurtulabilirsin. Mevcut oyunlarını oynayabileceğin gibi yepyeni oyunları da keşfedebilirsin.

 3. Steam Link

  Steam Link

  Steam Link, en sevdiğin Steam oyunlarını Android cihazlarından oynamanı sağlıyor. İstersen mobil cihazını bir oyun koluna da dönüştürebilirsin. Steam kütüphanene sorunsuz bir şekilde erişebilirsin. Daha iyi performans almak için 5Ghz Wi-Fi ağını ve Android TV’de kablolu bağlantı kullan.

 4. Xbox Game Pass

  Xbox Game Pass

  Xbox Game Pass ile çok uygun fiyatlara 100 tane harika oyuna erişebilirsin. Farklı türlerde yayımlanan yeni oyunlara erişebilir, sevdiğiniz oyunları Xbox’ınıza indirebilirsiniz. Yeni çıkan oyunlar için bildirimleri açabilir, herkesten önce deneyebilirsin.

 5. TV için AirConsole - Çok Oyunculu Oyun Konsolu

  TV için AirConsole – Çok Oyunculu Oyun Konsolu

  AirConsole, bilgisayarını, Android TV’ni bir oyun konsoluna dönüştürüyor ve sayısız oyuna erişmeni sağlıyor. Telefonunu, oyun kolu olarak kullanabilir, arkadaşlarınla veya ailenle çok oyunculu oyunların tadını çıkarabilirsin. Ücretsiz seçeneklerin yanı sıra abonelikle daha fazla oyun sunuyor.

İndirmen gereken en iyi manga okuma uygulamaları
İndirmen gereken en iyi manga okuma uygulamaları

En sevdiğin ünlü Japon çizgi romanlarını, her yerde, dilediğin an okumak ister misin? O halde bir manga okuyucuya ihtiyacın olacak. En iyi manga okuma uygulamaları listemizi incele, en çok beğendiğini kolayca indir. En iyi Android uygulamaları keşfetmek için hemen okumaya baş…

Android’e indirmen gereken en iyi 5 otomatik tıklayıcı
Android’e indirmen gereken en iyi 5 otomatik tıklayıcı

Oyun oynarken veya çeşitli görevleri yerine getirirken biri senin adına otomatik olarak tıklasa güzel olmaz mıydı? İndirmen gereken en iyi 5 otomatik tıklayıcı için harika bir liste hazırladık. İşine çok yaracak en iyi Android uygulamaları keşfetmek için hemen okumaya başla! …