Instagram giriş hareketleri silme ve kontrolü nasıl yapılır?

instagram-giris-hareketleri-silme

Hesabına başkalarının girdiğini mi düşüyorsun ya da yaptığın girişleri kontrol etmek mi istiyorsun? Instagram giriş hareketleri silme ve kontrol etme özelliğine sahip. Bu sayede uygulamayı daha güvenli bir şekilde kullanabilirsin. Nasıl mı, öğrenmek için hemen okumaya başla!

Instagram hesabını kötü amaçlı kişilerden korumak adına güvenlik önemlerini artıyor ve giriş bilgilerini kaydediyor. Bu bilgileri senin de görmene imkan tanıyor.

Bu güvenlik özelliğinin nasıl çalıştığına ve kullanacağına daha yakından bakalım. Öncelikle ne olduğuna dair kısa bir bilgi verelim.

💂‍♂️ Daha güvenli bir kullanım için Instagram güvenlik kontrolü yazımızı şimdi incele.

Instagram giriş hareketleri nedir?

Instagram giriş hareketleri, bir hesaba ait giriş bilgilerinin kayıt altına alınması. Bir liste düzenlenir ve bu listede Instagram’a giriş yaparken kullandığın cihazın markası ve modeliyle birlikte konum bilgisi de yer alır. Hesabına girişte kullandığın cihaz Şu an aktif olarak gösterilir.

Instagram giriş hareketlerine nasıl bakılır?

Uygulamaya olan girişlerini kontrol etmek istersen kolay bir şekilde yapabilirsin. Bunun için aşağıdaki adımları izle.

 • Uygulamayı aç. Sağ alt köşedeki resmine tıklayarak Profil sayfana gir.

instagram-giris-hareketleri-silme

 • Sağ üst köşedeki üç çizgili menü simgesine dokun ve Ayarlara git.

instagram-giris-hareketleri-silme

 • Güvenlik seçeneğine dokun.

instagram-giris-hareketleri-silme

 • Giriş Hareketleri seçeneğine bas.

instagram-giris-hareketleri-silme

 • Açılan sayfada Giriş Yaptığın Yerler listelenecek.

instagram-giris-hareketleri-silme

 • Tarih, cihaz ve konum bilgileri verilecek. Yandaki üç noktaya basarsan harita üzerinde de bu bilgileri görebilirsin.

instagram-giris-hareketleri-silme

 

Instagram giriş hareketleri nasıl silinir?

Uygulamaya yaptığın girişleri silmek daha da kolay. Yukarıda değindiğimiz 5 adımı da yaptıktan sonra kayıtları silmek için şu şekilde devam et:

 • Listede gösterilen kayıtlardan silmek istediğinin yanında bulunan üç noktaya dokun.

instagram-giris-hareketleri-silme

 • Çıkış Yap düğmesine dokunup Tamam dedikten sonra bu kaydı silebilirsin. Ancak bu cihazdan bir daha giriş yapmak istersen Instagram şifreni girmen gerekir.

instagram-giris-hareketleri-silme

Instagram giriş hareketlerinde sana ait olmayan bir cihaz veya konum bilgisi varsa hemen Çıkış Yap düğmesine dokunarak bu cihazdaki oturumu sonlandır. Şifren kötü amaçlı kişilerin eline ulaşmış olabileceğinden yeni bir şifre oluşturman yararına olur.

🛋️ Uygulamanın çok keyifli özelliklerinden birini daha keşfetmek istersen Instagram canlı yayın nasıl yapılır yazımızı şimdi incele

En iyi APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. Instagram

  Instagram

  Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlar ile sohbet edebilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?
Android’de WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır?

WhatsApp’ı çok severek kullanıyor ama kısa süreliğine ara vermek ve artık mesaj almak istemiyor musun? Bunun için çıkış yapabilirsin. WhatsApp’tan nasıl çıkış yapılır, Web ve masaüstü sürümünde hangi adımları atman gerekiyor hepsi bu rehberde. Detaylar için okumaya devam et! …

WhatsApp geçiş anahtarı nasıl kurulur?
WhatsApp geçiş anahtarı nasıl kurulur?

Şifreleri kolayca unutanlardan mısın? Şifrelere boğulmadan uygulamalara giriş yapmanı sağlayan passkey özelliği WhatsApp’a da geldi. Peki WhatsApp geçiş anahtarı, passkey, nasıl kurulur, tüm detaylarıyla bu rehberde. Adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et! …