En İyi Platform Oyunlarını Şimdi Android’de Ücretsiz Oyna!

en-iyi-platform-oyunları

Bir döneme damga vuran 2B, pikselli, zıplamalı, vurdulu kırdılı oyunlar geri döndü. En iyi platform oyunları bugün AndroidListe’de. Yeni nesil en güzel platform oyunlarından harika bir liste hazırladık. Bu şahane Android oyunları keşfetmek ve oynamak için hemen okumaya başla!

En İyi Platform Oyunları

Bilgisayarların ilk yaygınlaştığı dönemde adından sıkça söz ettiren oyunlar vardı. Bugüne kıyasla oldukça basit grafiklere sahip, birçok engeli aşman, düşmanı yenmen ve seviyeleri geçmen gereken platform oyunları çok popülerdi. Süper Mario, en iyi örneklerinden bir tanesi.

Android cihazlar artık daha güçlü olsa da minimal tasarımlara, pikselli grafiklere sahip oyunlar hala revaçta. Genç kuşağında yakından tanıması için Android versiyonları da çıkan eski platform oyunlarının yanı sıra yenileri de çıkmaya devam ediyor.

En İyi Platform Oyunları Listesini Keşfet

Bu türün günümüzdeki en popüler oyunlarından bir liste hazırladık. Bu tür oyunları seviyorsan bahsedeceğimiz oyunlar da ilgini çekecek.

Listemize en iyi mobil platform oyunlardan biri olan Dan The Man ile başlıyoruz. Bir kılıç ustası olacağın Swordigo ile devam ediyoruz. Ninja Arashi’de bir ninja olup kötülere meydan okuyacaksın. Rayman Adventures, sana yeni maceraların kapısını aralıyor. Oddmar ile bir Viking köyüne gideceksin.

En iyi platform oyunları listemizin detaylarını aşağıda bulabilirsin. Android’inde oynayabileceğin ücretsiz en iyi arcade oyunlar listemizi de incele.

AndroidListe‘den oyun ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

 1. Dan The Man

  Dan The Man

  Dan The Man önüne geleni pataklaman (beat-em-up) gereken bir dövüş oyunu. Ortalığı kasıp kavuran bir suç örgütünü ortadan kaldırmalısın. Bunun için zıplamak ve kaymanın dışında dövüş yeteneklerini, silahları kullanmalı, kombolar yapmalı, geliştirmelerin ve yeni karakterlerin kilidini açmalısın. Arkadaşınla birlikte online mücadele edebilir, bölüm sonu canavarlarının üstesinden gelebilirsin.

 2. Swordigo

  Swordigo

  Swordigo’da yetenekli bir kılıç ustası olacaksın. Düşmanlarını yenmen gereken macerada birçok silah toplayacak, büyü yeteneklerini geliştireceksin. Patlayıcılardan yararlanacak ve düşmanlarını yok etmek için keskin reflekslerini kullanacaksın. Yana kaydırmalı bu platform oyununda kontrolleri istediğin gibi özelleştirebilirsin.

 3. Ninja Arashi

  Ninja Arashi

  RPG karışımı içeren platform oyunu Ninja Arashi’de kötülüğün temsilcisi Orochi’nin elinden oğlunu kurtarmak için elinde gelen her şeyi yapması gereken bir ninjayı kontrol edeceksin. Oldukça zorlu engellere ve tuzaklara sahip. Düşmanlarını yenmen hiç de sandığın kadar olmayacak. Kılıcını ve diğer silahlarını ustaca kullanmalı, ilerlemek için bulmacaları çözmelisin.

 4. Rayman Adventures

  Rayman Adventures

  Rayman Adventures ile maceradan maceraya koşacaksın. Büyülü dünyaların kapılarını aralayacak, zafere ulaşmak için olağanüstü topları (Incrediball) toplayacaksın. Macerada oynayabileceğin farklı karakterler mevcut. Gezdiğin yerlerdeki sırları da ortaya çıkarmalısın. Oldukça renkli bir görsel tasarımın yanı sıra olağanüstü toplarınla müzik de yapabilirsin.

 5. Oddmar

  Oddmar

  Oddmar, seni büyülü bir Viking köyüne götürecek. Kendini köylülere ispatlamalı ve köyünü tehlikelerden korumalı. Bunun için çıktığı tehlikelerle dolu bir yolculukta asker arkadaşlarının saygısını kazanmalı ve cesaretini göstermesi için ona yardım etmelisin. Her seviyede platformları geçmeli, çok sayıda düşmanı yenmeli ve küçük bulmacaları çözmelisin.

Android’de Oynaman Gereken En İyi Steam Oyunları
Android’de Oynaman Gereken En İyi Steam Oyunları

Popüler oyun platformundan çıkan birçok oyuna artık Google Play’den de erişebilirsin. Android’de oynayabileceğin en iyi Steam oyunları bugün AndroidListe’de. Mobil dünyaya taşınan bu oyunları, dilediğin her yerde oynayabilirsin. Bu oyunları keşfetmeye başlamak için hemen oku!…

Oynayabileceğin Çocuklar İçin Araba Yarışı Oyunları
Oynayabileceğin Çocuklar İçin Araba Yarışı Oyunları

Çocukların severek oynayacağı, keyifle zaman geçireceği mobil oyunlar mı arıyorsun? Çocuklar için araba yarışı oyunları bugün AndroidListe’de. Genç yaştaki Android kullanıcıları düşünülerek geliştirilmiş en iyi yarış oyunlarını listeledik. Keşfetmek için hemen okumaya başla! …

Android’de Oynaman Gereken En iyi Spor Oyunları
Android’de Oynaman Gereken En iyi Spor Oyunları

Spor ile aran nasıl? Fırsat buldukça yapıyor musun? Yoksa sen de bu zevkini mobil dünyaya taşıyanlardan mısın? En iyi spor oyunları için 5’li bir liste bugün AndroidListe’de seni bekliyor. Mobil cihazlarında oynaman gereken en iyi oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla! …