WhatsApp doğrulama kodu olmadan nasıl etkinleştirilir?

whatsapp-dogrulama-kodu-olmadan-nasıl-etkinleştirilir

Popüler mesajlaşma uygulamasını telefon numarasından bağımsız olarak kullanmak mı istiyorsun? Peki ama bu ne kadar mümkün? WhatsApp doğrulama kodu olmadan etkinleştirmek artık neredeyse imkansız gibi. Deneyebileceğin yolları ve nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!

WhatsApp doğrulama kodu

İletişim uygulaması WhatsApp, kullanıcı güvenliğini sağlamak adına kurulum sırasında SIM karta ve telefon numarasına ihtiyaç duyar. Bunlardan birinin olmaması durumunda uygulama çalışmaz.

İlk kurulumda uygulamayı etkinleştirebilmek yani kayıt olmak için SMS aracılığıyla 6 haneli bir doğrulama kodu alman ve bunu doğru bir şekilde ilgili alana girmen gerekir. Bunun da yolu bir telefon numarasına sahip olmaktan ve SIM karttan geçer.

📴 Daha önce paylaştığımız SIM kartsız WhatsApp nasıl kullanılır yazımızı okuyarak detaylı bilgi alabilirsin.

WhatsApp doğrulama kodu olmadan giriş yöntemleri

Değineceğimiz yöntemler her zaman işe yaramayabilir veya uygulamanın kararsız çalışmasına neden olabilir. Bu yüzden bu yöntemler nedeniyle oluşabilecek risklerin tüm sorumluluğu sana aittir.

whatsapp-dogrulama-kodu-olmadan-nasıl-etkinleştirilir

 • Sanal numara edinmek:

En bilindik yöntem ikinci bir sanal telefon numarası edinmek. Bunun için TextNow gibi uygulamaları kullanabilirsin. Bu tür uygulamalar ABD veya Kanada alan kodlu bir telefon numarasına sahip olmanı sağlar.  Ancak bu tür uygulamalarda ülke kısıtlaması veya ücret talebi olabilir.

Eğer sanal bir ikinci numaran varsa WhatsApp’ı kurarken telefon numarası olarak bu numarayı deneyebilirsin. Doğrulama kodu bu numaraya SMS olarak gönderilir. Burada SMS yerine Beni Ara seçeneğini kullanmalısın. WhatsApp bu numarayı arar ve doğrulama kodunu söyler. Söylenen kodu girerek uygulamayı etkinleştirebilirsin.

 • Sabit hat numarası kullanmak:

Evinde sabit hatlı bir telefon varsa doğrulama işlemleri için numarasını kullanmayı deneyebilirsin. Cep telefonu numaran yerine bu numarayı kullanacaksın.

WhatsApp’ı etkinleştirirken sabit hattına ait telefon numarasını gir. Doğrulama kodu kısa mesaj olarak bu numaraya gönderilir. 5 dakika kadar bekle ve yine Beni Ara seçeneğini kullan. Sabit hattın aranacak ve sana doğrulama kodu söylenecek. Cep telefonunda ilgili alana bu kodu girerek uygulamaya kayıt olmaya çalışabilirsin.

 • Android emülatör kullanmak:

WhatsApp’ın Web ve Masaüstü sürümleri mevcut ancak bunları kullanabilmek için doğrulanmış bir WhatsApp hesabın olması gerekir. Bilgisayarında WhatsApp kullanmak için ev telefonun (sabit hat) varsa Android emülatörlere uygulamayı kurup kullanmayı deneyebilirsin.

Bluestacks gibi bir Android emülatöre WhatsApp’ı indir ve kur. Telefon numarası olarak sabit hattının numarasını gir. SMS ile doğrulamanın başarısız olmasını bekle. 5 dakika sonra Beni Ara seçeneğine dokun. Ev telefonun arandığında söylenen uygulamanın doğrulama ekranına gir.

WhatsApp doğrulama kodu olmadan kullanılır mı?

Yukarıda değindiğimiz yöntemlerin her zaman işe yarar olduğunu söylemek mümkün değil. WhatsApp doğrulama kodunu SMS ile almadan kullanmak neredeyse imkansız. WhatsApp’ın yaptığı resmi açıklamaya göre aşağıdaki telefon numaraları ile uygulamaya kaydolamazsın:

 • VoIP
 • Sabit hatlar (Sabit hatlar WhatsApp Business’ta kabul edilir.)
 • Ücretsiz hat numaraları
 • Ücretli özel numaralar
 • Evrensel erişim numaraları (Universal Access Number – UAN)
 • Kişisel numaralar

⏺️ Yeni ipuçları keşfetmek için WhatsApp ses kaydırma indirme nasıl yapılır yazımızı şimdi oku.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup veya topluluk kurabilir; durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?
Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?

Paylaşım yaptığın hesabın gerçekten sana ait olduğunu herkese anlatmak mı istiyorsun? Hesabın için TikTok doğrulama talebinde bulunabilirsin. Hesabın doğrulanırsa mavi tikli bir rozet alabilirsin. Doğrulama işlemlerini adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…

WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?
WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?

Mesajlaşmalarını daha gizli ve güvenli hale getirmek ister misin? Sana iyi bir haberimiz var: WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme imkanı sunuyor. Bu yeni özellik sayesinde bireysel sohbetlerini meraklı gözlerden koruyabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…