Android Cihazlar İçin En İyi 5 Emülatör

best-emulators-for-android

Teknolojik gelişmeler sayesinde oyunların inanılmaz gerçekçi ve kusursuz görünmesine rağmen hala bir çoğumuz zamanı geri almışçasına macera oyunlarını tıpkı eski hallerindeki gibi oynamaktan hoşlanıyoruz.

Bunun birkaç yolu olsa da en basit olanı bir Android cihazı emülatör uygulaması indirmek. Bu sana klasik oyunları sıkıntı çekmeden cihazından oynama fırsatı sunacak. Belki GameBoy Macerası oynamayı ya da daha eskiye gidersen Nes oynamayı seviyorsun. Aşağıdaki listeye bak ve senin için hangisi daha cazip kendin seç.

1.GBA Emülatörü

GBA emülatörüyle başlayalım. Birkaç çeşidi var; kimisi ücretsiz, kimisi ücretli, kimisi ise kesinlikle kullanışsız ve işe yaramaz. Ancak önerdiğimiz 1 milyona yakın indirme rakamına ulaşmış, Pokemon ve Mario gibi klasikleri kolayca oynayabileceğin bir uygulama.

gba2

2.Pretendo N64 Emülatörü

Eğer Nintendo hayranıysan; ki neden olmayasın, o zaman N64 simülatörünün koleksiyonunda olmasını kesinlikle isteyeceksin. Bu neredeyse hata vermeyen, oyunların sorunsuzca oynanabildiği, oldukça sabit bir uygulama. İnsan daha ne ister ki!

gba2

 

3.PPSSPP – PSP Emülatörü

Nintendo’nun yanısıra Sony PSP de burada. Grafiksel olarak oyunlar GBA’ya göre çok daha gelişmiş ve Grand Theft Auto gibi oyunları avcunuzun içinden oynamana olanak sağlıyor. Oyunları indirmek için alana ihtiyacın olacağından bir SD kart edinmek gerekli olabilir.

gba2

4.Ücretsiz NES.emu

Bazılarınız NES’i duymamış olabilir ama bu onun klasik konsol oyunlardan biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bu uygulama favori oyunlarını geri getirip üstüne üstlük harika bir performans sunuyor. Reklamsız ama ücretli bir versiyonu da var ama bu senin tercihine bağlı.

gba2

5.gGens (MD)

Son olarak sırada gGens var. Bu uygulama Sonic the Hedgehog ve Aladdin gibi harika çocukluk oyunlarını hayata döndürüyor. Uygulamanın içinde, indirmek için, kusursuz şekilde çalışan ROMlar da bulabilirsin

gba2

Sonuç olarak Android cihazında favori macera veya RPG oyunları oynayabileceğin 5 harika emülatörden bahsettik. Ancak oyunları oynamak için ROM’ları indirmen gerektiğini belirtmemiz lazım. ROM oyunların sanal versiyonları gibi çalışır, örneğin; Pokemon Fire Red oynamak için öncelikle ROM versiyonunu indirmen gerekiyor.

İndirmen gereken en iyi Android simülasyon oyunları
İndirmen gereken en iyi Android simülasyon oyunları

Günlük hayatı eğlenceli görsellerle mobil cihazlara taşıyan oyunları seviyor musun? O zaman en iyi Android simülasyon oyunları tam da senlik! Oyun mekanikleri ve grafikleri ile ilgini çekecek, mobil cihazlarına indirmen gereken en iyi Android oyunları keşfetmek için hemen oku…

Android için indirmen gereken en iyi Scrabble oyunları
Android için indirmen gereken en iyi Scrabble oyunları

Ailecek veya arkadaşlarınla oynayabileceğin kutu oyunlarının başında gelen kelime türetme oyunu Scrabble’ı bilirsin. Android için en iyi Scrabble oyunlarından birini indirerek bu keyfi mobil cihazlarına taşıyabilirsin. En iyi kelime oyunlarını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android İçin Bilmen Gereken En İyi Masa Oyunları
Android İçin Bilmen Gereken En İyi Masa Oyunları

Masa oyunlarını seviyor ama taşıması zor mu geliyor? Android seni bu dertten kurtarıyor ve en popüler oyunları mobile taşıyor. Her an oynayabileceğin en iyi masa oyunları AndroidListe’de. Keyifli zaman geçirmeni sağlayacak en güzel oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla!…