Instagram video izleyenleri görme nasıl yapılır?

instagram-video-izleyenleri-görme

Paylaştığın videoyu kimlerin izlediğini merak mı ediyorsun? Popüler sosyal ağ Instagram video izleyenleri görme seçeneğine sahip mi? Alternatif yolu var mı? Uygulama videolarla ilgili ne tür istatistikler paylaşıyor hepsi bu rehberde. Detayları keşfetmek için okumaya devam et!

Instagram video izleyenleri görme mümkün mü?

Bu soruya doğrudan cevap vermek gerekirse Instagram, paylaştığın bir videoyu kimlerin izlediğini gösteren herhangi seçeneğe sahip değil. Resmi uygulama üzerinden bu şimdilik mümkün değil. Reels gibi video paylaşımları için birçok istatistik sunsa da kimlerin görüntülediğine dair bilgi paylaşmıyor.

Pek çok kullanıcı gibi sen de videolarını kimin izlediğini merak ediyor olabilirsin. Ancak Instagram sadece izlenme sayısını gösterir. İzlenme sayılarını gönderilerinin üzerinde veya İstatistiklerinde görebilirsin. İstatistiklerini detaylı bir şekilde görmek için bir profesyonel hesaba geçiş yapman gerekir.

🚩 Instagram gönderini kimin paylaştığını nasıl görebilirsin haberimizi de göz atabilirsin.

Instagram’da videomu izleyenleri nasıl görebilirim?

Instagram’da videonu kimin izlediğini görebilmen için bu kişinin etkileşime girmiş olması gerekir. Etkileşimden kasıt, videonu izleyen kişi videoyu beğenmiş veya yorum yapmış olmalı. Uygulama, videonu beğenen kişilerin ve yorum yapanların kim olduğunu gösterir.

Tüm bu bilgileri, videondaki Beğenmeler ve Yorumlar kısmında görebilirsin. Eğer profesyonel bir hesaba sahipsen İstatistikleri Gör seçeneğine tıklayarak sayısal verilere göz atabilirsin.

Genel olarak bir videonun izlenmiş, görüntülenmiş sayılması için en az 5 saniye bakılması gerekir. Eğer bir kişi videonu 5 saniyeden fazla bir süre izlemiş ama herhangi bir etkileşimde bulunmamış ise bu kişinin kim olduğunu şu anki mevcut resmi seçeneklerle öğrenmen mümkün değil.

Her videoyu izleyen, beğeni veya yorum yapmadığı için görüntüleyenlerin tamamını öğrenmek şimdilik imkansız. Ancak videolarını kimlerin görüntülediğini gösterebildiğini iddia eden üçüncü taraf web siteleri ve uygulamalar söz konusu. Bu tarz uygulama ve web sitelerini güvenlik nedeniyle pek itibar edilmemesi gerekir.

Yine de videolarını kimlerin izlediğin merak ediyorsan küçük bir hileden yararlanabilirsin. Instagram hikayeleri kimin görüntülediğini gösterir. Dolayısıyla bir videoyu yayınladıktan sonra hikaye olarak tekrar paylaştığında izleyenleri görme şansın olur.

Unutma ki burada göreceğin kişiler sadece hikayeni görüntüleyen kişiler olacaktır. Reels sekmesinden veya Keşfet‘ten videonu izleyen, etkileşime girmemiş kişileri görüntülemen yine mümkün olmayacak.

🔍 Daha fazla kişiye ulaşmak için Instagram keşfet sayfasına nasıl çıkılır yazımıza şimdi göz at.

AndroidListe‘den ücretsiz APK indir, oyun, uygulama ve tema keşfet, Android ile ilgili haberleri takip et. Bu yazıyı beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, çerçeve ve özel efektler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Instagram arama önerileri nasıl temizlenir?
Instagram arama önerileri nasıl temizlenir?

Instagram platformu kullandıkça tercihlerin, neleri beğenip beğenmediğin nasıl zaman geçirdiğin ile ilgili kişisel verilerini toplar. Bu veriler doğrultusunda önerilerde bulunur. Instagram arama önerilerini silmene imkan tanır. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et…

Telegram sesli mesaj indirme nasıl yapılır?
Telegram sesli mesaj indirme nasıl yapılır?

Sohbetlerin sırasında aldığın sesli mesajları cihazına kaydetmek veya arkadaşlarınla yeniden paylaşmak mı istiyorsun? Telegram sesli mesaj indirme özelliğine sahip. Atacağın birkaç basit adımla kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için rehberimizi okumaya devam et!…