Instagram mesajları okunmadı yapmak

instagram-mesajları-okunmadı-yapmak

Fotoğraf ve videolar arasında gezinirken sohbet etmeyi de seviyor musun? Ancak bir mesaja cevap vermek için müsait değil misin? Instagram mesajları okunmadı yapmak mümkün. Bu sayede müsait olduğunda mesaja cevap verebilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!

Instagram mesajı okunmadı yapmak için gerekenler

Popüler uygulama Instagram’ı bir mesajatar gibi kullanabilir ve arkadaşlarınla iletişim halinde kalabilirsin. DM olarak bilen sohbet uygulaması Messenger özellikleri taşıyor, Görüldü bilgisini paylaşıyor.

Görüldüyü kaldırmanın şimdilik doğrudan bir yolu yok. Ancak basit bir hile yaparak karşı tarafın haberi olmadan mesajları okumak mümkün. Bu sayede Görüldü bilgisi karşı tarafa gitmez.

🫥 Takipçi gizlemek ne kadar mümkün Instagram’da takipçiler nasıl gizlenir yazımızı okuyarak öğrenebilirsin.

Bir mesajı okunmadı yapabilir ve daha sonra cevap verebilirsin. Ancak bunun için içerik üreticisi veya işletme hesabına sahip olman gerekir. Hesabın bunlardan biri ise mesajını okunmadı yapabilirsin.

Eğer bir kişisel hesaba sahipsen ve hesap türünü değiştirmek istiyorsan profil sayfana gir. Sağ üst köşedeki menüden Ayarlar > Hesap > Profesyonel Hesaba Geçiş Yap yolunu izle. Burada verilen talimatları takip ederek sana uygun seçenekleri işaretleyerek İçerik Üreticisi veya İşletme hesabına geçiş yapabilirsin.

instagram-mesajları-okunmadı-yapmak

Instagram mesajı okunmadı olarak işaretleme

Hesap türünü değiştirdiğine göre Instagram mesajları okunmadı yapmak artık çok kolay. Bunun için aşağıdaki adımları izle.

  • Uygulamanın ana ekranından sohbet (Messenger-DM) simgesine dokun.

instagram-mesajları-okunmadı-yapmak

  • Mevcut sohbetlerin listelenecek. Mesaj aldığın ve okunmadı yapmak istediğin sohbetine parmağını basılı tut.

instagram-mesajları-okunmadı-yapmak

  • Açılan menüden Okunmadı Olarak İşaretle seçeneğine dokun. İşlemi tamamladığında sohbetin mesajı yeni almış gibi koyu harflerle gösterilecek.

instagram-mesajları-okunmadı-yapmak

Instagram Görüldü gizleme

Instagram mesajlarını karşı tarafa çaktırmadan okuyabilirsin. Görüldü bilgisini şimdilik uygulama üzerinden kapatmak mümkün değil. Ancak basit bir hile yardım ile karşı tarafın bilgisi olmadan Instagram mesajlarını okuyabilirsin.

Instagram görüldü gizleme için mesajı aldıktan sonra cihazının internetle olan bağını kesmen yeterli. Bunun için Wi-Fi ve hücresel veri bağlantısını kesebilirsin. Bunun yerine cihazını uçak moduna da alabilirsin. Bu sayede ağ bağlantıların kesilmiş olur.

Herhangi bir ağa bağlı olmadığından eminsen Instagram uygulamasını aç ve gelen mesajı oku. Mesaj zaten uygulama tarafından indirilmiş olacak. Kolaylıkla okuyabilirsin ama ağa bağlı olmadığın için karşı tarafa görüldü bilgisi gitmez. Sonra cihazını ağa bağlayarak uygulamayı kullanmaya devam edebilirsin.

🥷🏿 Instagam’da birinden gönderi gizleme yazımıza göz atabilirsin.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?
Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?

Daha önce paylaşmış olduğun hikayelere yeniden bakmak mı istiyorsun? Paylaşmış olduğun Instagram eski hikayelere bakma şansın var ancak başkasının eski hikayelerini görmek pek de kolay değil. Bu rehberimizde geçmiş hikayelere nasıl bakacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir?
Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir?

Başka platformlarda paylaşmak ya da Android cihazına kaydetmek için filigran olmadan TikTok’tan video mu indirmek istiyorsun? Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir merak edenler için farklı yöntemlerin yer aldığı bir rehber hazırladık. Detaylar için okumaya devam et! F…