Instagram’da nasıl daha çok takipçi kazanılır?

instagram-da-nasıl-takipçi-kazanılır

Hesabının daha çok kişi tarafından takip edilmesini istiyor ve Instagram’da takipçi nasıl kazanabilirim diye merak ediyorsan senin için harika bir rehber hazırladık. Yapman ve uzak durman gerekenler burada. Instagram takipçi kazanma yollarını keşfetmek için okumaya devam et!

Instagram’da nasıl hızlı takipçi kazanılır?

Öncelikle nasıl takipçi sayını hızlı bir şekilde artırabileceğine değinelim. Kullanabileceğin bu yöntemler hızlı bir artış sağlasa da pek tavsiye edilmez. Çünkü bu şekilde etkin bir etkileşime sahip olamaz kimi zaman Instagram tarafından ufak cezalara maruz kalabilirsin. Uzak durman gereken ancak takipçi sayısını hızla artıran yollar:

 • Takipçi satın almak: Bu bir çeşit takipçi hilesi. Takipçi satışı yapan birçok platform bulabilirsin, hızla gelen bu insanlar hızla gidebilir ve bot hesap olabilir.
 • Karşılıklı takipleşmek: Diğer kullanıcılara ulaşarak birbirinizin hesabını takip edebilirsin veya takipçi etkinliklerine katılabilirsin. Ancak bu durumda etkileşim sayısı oldukça yetersiz kalır.
 • Instagram’da reklam vermek: Bu yöntem aslında bir hile barındırmaz ancak reklamla gelen takipçilerin kalıcı olmasını sağlamak uzun zaman alabilir ve daha fazla reklama ihtiyaç duyabilirsin.
 • Takipçi veren uygulamalar kullanmak: Bu tür uygulamalar çeşitli yöntemlerle takipçi sayını artırır ancak bu takipçilerin gerçek kişiler olup olmadığı, etkileşimi artırıp artırmayacağı oldukça şüpheli.

⛓️ Instagram’da takipçilerini artıracak en iyi uygulamalar için blog yazımıza göz atabilirsin.

Instagram’da takipçi nasıl kazanılır?

Yukarıda değindiğimiz yollara başvurmadan ve hilesiz bir şekilde hesabını büyütmen mümkün. Takipçi sayını artırmanı sağlayacak hilesiz ve ideal yollar şunlardır:

 • Etkileşimi artıran içerikler oluşturmak: İyi ve kaliteli içeriklere sahip olmak takipçi sayını artırmanın temeli. Bunun için daha kişisel, yüksek kaliteli fotoğraf ve videolar paylaşabilirsin. Kendine bir tema bul ve bununla ilgili paylaşım yap. Rakiplerin neler yapıyor incelemeyi de unutma.
 • Doğru etiketleri kullanmak: Bir gönderide 30’a kadar etiket (hashtag) paylaşabilirsin ama ideal olan 8 ila 11’dir. Sürekli aynı etiketleri kullanmaktan kaçın. Etiketlerin içerikle alakalı olmalı ve en popüler etiketleri kullanmak yerine daha az kullanılan ama takip edilen etiketleri seç.
 • Tüm formatlarda içerik üretmek: Sadece fotoğraf veya video paylaşmak yerine tüm formatları dene. Reels, hikaye paylaş hatta canlı yayın yap. Takipçilerinin ilgisini çeken formatlar üzerinde dur.
 • Gönderilerini en ideal zamanda paylaşmak: Takipçilerinin ve insanların Instagram’ı kullanmaya başladığı saatlerde paylaşım yap. Bunu Instagram analizlerini kontrol ederek en doğru zamanı bulabilirsin.
 • Sayıca fazla değil düzenli paylaşım yapmak: Bir günde 4-5 gönderi paylaşmak yerine belirli bir takvim dahilinde düzenli ve planlı paylaşım yapman daha çok yararına olur. Kendi yayın takvimini oluştur ve neler paylaşacağını önceden belirle.
 • İş birliği yapmak: Seninle benzer içerikler üreten kişilerle iletişime geçip iş birliği yapman yeni insanlara ulaşmanı kolaylaştırabilir. Senden daha popüler hesapların senle ilgili paylaşım yapması takipçi trafiğini olumlu yönde artırabilir.

📟 İşine çokça yarayacak Instagram ortak takipçileri görme ile ilgili yazımızı şimdi incele.

En güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?
Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?

Daha önce paylaşmış olduğun hikayelere yeniden bakmak mı istiyorsun? Paylaşmış olduğun Instagram eski hikayelere bakma şansın var ancak başkasının eski hikayelerini görmek pek de kolay değil. Bu rehberimizde geçmiş hikayelere nasıl bakacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir?
Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir?

Başka platformlarda paylaşmak ya da Android cihazına kaydetmek için filigran olmadan TikTok’tan video mu indirmek istiyorsun? Filigransız TikTok videoları nasıl indirilir merak edenler için farklı yöntemlerin yer aldığı bir rehber hazırladık. Detaylar için okumaya devam et! F…