Android İçin Bilmen Gereken En İyi Masa Oyunları

en-iyi-masa-oyunları

Masa oyunlarını seviyor ama taşıması zor mu geliyor? Android seni bu dertten kurtarıyor ve en popüler oyunları mobile taşıyor. Her an oynayabileceğin en iyi masa oyunları AndroidListe’de. Keyifli zaman geçirmeni sağlayacak en güzel oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla!

En İyi Masa Oyunları ile Keyifli Saatler

Her dönemde insanlar eğlenmek için farklı farklı oyunlar bulmuş ve yeni kuşaklara aktarmış. Bu oyunlardan biri de masa oyunları. Aile eğlencelerinin, ev partilerinin veya arkadaş buluşmalarının vazgeçilmezi olmuş birçok masa oyunu var.

Gelişen mobil teknolojiyle birlikte bu oyunlar da dijitalleşti ve cebe girdi. Artık oyun tahtasını veya taşlarını taşımak zorunda değilsin. Oynayacak rakip aramak, masaya dördüncüyü bulmak gibi dertlerden de kurtuldun.

En İyi 5 Masa Oyunu Şimdi Android’de

Türkiye’de günlük hayatta oldukça sevilen bu tarz oyunlar, Android’de de oldukça popüler. En iyi 5 masa oyunu için harika bir liste hazırladık. Öncelikle listemize kısaca bakalım.

 • 101 Okey Plus, dünyanın dört bir tarafından Okey sevenleri buluşturan klasik masa oyunu.
 • Okey ile internet olmadan da bu güzel oyunu oynayabilirsin.
 • Chess, yüzyıllar geçse de oynanacak en iyi strateji oyunlarından biri olan satrancı mobile taşıyor.
 • Ludo King, bir dönem severek oynayan Kızma Birader tekrar gündemde.
 • Dama, yine yılların eskitemediği oyunun güzel bir mobil versiyonu.

Aşağıda bu oyunlarla ilgili detayları bulabilirsin. Arkadaşlarınla oynamak için en iyi soru cevap oyunları listemizi şimdi incele.

Oyun indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

 1. 101 Yüzbir Okey Plus

  101 Yüzbir Okey Plus

  101 Yüzbir Okey Plus, klasik 101 oynamayı sevenleri buluşturuyor. Kim şimdi kahveye gidecek diyor, dörtlüyü kurmaya üşeniyorsan tam senlik bir oyun. Online olarak Okey oynayabilir, boş olan bir masaya hemen katılabilir veya özel bir odaya dahil olabilirsin. Sohbet et ve hediyeler gönder!

 2. Okey

  Okey

  Ahoy tarafından sunulan Okey, bildiğin klasik Okey oyununun mobil hali. Elini per haline getirip herkesten önce aç. Yapay zekaya karşı oynayacağın bu oyun İnternet bağlantısı da istemiyor. Her an ve her yerde hemen masaya dördüncü olup oyunu başlat!

 3. Chess

  Chess

  Chess, herkesin severek oynadığı satranç bu kez 3D grafiklerle Android’de. 2D seçeneğine de sahip. Oyunda 10 farklı seviye bulunuyor. Oyun esnasında ipuçları alabilirsin. Performansını değerlendirebilir, satranç tahtasını özelleştirebilirsin. Arkadaşınla iki kişi oynayabilirsin.

 4. Ludo King™

  Ludo King™

  Ludo King, bildiğin Kızma Birader oyunu. Ancak maske modu gibi sahip olduğu farklı modlarla oyuna yeni heyecanlar katıyor. Çevrim dışı kendin oynayabilir veya çevrim içi olarak arkadaşlarına ve dünyadan diğer oyunculara meydan okuyabilirsin. Sesli sohbet ve özelleştirme seçenekleri de cabası.

 5. Dama

  Dama

  Dama, klasik masa oyunlarından biri. Türk, İngiliz, İspanyol daması gibi farklı kurallara sahip dama oyunlarından dilediğini seçebilirsin. Kolaydan zora doğru farklı zorluk seviyeleri var. Yapay zekaya ve çevrim dışı arkadaşına karşı oynayabilirsin. Profil oluşturup çoklu oyuncu modunu da dene!

İndirmen gereken en iyi Android simülasyon oyunları
İndirmen gereken en iyi Android simülasyon oyunları

Günlük hayatı eğlenceli görsellerle mobil cihazlara taşıyan oyunları seviyor musun? O zaman en iyi Android simülasyon oyunları tam da senlik! Oyun mekanikleri ve grafikleri ile ilgini çekecek, mobil cihazlarına indirmen gereken en iyi Android oyunları keşfetmek için hemen oku…

Android için indirmen gereken en iyi Scrabble oyunları
Android için indirmen gereken en iyi Scrabble oyunları

Ailecek veya arkadaşlarınla oynayabileceğin kutu oyunlarının başında gelen kelime türetme oyunu Scrabble’ı bilirsin. Android için en iyi Scrabble oyunlarından birini indirerek bu keyfi mobil cihazlarına taşıyabilirsin. En iyi kelime oyunlarını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android İçin Bilmen Gereken En İyi Masa Oyunları
Android İçin Bilmen Gereken En İyi Masa Oyunları

Masa oyunlarını seviyor ama taşıması zor mu geliyor? Android seni bu dertten kurtarıyor ve en popüler oyunları mobile taşıyor. Her an oynayabileceğin en iyi masa oyunları AndroidListe’de. Keyifli zaman geçirmeni sağlayacak en güzel oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla!…