Minecraft PE, Clash of Clans Gibi Tüm Zamanların En İyi Android Oyunları

minecraft pe, clash of clans gibi tüm zamanlarin en iyi android oyunlari

Kimisi için oyun oynamak bir tutku. Android dünyasında efsaneleşmiş tüm zamanların en iyi oyunları listemizi inceleyerek bu tutkuya sen de ortak ol!

Tetris benzeri ilk mobil oyun Hagenuk marka telefonlarda olsa da mobil oyun dünyasının kapısını o meşhur Snake yani Yılan oyunu 1997’de Nokia ile açtı. Uzunca bir süre telefonların ellerden düşmemesine sebep oldu. Hızla gelişen teknoloji akıllı telefonları ve Android’i hayatımıza soktu.

Masaüstü bilgisayarlarda veya oyun konsollarında oyun oymaktan keyif alanlar, bunu mobil cihazlarında özellikle cep telefonlarında da yaşamak istediler. Geliştiriciler bu alana yöneldiler, artık günümüzde pek çok oyunun hem masaüstü, hem konsol hem de mobil versiyonu karşımıza çıkabiliyor.

Bugüne kadar Android mobil dünyasına imzasına atan pek çok oyun oldu. Bu oyunlarda bir liste hazırladık. Elbette ki bizim burada bahsettiğimizden daha fazla efsane oyun var ama biz en iyi 5 tanesini senin için sıraladık.

Kimi oyun oynanış kolaylığı, kimi oyun görselliği ile çok tutuldu. Özellikle bir oyun var ki akıllı telefonları test etmenin yolu. Bu oyunu oynatma kalitesi, telefonun da kalitesini gösteriyordu, bunu diğer bazı oyunlar için de söylemek mümkün.

Daha fazla uzatmadan listemize göz atalım. Adı geçen uygulamaları sayfamızdan indirebilirsin. Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

 1. Asphalt 8: Airborne

  Asphalt 8: Airborne

  En iyi yarış oyunlarının başında gelen Asphalt 8: Airborne üstün grafikleri ve performansı ile hız tutkusunu mobil cihazında yaşamak isteyeneler için ideal. Drift yaparken yer çekimini meydan oku, havada zorlu hareketler yap.

 2. Clash of Clans

  Clash of Clans

  Clash of Clans’da zafere ulaşmak için öncelikle köyünü inşa etmeli ve geliştirmelisin. Askerlerin iyi eğitimli olmalı ki savunurken ve saldırırken yarı yolda kalmayasın. Stratejini belirleyip binlerce çevrimiçi oyuncuyla mücadele edebilirsin.

 3. Minecraft: Pocket Edition

  Minecraft: Pocket Edition

  Minecraft: PE, küplerden oluşan dünyada yaratıcılığını gösterecek veya hayatta kalmayı başaracaksın. Düşmanlarını yenmek için çeşitli türde silahlar ve yaşamak için bina inşa etmek üzere sonsuz bir dünyada farklı blokları kullanacaksın.

 4. Candy Crush Saga

  Candy Crush Saga

  Candy Crush Saga her ne kadar basit olsa da pek çok insan bağımlısı olmuş durumda. En az üç benzer şekerlemeyi bir araya getirip patlatman gerekiyor. Yatay ya da dikey olarak eşleştirdikçe puan kazanacak ve seviyeler gitgide zorlaşacak.

 5. Subway Surfers

  Subway Surfers

  Subway Surfers’da sürekli kovalayan öfkeli bir güvenlik görevlisinden kaçarken tehlikeli görevleri tamamlamalı ve paraları toplamalısın. Reflekslerin güçlüyse çok keyif alacaksın. Parmağını ekranda oynatarak kolayca oynayabilirsin.

Android’de eğlenebileceğin en iyi VR oyunları
Android’de eğlenebileceğin en iyi VR oyunları

Bir süper kahraman olup gökyüzünde uçmak ister misin? Android telefonun ile bu artık mümkün. Listemizde yer alan en iyi VR oyunları seni sanal bir dünyaya taşıyacak ama gerçekmiş gibi hissedeceksin. Saatlerce eğlenebileceğin en güzel oyunları keşfetmek için okumaya devam et! …

Android’de oynaman gereken en iyi görsel roman oyunları
Android’de oynaman gereken en iyi görsel roman oyunları

Şahane görsellere sahip ve hikayesini yönlendirebileceğin oyunlar oynamak ister misin? Cevabın evetse en iyi görsel roman oyunları listemiz tam senlik olabilir. Olay kurgusuyla seni etkileyecek, kararlarına göre gidişatı değiştirebileceğin en iyi Android oyunları keşfetmek iç…

Android’de oynaman gereken en iyi giydirme oyunları
Android’de oynaman gereken en iyi giydirme oyunları

Giyim konusunda zevkine güveniyor musun? Android’de kendi tarzını yansıtabileceğin en iyi giydirme oyunlarını keşfetmek ister misin? O zaman sana harika bir sürprizimiz var. En çok beğenilen Android oyunlardan harika bir liste hazırladık. Listeyi görmek için okumaya devam et!…

Android’de oynaman gereken en iyi gizlilik oyunları
Android’de oynaman gereken en iyi gizlilik oyunları

İçinde gizem ve aksiyon taşıyan oyunları seviyor musun? O halde en iyi gizlilik oyunları listemiz tam senlik olabilir. Verilen görevleri büyük gizlilikle yerine getirmen gereken farklı türdeki bu oyunlara bayılacaksın. En iyi Android oyunları keşfetmek için okumaya devam et! …