WhatsApp avatar nasıl oluşturulur?

whatsapp-avatar

Sohbetlerini renklendirmek ve eğlenceli hale getirmek için birçok öge kullanıyorsun. Bunlardan biri de avatar. Artık WhatsApp kendi avatarını oluşturmana imkan tanıyor. Bu yeni özellik üçüncü taraf uygulamalar olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Detaylar için okumaya devam et!

WhatsApp avatar oluşturma

WhatsApp çıkartma paketleri derken şimdi de avatar oluşturma özelliğini duyurdu. Kendine benzer veya yepyeni avatar oluşturabilir, duygu ve düşüncelerini sohbet ederken daha keyifli bir şekilde ifade edebilirsin. Özelliklerine kısaca değinelim.

 • Avatarını, yüz, göz, ten rengi, saç stilleri ve aksesuarlar ile özelleştirebilirsin.
 • Avatarına istediğin kıyafeti seçebilirsin.
 • Duygu ve düşüncelerini ifade etmek için 36 özel çıkartma arasından seçim yapabilirsin.
 • WhatsApp profiline avatarını koyabilirsin.
 • Avatarın ile gizliğini daha fazla öne çıkarabilir ve kendini güvende hissedebilirsin.

WhatsApp avatar nasıl yapılır?

Kendi avatarını oluşturup profilinde ve fotoğraflarında kullanmak oldukça kolay. Bunun için aşağıdaki adımları izle:

1. Uygulamayı aç. Sağ üst köşedeki üç noktaya dokun ve Ayarlara gir.

whatsapp-avatar-oluşturma

2. Avatar seçeneğine tıkla.

whatsapp-avatar-oluşturma

3. Önce Avatarınızı Oluşturun düğmesine ve ardından açıklamayı okuduktan sonra Başlayın düğmesine dokun.

whatsapp-avatar-oluşturma

4. Ten rengi seçimi yap ve İleri’ye tıkla.

whatsapp-avatar-oluşturma

5. Saç stili, yüz şekli, göz şekli, kaşlar, gözlük, burun, ağız, sakal ve renk seçeneklerinde gezinerek avatarını düzenle. Sol üst köşedeki aynaya dokunarak ön kamerayı açabilir ve kendine bakarak düzenleme yapabilirsin.

whatsapp-avatar-oluşturma

6. Kıyafet ve aksesuar seçimlerini tamamladıktan sonra Bitti’ye dokun ve Değişiklikleri Kaydet de.

whatsapp-avatar-oluşturma

7. Avatarınız Güncelleniyor sayfasını İleri diyerek geç. Artık avatarın ve çıkartmaların hazır.

whatsapp-avatar-oluşturma

WhatsApp avatar nasıl kullanılır?

WhatsApp avatarı kullanmak oldukça kolay. Profil resmi olarak kullanabilir veya sohbet ederken çıkartma olarak paylaşabilirsin.

 • Profil resmi:

Avatarı profil resmi yapmak için Ayarlar > Avatar > Profil Fotoğrafı Oluştur yolunu izle. Burada avatarın için yüz ifadesi ve arka plan seçtikten sonra sağ üst köşedeki yeşil onay tikine dokun.

whatsapp-avatar

 • Çıkartma:

Avatarını sohbetlerinde kendini ifade etmek için paylaşmak istersen çıkartma göndermekten farksız. Bunun için mesaj yazdığın kısmın solundaki gülen yüze (emoji) tıkla. Alt menünden avatar seçeneğine dokun. Burada avatarın gösterilecek. Tümü, sevgi, mutlu gibi filtreler uygulayabilirsin. İstediğine dokunup gönder.

whatsapp-avatar

WhatsApp avatar nasıl düzenlenir?

Mevcut avatarından sıkıldıysan veya yeniden düzenlemek istersen Ayarlar > Avatar  yolunu izle. Avatarının sağındaki kaleme dokunarak istediğin düzenlemeleri yap ve kaydet. Bu sayfadan avatarını silmen de mümkün.

whatsapp-avatar

📣 Uygulamanın yeni bir özelliğini daha keşfetmek istersen WhatsApp Topluluklar nedir ve nasıl kullanılır yazımız şimdi incele.

En iyi APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup veya topluluk kurabilir; durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Küçük işletmeler için en iyi 5 e-fatura uygulaması
Küçük işletmeler için en iyi 5 e-fatura uygulaması

Serbest çalışan biriysen veya küçük bir işletmen varsa fatura kesmen gerektiğinde Android yanı başında. En iyi 5 e-fatura uygulamasını senin için listeledik. Bu uygulamalarla kağıt israf etmeden fatura kesebilir ve müşterilerine gönderebilirsin. Detaylar için okumaya devam et…

Telegram oturum açma geçmişi nasıl kontrol edilir?
Telegram oturum açma geçmişi nasıl kontrol edilir?

Hesabına birilerinin girip sohbetlerini okumuş olabileceği dair şüphelerin mi var? Şüpheni gidermek için Telegram oturum açma geçmişini kontrol edebilirsin. Bu sayede hesabına yabancı biri girmiş mi kolaylıkla öğrenebilirsin. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Kaliteli uyku için en iyi 5 uyku takip uygulaması
Kaliteli uyku için en iyi 5 uyku takip uygulaması

Geceleri daha sağlıklı uyumak, daha kaliteli bir uyku çekmek ister misin? Daha iyi dinlenmeni ve uykunu tam almanı sağlayacak en iyi 5 uyku takip uygulamasını senin için listeledik. Bu uygulamalar ile uykunu izleyebilir ve düzenleyebilirsin. Ayrıntılar için okumaya devam et! …