WhatsApp anlık görüntülü mesaj nasıl kapatılır?

whatsapp-gorüntülü-mesaj

Sohbet ederken sesli mesaj göndereyim derken yanlışlıkla video mu gönderdin? WhatsApp görüntülü mesaj özelliğine henüz alışamadıysan bu seçeneği devre dışı bırakmana imkan tanıyor. Bu işlevsel özelliği istediğinde açıp kapatabilirsin. Detayları keşfetmek için okumaya devam et!

WhatsApp görüntülü mesaj

Kıyasıya rekabette rakiplerinin önüne geçmek isteyen WhatsApp yaz başında yeni bir özellik duyurdu: anlık görüntülü mesaj. Mesajatar dünyasında ilgiyle karşılanan bu özellik sesli mesajlar gibi kısa süreli videolar çekip karşı tarafa göndermeni sağlıyor. Kimi hallerde görüntülü arama yerine tercih edilebilecek bir özellik.

Sesli mesaj göndermek kadar basit olan bu özellik bazılarını memnun etmemiş olabilir. Çünkü sesli mesaj göndereceğim derken görüntülü mesaj göndermek mümkün. Çünkü ikisi de aynı düğmede. İstenmeyen sürprizlerden kaçınmak için görüntülü mesaj özelliğini kapatmak mümkün.

WhatsApp görüntülü mesaj nasıl gönderilir?

Öncelikle WhatsApp’ta görüntülü mesaj nasıl gönderilir, kısaca hatırlatalım. Bunun için aşağıdaki adımları izlemen yeterli:

 • Herhangi bir sohbetine gir. Mesaj yazılan kısmın sağındaki mikrofon simgesine 1 kez dokun.

whatsapp-gorüntülü-mesaj

 • Kamera simgesinin aktif olacağını göreceksin. Video çekmek için parmağını kamera simgesine basılı tut.

whatsapp-gorüntülü-mesaj

 • Geri sayım bittiğinde mesajını kaydetmeye başla. Parmağını kamera simgesinden çektiğinde mesajın gönderilecek. Hepsi bu kadar.

Görüntülü mesajların uzunluğu 60 saniye ile sınırlı. Kaydı 1 dakikadan az bir sürede tamamlamalısın. Ön veya arka kamera ile kayıt yapabilir, kayıt esnasında bunu değiştirebilirsin. Ayrıca mesajlar uçtan uca şifreli olarak güvenli bir şekilde iletilir.

💽 WhatsApp uçtan uca şifrelenmiş yedekleme nasıl açılır yazımıza da göz atabilirsin.

WhatsApp görüntülü mesaj nasıl kapatılır?

Bazıları için sesli mesaj göndermek yeterli olabilir veya tercih etmeyebilir. Bu durumda görüntülü mesajları kapatabilir, devre dışı bırakabilirsin. İstediğin an yeniden etkin hale getirmen mümkün. Şimdi WhatsApp’ta görüntülü mesajları nasıl kapatacağına bakalım. Bunun için şu adımlar izle:

 • Uygulamayı aç. Sağ köşedeki üç nokta üst üsteye dokun ve Ayarlara gir.

 • Sohbetler seçeneğine tıkla.

 • Anında görüntülü mesaj seçeneğinin yanındaki anahtarı sola çekerek kapat (yeşilden griye döner). Artık görüntülü mesajlar devre dışı. Dilediğin an yine aynı yolu izleyerek açabilirsin.

whatsapp-gorüntülü-mesaj

🖵 Güzel bir özellik daha keşfetmek istersen WhatsApp ekran paylaşımı nasıl yapılır yazımızı oku.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema, rehber ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Kanal açabilir, arkadaşlarınla grup veya topluluk kurabilirsin. Durum, sesli/görüntülü mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?
TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?

Ekran başında fazlaca zaman geçirdiğini mi düşünüyorsun ya da çocuğunun daha kontrollü vakit geçirmesini mi istiyorsun? TikTok ekran süresi sınırlarını ayarlamana imkan tanıyor. Daha makul sürelerde uygulamayı kullanmanı sağlayacak bu özelliği keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…