Instagram’da takipçiler nasıl gizlenir?

instagramda-takipçiler-nasıl-gizlenir

Sosyal ağında daha gizli kalmayı tercih edenlerden biri misin? Kimleri takip ettiğin veya seni kimlerin takip ettiğinin bilinmesini istemiyor musun? Instagram’da takipçiler nasıl gizlenir ile ilgili bir rehber hazırladık. Böyle bir özellik var mı öğrenmek için okumaya başla.

Instagram’da takipçi ve takip nasıl gizlenir?

Kullanıcıların gizliliğine önem veren Instagram, takipçi ve takip listelerin gizlenmesiyle ilgili henüz doğrudan bir seçeneğe sahip değil. Takipçi ve takip edilen kişileri gizlemek için hesap türünde değişiklik yapmak  veya hesabı doğrulamak gerekiyor.

Hesabın gizli ise Instagram’da seni takip etmeyenler takipçilerini göremez. İçerik üretenler veya geniş kitlelere ulaşmak isteyenler için gizli hesap ideal bir çözüm olarak gözükmüyor. Herkese açık hesaplar için takipçileri ve takip edilenleri gizleyip açacak bir seçenek şimdilik yok.

🕵️ Merak ettiğin bir hesap varsa Instagram’da birini nasıl bulurum yazımızı okuyarak bilgi alabilirsin.

Instagram’da takip ettiğim kişiler nasıl gizlenir?

Merak edilen konuların başında gelen takip edilen kişileri gizleme, sadece doğrulanmış Instagram hesabına sahip olanlar için mümkün. Bu özellik tüm kullanıcılara açılmış durumda değil.

Eğer Instagram’da doğrulanmış yani mavi tik almış bir hesabın varsa aşağıdaki adımları izleyerek takipçileri ve takip ettiğin kişileri gizleyebilirsin. Bunun için şu adımları uygula:

 • Doğrulanmış hesabının profiline gir.
 • Üç çizgili menüden Ayarlara git.
 • Hesap seçeneğine dokun.
 • Takip Ettiğim Kişileri Gizle ve Takipçileri Gizle seçeneklerini bulup etkinleştir.

Eğer doğrulanmış bir hesabın yoksa tek çaren hesabını gizlemek ancak bu durumda da seni takip eden kişiler takipçilerini görmeye devam eder. Takibe izin vermediğin kişiler bu bilgileri göremez. Hesabını gizlemek için:

 • Profil sayfana git.
 • Üç çizgili menüden Ayarlara gir.
 • Gizlilik seçeneğine dokun.
 • Gizli Hesap seçeneğini aç. Bunun için anahtarı sağa çekmen yeterli (griden maviye döner).

instagramda-takipçiler-nasıl-gizlenir

Bir diğer yöntem ise takipçilerini ve takip ettiğin kişileri görmesini istemediğin hesapları engellemek. Unutma ki bu durumda engellediğin kişi hiçbir paylaşımını da göremez. Bir kişiyi engellemek için:

 • Profiline gir.
 • Üst kısımdaki üç noktaya bas.
 • Açılan menüden Engelle seçeneğine dokun.

instagramda-takipçiler-nasıl-gizlenir

Takipçi gizleme özelliğinin tüm kullanıcılara açılması için biraz daha beklemen gerekiyor. Bu esnada takipçi sayını artırmak istersen Instagram’da nasıl daha çok takipçi kazanılır ile ilgili yazımızı okuyabilirsin.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?
TikTok’a Instagram ekleme nasıl yapılır?

Sosyal medyada daha fazla insana ulaşmak, kolayca hem TikTok’tan hem de Instagram’dan video paylaşmak ister misin? TikTok’a Instagram ekleme mümkün. Böylelikle iki platformda da kısa videolarını takipçilerinle paylaşabilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!…

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …