Instagram’da TikTok videosu nasıl paylaşılır?

instagram-da-tiktok-videosu-nasıl-paylaşılır

Video izlerken çok beğendiğin bir içerikle mi karşılaştın? Sosyal ağındaki kişileri bu videodan haberdar edebilir hatta onlara izletebilirsin. Bunu Instagram’da TikTok videosunu paylaşmak suretiyle yapabilirsin. En pratik şekilde nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya başla!

Instagram’da TikTok videosu paylaşma

Her sosyal ağın kendine göre bir takipçi kitlesi var. Ancak bazı içerikleri diğer sosyal ağlarda bulmak mümkün olmayabilir. Normalde bir sosyal ağda beğendiğin videoyu diğer bir ağda paylaşmak istediğinde indirmen gerekir. Bunun için üçüncü taraf bir video indirme aracına ihtiyacın olur.

Videoyu indirdikten sonra yeniden paylaşman gerekir. Tabii ki bu işlemler oldukça zaman alır ve üçüncü taraf uygulamalara olan ihtiyacı artırır. Durumun farkında olan sosyal ağ geliştiricileri, kullanıcıların işleri kolaylaştıracak özellikler sunmaya veya birbirleriyle entegre çalışmaya başladılar.

Tiktok’tan beğendiğin bir videoyu Instagram’da herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan paylaşabilirsin. Ayrıca eğer TikTok için içerik üretiyorsan videolarını tekrardan Instagram’a yükleme derdinden de kurtulabilirsin.

TikTok videolarını Instagram hikaye ve sohbetlerinin yanı sıra akışında gönderi veya Reels olarak paylaşman mümkün. Kimi zaman uzun videolarda kalite kaybı söz konusu olabilir. Ayrıca paylaşacağın bu videolarda TikTok filigranını görebilirsin.

🎞️ Bu logolardan hiç hoşlanmıyorsan TikTok video filigran kaldırma yazımızı inceleyebilirsin.

Uygulama şimdilik filigran kaldırmana veya videonun üzerine yazılmış yazıları kaldırmana imkan tanımıyor. Ancak bazı gereksiz yazıların veya yorumların silindiğini görmen mümkün.

TikTok videosu Instagram’da nasıl paylaşılır?

Şimdi TikTok’ta beğendiğin bir videoyu Instagram’da nasıl paylaşacağına değinelim. Bunun için aşağıdaki adımları izle.

1. TikTok’u aç ve beğendiğin videoyu bul veya akışında gösterilen herhangi bir videoyu seç.

2. Sağ menüdeki Paylaş düğmesine dokun.

instagram-da-tiktok-videosu-nasıl-paylaşılır

3. Açılan menüden Instagram seçeneğine bas.

instagram-da-tiktok-videosu-nasıl-paylaşılır

4. Videonun kaydedilme işlemleri başlar, bu videonun uzunluğuna göre biraz zaman alabilir, bu yüzden acele etme.

instagram-da-tiktok-videosu-nasıl-paylaşılır

5. “İşlemi şunu kullanarak tamamla” seçeneklerinden birini seç:

  • Instagram Chats – sohbetler
  • Instagram Feeds – akışta gönderi
  • Instagram Reels – Reel videosu
  • Instagram Stories – hikayeler

Yalnızca bir defa seçeneğini işaretlemen durumunda yukarıdaki menü her seferinde sorulur. Bu sayede farklı seçeneklerde paylaşım yapabilirsin.

instagram-da-tiktok-videosu-nasıl-paylaşılır

6. Instagram uygulamasına geçiş yapılacak. Yaptığın seçime (hikaye, gönderi, Reel, sohbet) göre her zamanki gibi Instagram’da videoyu paylaş.

🕭 Paylaşım yapıldıkça gelen bildirimlerden sıkıldıysan TikTok bildirim kapatma nasıl yapılır yazımıza şimdi göz at!

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. TikTok

    TikTok

    TikTok ile milyonlarca şarkı ve sesin yanı sıra inanılmaz efektlerin olduğu zengin bir kütüphaneye erişerek ilginç videolar düzenleyebilir ve paylaşabilirsin. Canlı yayınlar yapabilir, kapışmalara katılabilir ve hediyeler kazanabilirsin. Üstelik videolarını diğer sosyal ağlarda da paylaşabilirsin.

Küçük işletmeler için en iyi 5 e-fatura uygulaması
Küçük işletmeler için en iyi 5 e-fatura uygulaması

Serbest çalışan biriysen veya küçük bir işletmen varsa fatura kesmen gerektiğinde Android yanı başında. En iyi 5 e-fatura uygulamasını senin için listeledik. Bu uygulamalarla kağıt israf etmeden fatura kesebilir ve müşterilerine gönderebilirsin. Detaylar için okumaya devam et…

Telegram oturum açma geçmişi nasıl kontrol edilir?
Telegram oturum açma geçmişi nasıl kontrol edilir?

Hesabına birilerinin girip sohbetlerini okumuş olabileceği dair şüphelerin mi var? Şüpheni gidermek için Telegram oturum açma geçmişini kontrol edebilirsin. Bu sayede hesabına yabancı biri girmiş mi kolaylıkla öğrenebilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Kaliteli uyku için en iyi 5 uyku takip uygulaması
Kaliteli uyku için en iyi 5 uyku takip uygulaması

Geceleri daha sağlıklı uyumak, daha kaliteli bir uyku çekmek ister misin? Daha iyi dinlenmeni ve uykunu tam almanı sağlayacak en iyi 5 uyku takip uygulamasını senin için listeledik. Bu uygulamalar ile uykunu izleyebilir ve düzenleyebilirsin. Ayrıntılar için okumaya devam et! …