Yeni özellik: WhatsApp’ta anket oluşturma

whatsappta-anket-oluşturma

Bir konu hakkında gruptaki kişilerin ne düşündüğünü merak mı ediyorsun? Sana iyi bir haberimiz var. WhatsApp’ta anket oluşturma dönemi başladı. Merak ettiğin konularda basit anketler hazırla, sohbetlerinde ve gruplarında paylaş. Bu yeni özelliği tanımak için okumaya devam et!

WhatsApp anket oluşturma özelliği

Anketler, insanların nabızlarını yoklamak, bir konuda neler düşündüğünü öğrenmek adına oldukça faydalı. Özellikle araştırma yapanlar ve müşterilerinin fikirlerini almak isteyen işletmeler için ideal bir yöntem.

WhatsApp insanlara ulaşmanın en kolay yollarında biri çünkü neredeyse kullanmayan yok gibi. Önceden WhatsApp’tan anket yapabilmek için üçüncü taraf uygulamalara ihtiyaç vardı. Ancak yeni güncellemeyle birlikte anket özelliği uygulama gelmiş oldu.

Artık WhatsApp anket oluşturmana, grup ve bireysel sohbetlerinde bu anketleri paylaşmana imkan tanıyor. Üstelik sonuçları da anında görebilirsin.

📣 Daha çok insana ulaşmanı sağlayacak WhatsApp Topluluklar nedir, nasıl kullanılır yazımızı okuyabilirsin.

Adım adım WhatsApp’ta anket oluşturma

Yeni duyurulan bu özelliği nasıl kullanacağına şimdi yakından bakalım. Kendin kolayca anket oluşturabilir ve arkadaşlarına gönderebilirsin. Bunun için aşağıdaki adımları izle.

1. Uygulamaya gir ve anket göndermek istediğin sohbetini aç.

2. Mesaj yazdığın kısımdaki ataç simgesine dokun.

whatsappta-anket-oluşturma

3. Açılan pencereden Anket seçeneğine gir.

whatsappta-anket-oluşturma

4. Öncelikle Soru kısmına merak ettiğin soruyu yaz. Seçenekler kısmına alıcıların seçebileceği cevapları yaz. +Ekle kısmına dokunarak yeni seçenek ekleyebilirsin.

whatsappta-anket-oluşturma

5. Seçeneklerin hazır olduğunu düşünüyorsan sağ alt köşedeki yeşil gönder tuşuna bas.

whatsappta-anket-oluşturma

6. Anketi alan kişinin oy vermek istediği seçeneğe dokunması yeterli.

whatsappta-anket-oluşturma

7. Anket sonuçlarını görmek için Oyları Görüntüle’ye dokun.

whatsappta-anket-oluşturma

Şimdilik anketi bir başka sohbete veya gruba aktarmak mümkün değil. Paylaştıktan sonra anket üzerinde düzenleme yapma şansın yok. Anketi silip baştan yeni bir anket yapman gerekiyor. Ancak WhatsApp Anketler, zamanla yeni işlevlere sahip olacaktır. Bekleyip göreceğiz.

📞 Herhangi bir sorun yaşadığında WhatsApp destek ile nasıl iletişime geçilir öğrenmek için blog yazımızı şimdi incele.

Türkiye’nin güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup veya topluluk kurabilir; durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?
Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?

Daha önce paylaşmış olduğun hikayelere yeniden bakmak mı istiyorsun? Paylaşmış olduğun Instagram eski hikayelere bakma şansın var ancak başkasının eski hikayelerini görmek pek de kolay değil. Bu rehberimizde geçmiş hikayelere nasıl bakacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir?
Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir?

Başka platformlarda paylaşmak ya da Android cihazına kaydetmek için filigran olmadan TikTok’tan video mu indirmek istiyorsun? Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir merak edenler için farklı yöntemlerin yer aldığı bir rehber hazırladık. Detaylar için okumaya devam et! F…