TikTok’ta videoya müzik ekleme nasıl yapılır?

tiktok-müzik-ekleme

Daha dikkat çekici videolar hazırlamak ve paylaşmak mı istiyorsun? Bunun yollarından biri de TikTok’ta videoya müzik ekleme. Popüler veya tempolu müzikleri eklemek videolarına olan ilgiyi artırabilir. Henüz denemediysen nasıl müzik ekleyeceğini öğrenmek için okumaya devam et!

TikTok müzik ekleme

Kısa videolar paylaşmayı mümkün kılan TikTok, sosyal medyanın en çok konuşulan uygulaması ve popülerliğini her geçen gün artırıyor. Ancak milyonlarca videonun arasından sıyrılmak öyle hiç de kolay değil.

Yaratıcı çekimlere sahip olmak tek başına yeterli değil. Efektler ve müzikler ile videoları desteklemek hem görsel hem de işitsel bir şov sunmak gerekiyor. Kulaklara hitap etmek için en kolay yol videoya müzik eklemek.

TikTok popüler şarkıları ekleyebileceğin zengin bir arşive, çalma listelerine sahip. Üstelik bu müzikleri kullanmak telif haklarıyla sorun yaşamanın önüne de geçebilir. Daha viral videolara sahip olmak bir nebze olsun insanların sevdiği şarkıları videolara eklemekten geçiyor.

🎙️ Daha havalı paylaşımlar için TikTok’ta kendi seslerini nasıl yapabilirsin yazımıza göz atabilirsin.

TikTok videolarına müzik nasıl eklenir?

Videoya müzik eklemek o kadar da zor değil. Basit birkaç tıklama ile sevdiğin müzikleri veya popüler şarkıları ekleyebilirsin. Bunun için aşağıdaki adımları izlemen yeterli.

1. Uygulamayı aç ve + simgesine dokun.

tiktok-müzik-ekleme

2. Yeni bir video çek veya galerindeki mevcut videolardan birini yükle. Galerinden seçersen Sonraki ile ilerle.

tiktok-müzik-ekleme

3. Sol alt köşede yer alan Sesler seçeneğine dokun.

tiktok-müzik-ekleme

4. Müzik kütüphanesi açılacak. Önerilenler bölümünde TikTok’ta popüler olan şarkıları listeler.

tiktok-müzik-ekleme

5.Burada İstediğin şarkı yoksa sağ taraftaki büyüteç simgesine tıkla. Arama sayfası açılacak. Burada birçok liste görebilirsin. Ara yazan çubuktan istediğin şarkıyı arat ve şarıkıyı eklemek için sağ taraftaki tik simgesine dokun.

tiktok-müzik-ekleme

6. İstediğin şarkı Önerilenlerde varsa üstüne tıkla. Müzik videoya otomatik eklenecek.

7. Şarkının farklı bir yerini kullanmak istiyorsan makas simgesine tıklayarak şarkının istediğin kısmını ayarlayabilirsin. Bu işlemi tüm eklediğin sesler için yapabilirsin.

8. Sonraki diyerek ilerle ve videonu gerekli açıklamaları girerek her zamanki gibi paylaş.

Videoların için TikTok’ta geçişler nasıl yapılır yazımızı mutlaka incele.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. TikTok

    TikTok

    TikTok ile şarkılar ve ses efektleri içeren zengin bir kütüphaneyi kullanarak ilginç videolar düzenleyebilir ve paylaşabilirsin. Akışında diğer kullanıcıların videolarını izleyebilirsin. Videolarına inanılmaz filtreler uygulayabilir, eğlenceli çıkartmalar ve etiketler ekleyebilir hatta videolarını diğer sosyal ağlarda paylaşabilirsin.

Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?
Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?

Paylaşım yaptığın hesabın gerçekten sana ait olduğunu herkese anlatmak mı istiyorsun? Hesabın için TikTok doğrulama talebinde bulunabilirsin. Hesabın doğrulanırsa mavi tikli bir rozet alabilirsin. Doğrulama işlemlerini adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…

WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?
WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?

Mesajlaşmalarını daha gizli ve güvenli hale getirmek ister misin? Sana iyi bir haberimiz var: WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme imkanı sunuyor. Bu yeni özellik sayesinde bireysel sohbetlerini meraklı gözlerden koruyabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…