Instagram ortak takipçileri görme nasıl yapılır?

instagram-ortak-takipçileri-görme

Sosyal ağında seni yeni biri takip etmeye başladı ama profili pek tanıdık gelmedi mi? Instagram ortak takipçi görme imkanı sunuyor. Bu sayede ortak arkadaşların olup olmadığını öğrenebilir ve yeni takipçinle etkileşime geçebilirsin. Detayları öğrenmek için hemen okumaya başla!

Instagram ortak takipçi nedir?

Popüler sosyal ağ, kullanıcılarının güvenli bir şekilde birbirleriyle etkileşime geçmelerini ve takipleşmelerini istiyor. Bunun yollarından biri de ortak takipçi. Peki bu ortak takipçi nedir?

Ortak takipçiyi günlük hayatındaki biriyle olan ortak arkadaşların gibi düşün. Biriyle tanışırsın ve ikinizin de tanıdığı ortak arkadaşlarınız olduğunu öğrenince güven duygusu daha çabuk gelişir.

Benzer bir durum Instagram için de geçerli. Günlük hayatında ortak arkadaşların sayesinde nasıl kolayca yeni insanlarla tanışıyorsan uygulamada da aynı şey geçerli. İkinizin takip ettiği kişiler ortak takipçileriniz olur.

Özellikle yeni biri seni takip etmeye başladığında veya sen birini takip etmeye karar verdiğinde ortak takipçileriniz var mı yok mu öğrenmek iyi olabilir. Ayrıca Instagram ortak takipçilerin olan profillere göz atmanı hatta onları takibe başlamanı önerebilir.

👻 Instagram hayalet takipçi bulma ve silme için blog yazımızı inceleyebilirsin.

Instagram ortak takipçileri görme yolu

Şimdi bir kişiyle ortak takipçilerin olup olmadığını nasıl öğrenebileceğine bakalım. Aslında oldukça kolay. Bunun için şu adımları izle.

 • Uygulamayı aç ve merak ettiğin kişinin profil sayfasına gir.
 • Profil bilgilerinin alt kısmında yer alan Takip Ediyor kısmına dokun.

instagram-ortak-takipçileri-görme

 • Ortak sekmesi etkin hale gelecek ve ortak takip ettiğin kişiler listelenecek.

instagram-ortak-takipçileri-görme

 • Buraya profil sayfasındaki Takipçi, Takip verilerine dokunarak da gelebilirsin. Açılan pencereden Ortak sekmesine dokunman yeterli.

instagram-ortak-takipçileri-görme

Instagram ortak takipçileri göremiyorum

Ortak takipçileri görememe gibi bir sorun yaşıyorsan bunun nedeni şu aşağıdakiler olabilir:

 • Takip etmediğin gizli hesaplardaki ortak takipçileri göremezsin.
 • Hesap sahipleri (gizli hesaplar) bazı bilgilerin sadece kendisine gösterilmesi için ayarlamış olabilir.
 • Ortak takipçilerin gizlilik ayarlarından kaynaklı olabilir.

🔒 Hesabına bağlanma detayları için Instagram giriş hareketleri silme ve kontrolü yazımızı şimdi incele.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Instagram arama önerileri nasıl temizlenir?
Instagram arama önerileri nasıl temizlenir?

Instagram platformu kullandıkça tercihlerin, neleri beğenip beğenmediğin nasıl zaman geçirdiğin ile ilgili kişisel verilerini toplar. Bu veriler doğrultusunda önerilerde bulunur. Instagram arama önerilerini silmene imkan tanır. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et…

Telegram sesli mesaj indirme nasıl yapılır?
Telegram sesli mesaj indirme nasıl yapılır?

Sohbetlerin sırasında aldığın sesli mesajları cihazına kaydetmek veya arkadaşlarınla yeniden paylaşmak mı istiyorsun? Telegram sesli mesaj indirme özelliğine sahip. Atacağın birkaç basit adımla kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için rehberimizi okumaya devam et!…