Android için indirmen gereken en iyi Scrabble oyunları

en-iyi-scrabble-oyunları

Ailecek veya arkadaşlarınla oynayabileceğin kutu oyunlarının başında gelen kelime türetme oyunu Scrabble’ı bilirsin. Android için en iyi Scrabble oyunlarından birini indirerek bu keyfi mobil cihazlarına taşıyabilirsin. En iyi kelime oyunlarını keşfetmek için okumaya devam et!

En iyi Scrabble oyunları şimdi Android’de

En iyi masa oyunları arasında sayılan Scrabble, bir tür kelime türetme oyunu. 15X15’lik oyun tahtasına 100 tane harf taşı eşlik eder. 2 ila 4 oyuncu arasında oynanır. Her oyuncu ıstakasına torbadan 7 harf çeker ve anlamlı bir kelime oluşturmaya çalıştırır.

Buradaki zorluk; oluşturacağın kelime, oyun tahtasındaki harflerden birini de içermeli ve rakiplerinden daha önce yüksek puan veren kareleri doldurmalısın. Bu heyecanlı kutu oyunun mobil versiyonu da mevcut: Scrabble Go.

En iyi 5 Scrabble Oyunu Listesi

Alternatif arayan kelime oyunları tutkunları için harika bir liste hazırladık. Scrabble’a benzer kurallara sahip ancak farklı zorluklarda içeren çok oyuncu destekli en iyi Android oyunlardan bir liste hazırladık.

 • Kelimelik, online olarak dünyadan birçok oyuncuyla yarışabileceğin harika bir oyun.
 • Wordfeud ile kelime bilgini arkadaşlarına gösterebilirsin.
 • Classic Word Solo, yapay zekaya karşı çevrim dışı oynayabileceğin güzel bir kelime üretme oyunu.
 • Words with Friends 2, yenilenmiş haliyle seni çok cezbedecek.
 • Word Crack, kelime dağarcığına güveniyorsan denemen gereken oyunlardan biri.

APK oyun indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

 1. Kelimelik

  Kelimelik

  Scrabble tarzı masa oyunlarını sevenler için Kelimelik iyi bir mobil alternatif. Elindeki harflerden bir kelime oluşturarak oyun tahtasına yerleştirmelisin. Rastgele oyuncularla çevrim içi oynayabilir veya arkadaşlarına meydan okuyabilirsin. Süper lige katılabilir ve en iyi olmak için mücadele edebilirsin!

 2. Wordfeud FREE

  Wordfeud FREE

  Wordfeud, kelimeler türeterek dünyanın her yerinden insanlarla yarışabileceğin interaktif oyun. Farklı dillerde oynamak mümkün. Oyun esnasında rakiplerinle sohbet edebilir ve ihtiyaç duyduğunda sözlükten (şimdilik Türkçe olmasa da) yararlanabilirsin. Aynı anda 30 oyun açabilirsin.

 3. Classic Words Solo

  Classic Words Solo

  Classic Word Solo, birçok farklı dili destekleyen, telefonunda veya tabletinde yapay zekaya meydan okuyacağın bir Scrabble oyunu. 6 zorluk seviyesi, sözlük, kelime yardımı ve hızlı maçlarıyla keyifli zaman geçirebilirsin. Kelime dağarcığını test edebilir, rakip bulmak için internete de ihtiyacın yok.

 4. Words With Friends 2 - Word Game

  Words With Friends 2 – Word Game

  Serinin devamı ve hataları giderilmiş olan Words with Friends 2, tek başına, çevrim içi PvP veya çok oyunculu oynayabileceğin bir kelime oyunu. Geliştirilmiş yeni sözlüğü, popüler kültürden birçok kelime içeriyor. Düellolar, hızlı maçlar ve etkinlikler öneriyor.

 5. Aworded Crack

  Aworded Crack

  Word Crack, Türkçe olarak oynayabileceğin iyi bir Scrabble alternatifi. Klasik oynanışa ek olarak güçlendiricilerin yer aldığı daha heyecanlı modlar da sunuyor. Meydan okumalara katılabilir, ipuçlarından yararlanarak kelimeleri tahmin edebilirsin. Arkadaşlarınla keyifle oyna!

Android’de oynaman gereken en iyi Marvel oyunları
Android’de oynaman gereken en iyi Marvel oyunları

Ekranlarda severek izlediğin süper kahramanlarla oynamak ve onların eşsiz dünyasına dalmak ister misin? Birçok iyi ve kötü kahramanı barındıran en iyi Marvel oyunları ile Android’de keyifli zaman geçirebilirsin. Marvel evrenini mobil oyunlarla keşfetmek için okumaya devam et!…

Tutkunları için Android’deki en iyi bilardo oyunları
Tutkunları için Android’deki en iyi bilardo oyunları

Efsane masa oyunu bilardoyu sevenlerden misin? Oynaması kolay ama bir o kadar da keyifli olan, çok oyunculu ve çevrim dışı en iyi bilardo oyunlarını listeledik. Fiziği, oynanışı, görünümü ile oyun salonlarını aratmayan en iyi Android oyunları keşfetmek için okumaya devam et! …

Android’de oynaman gereken en iyi Metroidvania oyunları
Android’de oynaman gereken en iyi Metroidvania oyunları

Aksiyon ve maceranın bir arada olduğu büyük haritalı oyunları seviyor musun? Yepyeni yerler keşfedeceğin ve güçlü patronlara meydan okuyacağın Metroidvania oyunları tam da aradığın olabilir. Türünün en iyi örneklerinden hazırladığımız listemizi keşfetmek için okumaya devam et…