Instagram hareketli (dinamik) profil resmi nasıl etkinleştirilir?

nstagram-hareketli-profil-resmi

Profil resmine biraz hareket katmak ve avatarın ile fotoğrafın arasında güzel bir geçiş yapmak ister misin? Instagram dinamik yani haraketli profil resmi özelliğini uzun bir süre önce duyurdu. Ancak hala bu özelliği kullanmadıysan detaylarını keşfetmek için okumaya devam et!

Instagram hareketli profil resmi nedir?

Instagram, profil resimleriyle ilgili yeni bir düzenlemenin geleceğini çok önceden duyurmuş ve birçok ülkede kullanıma sunmuştu. Instagram dinamik profil resmi olarak bilinen bu özellik, fotoğrafın ile avatarın arasında hızlı bir geçiş sunuyor. Profiline bakanlar hem resmini hem de avatarını görebiliyor.

Bu özellikten yararlanmak için öncelikle bir avatara sahip olmalısın. Avatarını Instagram üzerinden kolayca yapabilir ve birçok ögeyi düzenleyerek dilediğin gibi özelleştirebilir hatta aksesuar ve kıyafet seçimi dahi yapabilirsin.

👤 Instagram avatar nasıl yapılır ve kullanılır yazımızı okuyarak bu konuda daha fazla bilgi alabilirsin.

Instagram hareketli profil resmi nasıl kullanılır?

Dinamik bir profil resmine sahip olmak için bir dizi basit ayar yapman yeterli. Avatarını daha önceden oluşturduğunu varsayarak atman gereken diğer adımları paylaşalım.

  • Instagram uygulamasını aç. Sağ alt köşedeki resmine dokunarak Profil sayfana git.

nstagram-hareketli-profil-resmi

  • Profili Düzenle seçeneğine dokun.

nstagram-hareketli-profil-resmi

  • Avatar resmine bas.

nstagram-hareketli-profil-resmi

  • Profil resmine ekle seçeneğindeki anahtarı sağa çekerek aç (griden maviye döner).

nstagram-hareketli-profil-resmi

Artık avatarın profil resmine eklenecek. Profiline girenler hem avatarını hem de kendi fotoğrafını görebilecek. Uygulama iki resim arasında yumuşak bir geçiş sunuyor. İstediğin an avatarını profilinde kaldırabilir, sabit bir profil fotoğrafı kullanabilirsin. Sadece yukarıdaki son adımda bahsi geçen anahtarı kapatman yeterli.

👨‍💻 Instagram hesabımın çalındığını nasıl anlarım ve çalınan hesabımı geri alırım diye merak ediyorsan yazımızı hemen incele.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, çerçeve ve özel efektler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…