Instagram gönderini kimin paylaştığını nasıl görebilirsin?

instagram-gönderini-kimin-paylaştığını-nasıl-görebilirsin

Düzenli olarak paylaşımlar yapıyor ama gönderilerini kimlerin yeniden paylaştığını merak mı ediyorsun? Instagram gönderini kimin paylaştığını görmeni sağlayan bir özelliğe daha kavuştu. Gelişim aşamasındaki bu yeni özelliği nasıl kullanacağını öğrenmek için okumaya devam et!

Instagram gönderilerini yeniden paylaşanları görme

Popüler sosyal ağ uygulaması, kullanıcıların istekleri doğrultusunda kendini geliştirmeye ve yeni özellikler edinmeye devam ediyor. Birçok kişin merak ettiği, gönderilerimi kimler paylaşıyor sorusuna Instagram kısmi de olsa cevap veriyor.

Kısmi olarak diyoruz çünkü gönderini kimin paylaştığını görmen için belirli kriterlere uygun olman gerekiyor. Ayrıca özellik gelişim aşamasında olduğundan herkese açık değil ve tam olarak işlediğine dair net bir açıklama yok. Şimdi kısaca bu kriterlere değinelim.

 • Öncelikle bir işletme veya içerik üretici hesabına sahip olmalısın.
 • Hikaye Yeniden Paylaşanları Gör seçeneği aktif halde olmalı yani bu özellik kullanılabilir olmalı.
 • Hikayeler 24 saat yayında kaldığı için paylaşan kişileri görmek için ilk 24 saat önemli. Sonraki süreçlerde kimin paylaştığını görmen oldukça zor.

Takip etmediğin gizli hesaplarınkini veya yakın arkadaşlarla yapılan paylaşımları görmen oldukça zor. Herkese açık hesaplardan, kısıtlama olmadan yapılan yeniden paylaşımları görebilirsin.

Instagram hikayeyi yeniden paylaşma nasıl yapılır yazımıza da göz atabilirsin.

Instagram gönderisini kimin yeniden paylaştığı nasıl görülür?

Gönderilerini kimin paylaştığını kolayca görebilirsin. Öncelikle hesabın işletme veya içerik üreticisi değilse hesap türü değişikliği yapman gerekir. Çünkü Instagram sadece bu hesaplar için istatistikler sunar. Bu da gönderilerinle ilgili sayısal veriler almanı sağlar.

Hesap türü değişikliği için profil sayfana girdikten sonra Ayarlar ve Gizlilik > Hesap Türü ve Araçları > Profesyonel Hesaba Geçiş Yap yolunu izle ve ekranda verilen talimatları uygula.

instagram-gönderini-kimin-paylaştığını-nasıl-görebilirsin

Hesap türün işletme veya içerik üretici ise şu adımlarla devam et:

 • Ana ekranda sağ alt köşedeki resmine dokunarak profil sayfana gir.
 • Merak ettiğin gönderine tıkla.
 • Gönderinin sağ üst köşesindeki üç noktaya dokun.

instagram-gönderini-kimin-paylaştığını-nasıl-görebilirsin

 • Açılan menüden Hikaye Yeniden Paylaşımlarını Gör seçeneğine (varsa) tıkla.

instagram-gönderini-kimin-paylaştığını-nasıl-görebilirsin

 • Gönderini kimlerin hikayelerinde paylaştığını görmek için paylaşımın üzerine tıkladığında ilgili hesabın kime ait olduğunu, kimin gönderini yeniden paylaştığını görebilirsin.

instagram-gönderini-kimin-paylaştığını-nasıl-görebilirsin

🧹 Instagram hikaye nasıl silinir yazımızı okuyarak konuyla ilgili tüm detayları keşfet!

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, çerçeve ve özel efektler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?
TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?

Ekran başında fazlaca zaman geçirdiğini mi düşünüyorsun ya da çocuğunun daha kontrollü vakit geçirmesini mi istiyorsun? TikTok ekran süresi sınırlarını ayarlamana imkan tanıyor. Daha makul sürelerde uygulamayı kullanmanı sağlayacak bu özelliği keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…