Instagram hikaye yeniden paylaşma nasıl yapılır?

instagram-hikaye-yeniden-paylaşma

Sosyal ağında gezerken bazı hikayeler çok mu ilgini çekiyor. Instagram hikayeyi yeniden paylaşma belirli şartlar altında mümkün. Başkasının hikayelerini nasıl yeniden paylaşabileceğine dair ipuçlarını bulabileceğin pratik bir rehber hazırladık. Detaylar için okumaya devam et!

Etiketlenmeden Instagram hikayeyi yeniden paylaşma

Birçok sosyal medya uygulamasında başkasına ait gönderileri yeniden paylaşmak mümkün olsa da Instagram bu konuda oldukça sıkı kurallara sahip. Başkasına ait hikayeleri yeniden paylaşmak da o kadar kolay değil.

Instagram’da bir başkasına ait hikayeyi paylaşabilmek için bu hikayede etiketlenmiş olman gerekir. Hikayeyi paylaşan kişi eğer seni etiketlemezse kendi hikayelerinde bu gönderiyi yeniden paylaşamazsın.

🎫 Etiketleme konusunda detaylı bilgi almak için Instagram’da birini etiketleme nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsin.

Hikayenin yeniden paylaşılmasına izin verilmesi gerekir aksi takdirde başka hesaplar tarafından paylaşılamaz.

Bir hikayenin yeniden paylaşılabilmesi için gönderen hesabın herkese açık olması gerekir. Gizli hesapların hikayeleri yeniden paylaşılamaz.

Her hikayeyi doğrudan kendi hikayelerinde paylaşamazsın. Genellikle hikayeleri, sohbetlerinde arkadaşlarına gönderebilir veya bağlantılarını kopyalayarak başka uygulamalarda paylaşabilirsin.

Üçüncü taraf uygulamalar kullanarak bir hikayeyi indirmek, kaydetmek, ekran görüntüsünü almak mümkün olabilir. Cihazına indireceğin içeriği ilk defa sen paylaşıyormuş gibi paylaşabilirsin. Ancak böyle bir durumda özgün hikaye sahibinden izin alman daha doğru olacaktır.

Etiketlendiğin Instagram hikayeyi yeniden paylaşma

Biri seni etiketleyin hikaye paylaşırsa anında bildirim alabilirsin. Bu bildirimler, direkt mesajlara (DM) gönderilir. Hangi hikayede etiketlendiğini DM’de, sohbet sayfanda kolaylıkla görebilirsin.

Yapılan bu paylaşımı beğendiysen sen de kendi hikayende hızlı bir şekilde paylaşabilirsin. Bunun için şu adımları izle:

1. Uygulamayı aç, sağ üst köşedeki Messenger simgesine tıklayarak DM’ye gir.

instagram-hikaye-yeniden-paylaşma

2. Bildirim geldiğinde “… Bir hikayede senden bahsetti” yazılı sohbetine tıkla.

instagram-hikaye-yeniden-paylaşma

3. Sohbet sayfanda hikaye gösterilecek. Hikayenin altındaki mavi renkli Hikayene Ekleme Yap düğmesine dokunarak veya hikayeyi açtıktan sonra Bunu Hikayene Ekle düğmesine tıkla.

instagram-hikaye-yeniden-paylaşma

4. Her zamanki gibi alt köşedeki gönder tuşuna dokunarak kendi hikayende yeniden paylaş.

instagram-hikaye-yeniden-paylaşma

💬Mesajlaşırken biraz havan değişsin istersen Instagram sohbet teması değiştirme yazımızı şimdi incele.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderi, hikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Instagram’da birini nasıl bulurum?
Instagram’da birini nasıl bulurum?

Yeni tanıştığın birinin, bir arkadaşının veya yakınının Instagram hesabı var mı diye merak ediyorsan bulmak imkansız değil. Instagam’da birini bulmak için deneyebileceğin bazı yöntemler söz konusu. Neler yapabileceğini bu rehberimizde açıkladık, detaylar için okumaya devam et…

TikTok filtre kaldırma nasıl yapılır?
TikTok filtre kaldırma nasıl yapılır?

Takipçilerinle paylaşmak için özenerek bir video hazırladın ama kullandığın filtreler biraz abartılı mı geldi? Üzülme, TikTok filtre kaldırma sandığın kadar zor değil. Birkaç adımda daha gerçekçi bir görünüm elde edebilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et! G…

Instagram şifresi nasıl değiştirilir?
Instagram şifresi nasıl değiştirilir?

Hesabının şifresini uzun bir süredir değiştirmedin mi? Esasen güvenliğin için ihmal etmemen gereken konuların başında geliyor. Android’de Instagram şifresi nasıl değiştirilir merak ediyorsan işte sana pratik bir rehber. Parola yenileme adımlarını öğrenmek için okumaya başla. …

TikTok canlı yayın nasıl yapılır?
TikTok canlı yayın nasıl yapılır?

Takipçilerinle sohbet etmek, yeni insanlara ulaşmak ve yeteneklerini herkese göstermek mi istiyorsun? TikTok canlı yayın ile çok daha fazlasını yapabilirsin. TikTok canlı yayın nasıl açılır, şartları nelerdir ve çok daha fazlası bu rehberimizde. Detaylar için okumaya devam et…

Instagram Carousel (kaydırmalı post) nasıl yapılır?
Instagram Carousel (kaydırmalı post) nasıl yapılır?

Çok keyifli bir gezi veya enfes bir yemek mi yaptın? Yeni aldığın kıyafetin farklı kombinlerini göstermek mi istiyorsun? Instagram Carousel ile en önemli anları tek bir gönderide paylaşabilir ve takipçilerine alternatif fikirler sunabilirsin. Detaylar için hemen okumaya başla…