Android’de internet bağlantını optimize edecek en iyi hotspot uygulamaları

hotspot-uygulamaları

İnternet artık hayatımızın olmazsa olmazlarından. Kimi hallerde internetini paylaşman gerekebilir. Android’deki en iyi hotspot uygulamaları ile kolayca yapabilirsin. Üstelik bu araçlardan bazıları ücretsiz Wi-Fi erişim noktalarını da sunuyor. Keşfetmek için okumaya devam et!

Hotspot uygulamaları

Akıllı mobil cihazlar için internet en temel gereksinim. Aksi takdirde bu cihazlar, oldukça işlevsiz hale geliyor. Bazen mevcut internetini başka cihazlarla paylaşman gerekebilir. Bu gibi durumlar için Android yerleşik olarak hotspot yani mobil internet erişim noktası özelliğine sahip.

Bazı kullanıcılar için dahili hotspot özelliği karmaşık gelebilir veya performans kayıpları olabilir. İnterneti daha verimli paylaşmanı ve kullanmanı sağlayan üçüncü taraf hotspot uygulamaları kullanabilirsin.

🚄 Evde internet hızını test etmek için en iyi Android uygulamalar listemize de göz atabilirsin.

En iyi 5 hotspot uygulaması listesi

Dahili hotspot yerine alternatif bir araç kullanmak isteyenler için harika bir liste hazırladık. Bu araçlar ile mevcut internetini paylaşabilir ve gittiğin yerdeki ücretsiz Wi-Fi erişim noktalarını keşfedebilirsin. Listemizi kısaca tanıyalım ve sonrasında detayları paylaşalım.

En iyi hotspot uygulamalarını AndroidListe’den ücretsiz olarak indirebileceğini unutma! İşte listemiz:

 • Wifi Hotspot İnternet Paylaşma ile telefonunu hızlı bir erişim noktasına dönüştür.
 • PdAnet+’ın sunduğu Wi-Fi Direct ile cihazların arasında interneti paylaş.
 • Wifi Connection Mobile Hotspot ile kablosuz ağını yönet.
 • Wifi Master ile kablosuz ağlara otomatik bağlan.
 • Wifi Map ile küresel hotspot noktalarını keşfet.

🧑‍🎨 Cihazını kişiselleştirmeyi seviyorsan en iyi 5 simge oluşturucu listemizi inceleyebilirsin.

Güvenilir uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema, haber ve APK sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Portable WIFI Hotspot & Wi-Fi Connect Tethering

  Portable WIFI Hotspot & Wi-Fi Connect Tethering

  Wifi Hotspot İnternet Paylaşma, mobil cihazların arasında mevcut internetini kolayca paylaşmanı sağlar. Cihazını pratik bir hotspota dönüştürmenin yanı sıra USB veya Bluetooth üzerinden de internet paylaşımına imkan tanır. Zamanlayıcı kurarak internetin ne kadar süre paylaşılacağına karar verebilirsin.

 2. PdaNet+

  PdaNet+

  PdAnet+, gelişmiş özelliklere sahip bir hotspot uygulaması. Bunlardan başlıcası Wi-Fi Direct Hotspot. Bu özelliği sayesinde interneti diğer cihazlarınla kolay, hızlı ve otomatik olarak paylaşabilirsin. USB modu ile bilgisayarını mobil erişim ağına bağlayabilirsin. Alternatif olarak Bluetooth ile internet paylaşımı da sunar.

 3. Wifi Ücretsiz Bağlantı Anywher

  Wifi Ücretsiz Bağlantı Anywher

  Wifi Connection Mobile Hotspot, her yerde internete erişebilmen için tasarlanmış bir uygulama. Kablosuz ağları yönetmeni sağlar. En yakın erişim noktalarını keşfetmenin dışında çeşitli Wi-Fi analiz araçları sunar. En boş kanalları, çekim ve sinyal gücünü gösterir. Hız testi ve veri tasarrufu yapabilirsin. Cihazını hotspot olarak kullanabilirsin.

 4. WiFi Master - Free WiFi Finder

  WiFi Master – Free WiFi Finder

  Wifi Master, çevrendeki güvenli kablosuz ağ erişim noktalarını keşfetmeni sağlar. Ağın güvenliğini, sinyal kalitesini, hızını kontrol eder ve en iyi ağa otomatik olarak bağlanmanı sağlar. Sistemdeki kayıtlı Wifi şifrelerini paylaşmaz ve gizli tutar. Ayrıca senin kimliğini de ifşa etmez.

 5. WiFi Map - Passwords

  WiFi Map – Passwords

  WiFi Map, dünyanın birçok şehrindeki, yaklaşık 100 milyon ücretsiz Wi-Fi noktasını gösteriyor. Bu sayede hiçbir zaman internetsiz kalmazsın. Bildirilen hotspot yani kablosuz ağ erişim noktalarını, harita üzerinde görebilirsin. En yakın Wi-Fi noktasını görebilirsin. Kendinde yeni ağ ekleyebilirsin.

WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?
WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?

Ünlü anlık mesajlaşma uygulaması hesabını daha güvende tutmak ve daha kolay bağlanabilmen için yeni alternatif yöntemler deniyor. WhatsApp doğrulama kodu artık e-posta ile de alınabilecek. Henüz test aşamasında olan bu özellik nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram hitap şekli ekleme nasıl yapılır
Instagram hitap şekli ekleme nasıl yapılır

Bazı hesaplarla iletişim kurmak istediğinde nasıl hitap edeceğini kestirmek de zorlanıyor musun? Bu durumun farkında olan Instagram hitap şekli ekleme özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde iletişim kurarken daha doğru kelimeleri seçebilirsin. Detaylar için okumaya devam et…

Instagram uçtan uca şifreleme nasıl açılır?
Instagram uçtan uca şifreleme nasıl açılır?

Daha güvenli ve gizli bir şekilde sohbet etmek ister misin? Instagram uçtan uca şifreleme ile herhangi bir mesajlaşma uygulamasına gerek duymadan artık sohbet edebileceksin. Tek yapman gereken uçtan uca şifrelemeyi açmak. Nasıl etkinleştirilir öğrenmek için okumaya devam et! …