Facebook Arkadaş Listesi Gizleme Mobil Cihazlarda Nasıl Yapılır?

facebook-arkadas-listesi-gizleme-mobil

Facebook arkadaş listem görünmesin mi istiyorsun? Peki, bunu nasıl yapacağını biliyor musun? Facebook arkadaş listesi gizleme mobil uygulama aracılığıyla dahi yapılabiliyor. Birkaç ayarlama ile gizliliğini daha iyi koruyabilirsin. Android uygulamasından en kolay haliyle bu ayarları öğrenmek için hemen okumaya başla!

Facebook Arkadaş Listesi Gizleme Mobil Uygulamadan Nasıl Yapılır?

Dünya genelinde Facebook kullanmayan neredeyse yok gibi. Pek çok insan birbirini arkadaş olarak ekledikçe ağ giderek daha da büyüyor. Haliyle bir gizlilik ve güvenlik sorunu ortaya çıkıyor.

Facebook’ta pek çok gizlilik ihlali yaşanmış olsa da kullanıcılarına birçok gizlilik seçeneği de sunuyor. Arkadaş listende birçok insan olabilir ama gerçekten arkadaş olmayabilirsin.

Herkesin listeni görmesini istemeyebilirsin. Yapılandırma ayarlarını görmek için okumaya devam et!

Facebook Arkadaş Listesi Gizlemenin Mobil Yolu

Facebook arkadaş listesi gizleme mobil uygulamadan ve web sitesi üzerinden yapılabiliyor. Birbirine benzerlik gösteren bu ayarları, mobil uygulama ile nasıl yapacağına bakalım.

1- Telefonundan Facebook veya Facebook Lite uygulamanı aç ve giriş yap.

2- Sağ üst köşedeki menü simgesine dokun.

facebook-arkadas-listesi-gizleme-mobil

3- Sayfayı aşağıya kaydır ve Ayarlar’a bas.

facebook-arkadas-listesi-gizleme-mobil

4- Gizlilik sekmesini bul ve Gizlilik Ayarları’na tıkla.

facebook-arkadas-listesi-gizleme-mobil

5- Seçeneklerden Arkadaş Listeni Kimler Görebilir sorusuna dokun.

facebook-arkadas-listesi-gizleme-mobil

6- Buradaki seçeneklerden:

facebook-arkadas-listesi-gizleme-mobil

  • Herkese Açık: Facebook hesabı olan herkes tüm arkadaş listeni görebilir.
  • Arkadaşlar: Sadece arkadaş olarak eklediklerin arkadaş listeni görebilir.
  • Şu kişiler hariç arkadaşlar: Seçeceğin kişilerin arkadaş listesini görmesini engelleyebilirsin.
  • Sadece Ben: Arkadaş listesinin tamamını sadece sen görebileceksin.

Sadece Ben seçeneğini işaretle. Böylelikle arkadaş listen gözükmeyecek ancak diğerleri sadece ortak arkadaşlarını görebilecek.

Facebook arkadaş listesi gizleme mobil uygulamada bu kadar kolayca yapabilirsin. İstersen Facebook yüz tanıma kapatmayı da kendin yapabilirsin.

Konu ile ilgili farklı görüş veya önerilerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, yepyeni oyunlar keşfetmek için Android Hikayelere göz at. Facebook sayfamızdan bizi takip et.

  1. Facebook

    Facebook

    Facebook hesabını mobil olarak yönetebilir, profilini güncelleyebilirsin. Resimler ve videolar paylaşabilir, arkadaşlarına göz atabilir, bildirimler alabilirsin. Tüm ağını takip edebilir, beğenebilir, yorum yazabilirsin.

TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma
TikTok Analiz ve İstatistikleri: Erişim ve Bilgi Alma

Sosyal medyanın en sevilen kısa video paylaşım uygulaması TikTok’u kullanıyor musun? Yoksa bir yayıncı mısın? TikTok analiz ve istatistikleri ile içeriklerinin ne kadar başarılı olduğunu, takipçilerinin özelliklerini ve çok daha fazlasını öğrenmek için hemen okumaya başla! Ti…

Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?
Videodan Fotoğraf Alma Android’de Nasıl Yapılır?

Video çekmeyi seviyorsun ancak bazen keşke fotoğraf da çekseydim dediğin oluyor mu? Üzülme, sonradan bunu yapabilirsin. Videodan fotoğraf alma Android’de mümkün. Bu rehberle nasıl yapacağını ve ihtiyaç duyacağın en iyi Android uygulamaları keşfetmek için hemen okumaya başla! …

En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş
En İyi 5 Kilo Verme Uygulaması ile İdeal Ölçüne Ulaş

En sevdiğin kıyafete artık sığmıyor musun? Favori takım elbisen üzerinde ilk aldığın gibi durmuyor mu? En iyi 5 kilo verme uygulaması listemize göz at, formuna tekrar kavuş. Sağlıklı kilo vermek için kullanabileceğin en iyi Android uygulamaları listeledik hadi, hemen keşfet! …