Instagram’da birini ne zamandır takip ediyorum nasıl anlarım?

instagram-birini-ne-zaman-takip-ettim

Sen de Instagram’da biriyle ne zamandan beri takipleşiyoruz diye merak edenlerden misin? Bugün Instagram’da birini ne zaman takip etmeye başladığını öğrenmeni sağlayacak ipuçları paylaşıyoruz. Uygulama özelliklerini kullanarak nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et!

Instagram kimi ne zaman takip ettim?

Uzun süredir uygulamayı kullanıyorsan kimi ne zaman takip etmeye başladığını unutabilirsin veya takip etme tarihini öğrenmek isteyebilirsin. Uygulama bunu doğrudan göstermese de bazı özelliklerini kullanarak ne kadar süredir takip ettiğini öğrenmen mümkün.

Bu konuda işine yarayacak bazı püf noktaları var. Hem bu yollara hem de bunları adım adım nasıl yapacağına değinelim.

👻 Hesabının popülaritesini korumak için Instagram hayalet takipçi bulma ve silme nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsin.

Instagram takip etme tarihini anlama yolları

Burada birden fazla yöntem karşımıza çıkıyor. Bu yöntemlerin her birini denemek daha kesin bir sonuca ulaşmana yardımcı olabilir. Şimdi bu yöntemlere bakalım.

1. Gönderilere bakmak:

Bu yöntemde merak ettiğimiz kişinin paylaşmış olduğu gönderilerine bakman yeterli. Bunun için şu adımları izle:

 • Akışında takip ettiğin kişinin gönderisini aç ve sağ tarafında yer alan üç noktaya dokun.

instagram-birini-ne-zaman-takip-ettim

 • Açılan menüden “Bu gönderiyi neden görüyorsun?” seçeneğine tıkla.

instagram-birini-ne-zaman-takip-ettim

 • Instagram görme nedenlerini sıralayacak ve bunlardan bir tanesi de “@kullaniciadi …. aydır/yıldır takip ediyorsun” bilgisi. Böylelikle bu kişiyi ne kadar uzun süredir takip ettiğini anlayabilirsin.

instagram-birini-ne-zaman-takip-ettim

2. Sıralama seçeneğini kullanmak:

Instagram’ın sıralama özelliğini kullanarak fikir edinmek mümkün. Bunun için şu adımları izle.

 • Uygulamayı aç ve profiline git.
 • Takip seçeneğine dokun.

instagram-birini-ne-zaman-takip-ettim

 • Sıralama’ya tıkla ve Takip Etme Tarihi: En Eski’yi seç.

instagram-birini-ne-zaman-takip-ettim

 • İlk takip etmeye başladığın hesaplardan itibaren takip ettiklerin sıralanacak. Instagram’ı kullanmaya başladığın tarihi biliyorsan burada birini ne zaman takip etmeye başladığına dair fikir edinebilirsin.

3. Direkt mesajları incelemek:

Instagram’ın sohbet özelliği yani DM bölümü yine sana takip tarihi konusunda yardımcı olabilir. Ancak bu kişiyle daha önce sohbet etmiş, mesajlaşmış olman gerekir. DM’den öğrenmek için:

 • Uygulamayı aç ve DM’ye (mesajlaşma bölümü) git.
 • Merak ettiğin kişiyle var olan sohbetine gir. Burada “… yılından beri bu Instagram hesabını takip ediyorsun” yazısını ve ilk mesajlaşmanın tarihini görene dek sohbetini yukarı kaydır.  Bu tarih sana ipucu verecektir.

instagram-birini-ne-zaman-takip-ettim

4. Yorumlara ve beğenilerine bakmak:

Bu yöntem biraz zaman alıcı ve tahmine dayalı ancak denemeye değer. Takip ettiğin kişinin ilk gönderisinden itibaren kontrole başla. İlk defa beğendiğin veya yorum bıraktığın gönderisini bul. Burada gönderinin paylaşım tarihine bakarak ne zaman takip etmeye başladığına dair çıkarım yapabilirsin.

instagram-birini-ne-zaman-takip-ettim

🧑‍🤝‍🧑Daha çok kişiye ulaşmak istiyorsan Instagram’da nasıl daha çok takipçi kazanılır yazımızı şimdi incele.

En güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderi, hikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?
Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?

Paylaşım yaptığın hesabın gerçekten sana ait olduğunu herkese anlatmak mı istiyorsun? Hesabın için TikTok doğrulama talebinde bulunabilirsin. Hesabın doğrulanırsa mavi tikli bir rozet alabilirsin. Doğrulama işlemlerini adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…

WhatsApp silinen arama geçmişi geri getirme nasıl yapılır?
WhatsApp silinen arama geçmişi geri getirme nasıl yapılır?

Mesajlaşmak dışında arkadaşlarınla görüşmek için WhatsApp’ı mı kullanıyorsun? Yoksa arama geçmişini yanlışlıkla sildin mi? WhatsApp silinen arama geçmişi geri getirme adına deneyebileceğin bazı yöntemler var. Bu yöntemleri ve nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Instagram gönderi ve hikaye görünür yapma yolları
Instagram gönderi ve hikaye görünür yapma yolları

Paylaştığın hikaye ve gönderileri bazı takipçilerin için görünmez hale mi getirdin? Tekrardan görünür hale mi getirmek istiyorsun? Instagram hikaye görünür yapma imkanı sunar. Ancak gönderiler için süreç daha farklı işliyor. Neler yapabileceğini görmek için okumaya devam et! …

Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?
Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?

Daha önce paylaşmış olduğun hikayelere yeniden bakmak mı istiyorsun? Paylaşmış olduğun Instagram eski hikayelere bakma şansın var ancak başkasının eski hikayelerini görmek pek de kolay değil. Bu rehberimizde geçmiş hikayelere nasıl bakacağını keşfetmek için okumaya devam et! …