WhatsApp’ta yapay zeka ile üretilen çıkartmalar (AI-generated stickers) nasıl kullanılır?

Sohbet ederken çıkartma paylaşmayı seviyor musun? Yepyeni çıkartmalarla arkadaşlarını şaşırtmak ister misin? WhatsApp AI-generated stickers yani yapay zeka ile üretilen çıkartmalar özelliğini duyurdu. Bu eğlenceli özelliği nasıl kullanacağını keşfetmek için okumaya devam et!

WhatsApp AI-generated stickers

Yapay zeka artık hayatımızın her alanında. Bunun farkında olan WhatsApp, yapay zekayı eğlenceli bir şekilde platforma entegre ediyor. Şimdilik yapay zeka ile çıkartmalar üretip paylaşmak mümkün. Ancak ileride daha fazla özellik gelebilir.

Daha önce Beta aşamasında olan yapay zeka destekli çıkartmalar, artık WhatsApp’ta ancak şimdilik sınırlı sayıda ülkede erişime açılmış durumda ve sadece İngilizce anlıyor.

Meta’nın geliştirdiği bir servis üzerinden yapay zekaya çıkartma yaptırmak ve bunları WhatsApp’ta paylaşmak mümkün. Tek yapman gereken nasıl bir çıkartma istediğini kelimelere dökmek. Yapay zeka anlatımına göre içinden seçim yapabileceğin dört çıkartmayı sana kısa bir süre içinde üretiyor.

👨‍🎤 Kendini şarkını yapabileceğin en iyi 5 AI music generator listemizi incele.

WhatsApp’ta yapay zeka ile çıkartma nasıl oluşturulur?

Metinden çıkartma oluşturmak ve paylaşmak aslında çok kolay. Aslında bildiğin çıkartma paylaşmaktan çok da farklı değil. Şimdi nasıl yapacağına ve paylaşacağına adım adım değinelim.

 • Çıkartma göndermek istediğin sohbetini aç.
 • Mesaj yazdığın yerdeki emoji simgesine tıkla.
 • Üst menüden çıkartma simgesine dokun.
 • Oluştur (Create) düğmesine dokun ve gerekirse Devam de.

whatsapp-ai-generated-stickers-oluşturma

 • Oluşturmak istediğin çıkartmayı anlatan bir açıklama yaz.
 • Yapay zeka 4 adet çıkartma oluşturacak. Beğenmediysen açıklamanı düzenleyip yeniden oluşturmasını isteyebilirsin.
 • Beğendiğin çıkartmaya dokunarak sohbetinde paylaş.

Eğer yukarıda bahsettiğimiz yapay zeka ile oluştur seçeneğini WhatsApp’ta göremiyorsan bir süre daha beklemen gerecek.

📹 İşine yarayacak bir ipucu daha keşfetmek istersen WhatsApp anlık görüntülü mesaj nasıl kapatılır yazımızı hemen oku.

Android haber sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema, APK ve tutorial sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Kanal açabilir, arkadaşlarınla grup veya topluluk kurabilirsin. Durum, sesli/görüntülü mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?
TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?

Onlarca video oluşturup paylaşıyor ve takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyorsun. Özellikle bazı yorumlar çok hoşuna gidiyorsa favorilerine ekleyebilirsin. Bu tutorial ile TikTok’ta yorumlar favorilere nasıl eklenir adım adım öğrenebilirsin. Detaylar için okumaya devam et! …

WhatsApp geçiş anahtarı nasıl kurulur?
WhatsApp geçiş anahtarı nasıl kurulur?

Şifreleri kolayca unutanlardan mısın? Şifrelere boğulmadan uygulamalara giriş yapmanı sağlayan passkey özelliği WhatsApp’a da geldi. Peki WhatsApp geçiş anahtarı, passkey, nasıl kurulur, tüm detaylarıyla bu rehberde. Adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et! …