TikTok’ta videoyu kimin kaydettiğini görme nasıl yapılır?

tiktokta-videoyu-kimin-kaydettigini-gorme

Saatlerce uğraşıp videolar çekiyor, videolarını tek tek düzenliyor ve paylaşıyorsun. Ancak videolarını TikTok’ta kimin kaydettiğini merak ediyor ve kaydedenleri görmek mi istiyorsun? Bu ne kadar mümkün, böyle bir özellik var mı tüm detaylarıyla öğrenmek için okumaya devam et!

TikTok kaydedenleri görme

Popüler video paylaşım ağı hem içerik üretenlerin hem de izleyenlerin çok olduğu bir platform. Bazı videoların çok tuttuğu, indirildiği ve yeniden paylaşıldığı aşikar. Ancak platformda video düzenleyip paylaşıyorsan içeriklerini kimin kaydettiğini merak etmen gayet doğal.

TikTok farklı algoritmalara sahip. Yeni bir video önerirken daha önce izlenilen, beğenilen ve kaydedilen içeriklerden yola çıkıyor. Bu algoritmayı tam olarak açıklamayan uygulama, şeffaflık politikası gereği bazı bilgileri içerik üreticilerle paylaşıyor.

🏆 Platformda başarılı olmak istiyorsan TikTok’ta daha fazla izlenme nasıl elde edilir yazımızı inceleyebilirsin.

Bir TikTok videosunu kimin kaydettiğini görme

TikTok, kullanıcıların gizliliğini koruyarak platformu olabildiğince şeffaf hale getirmeye çalışıyor. Bu amaçla bir videoyu kimin kaydettiğinin görülebileceğine dair bir bilgi paylaşılmış, kısa süreli de olsa hayata geçirilmiş ama bu özellik geri çekilmişti.

Şu an itibarıyla TikTok’ta bir videoyu kimin kaydettiğini görmek mümkün değil. Platform bu bilgiyi kendisine saklıyor ve algoritmasında kullanıyor. Kullanıcı etkinliklerini paylaşsa da şimdilik videonu kimin kaydettiğini görmene imkan tanımıyor.

Kimin beğendiğini, favorilerine eklediğini, senden bahsettiğini, seni etiketlediğini ve yorum yaptığını görmen mümkün. Ancak videolarını kaydedenleri göremezsin. Bunları görmek için:

 • Gelen Kutusu‘na dokun. Etkinlikler seçeneğine gir.

tiktokta-videoyu-kimin-kaydettigini-gorme

 • Tüm Etkinlikler başlığı altında hepsini görebilirsin.
 • Filtreleme yapmak için Tüm Etkinliklere dokunduğunda Beğeniler ve Favoriler gibi seçeneklere ulaşabilir, sadece ilgili olanları görebilirsin.

tiktokta-videoyu-kimin-kaydettigini-gorme

Platform bir videoyu kimin kaydettiğini göstermediği gibi herhangi bir bildirimde de bulunmaz. Özel hesapların videolarını kaydetmek mümkün olmayabilir. Herkese açık hesaplar da dilerse video indirme seçeneğini kapatabilir.

Videonun indirilmesini istemiyorsan şunu yap:

 • Profil sayfana gir ve sağ üst köşedeki menü simgesine dokun.
 • Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine gir.
 • Gizlilik bölümüne dokun.
 • İndirmeler seçeneğini Kapalı olarak ayarla. Bunun için anahtarı sola çekerek pasif hale getir (gri renge döner).

tiktokta-videoyu-kimin-kaydettigini-gorme

🎶 Daha eğlenceli paylaşımlar için TikTok’ta videoya müzik ekleme nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsin.

APK indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. TikTok

  TikTok

  TikTok ile şarkılar ve ses efektleri içeren zengin bir kütüphaneyi kullanarak ilginç videolar düzenleyebilir ve paylaşabilirsin. Akışında diğer kullanıcıların videolarını izleyebilirsin. Videolarına inanılmaz filtreler uygulayabilir, eğlenceli çıkartmalar ve etiketler ekleyebilir hatta videolarını diğer sosyal ağlarda paylaşabilirsin.

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?
TikTok’ta yorumları favorilere ekleme nasıl yapılır?

Onlarca video oluşturup paylaşıyor ve takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyorsun. Özellikle bazı yorumlar çok hoşuna gidiyorsa favorilerine ekleyebilirsin. Bu tutorial ile TikTok’ta yorumlar favorilere nasıl eklenir adım adım öğrenebilirsin. Detaylar için okumaya devam et! …