WhatsApp avatar nasıl oluşturulur?

whatsapp-avatar

Sohbetlerini renklendirmek ve eğlenceli hale getirmek için birçok öge kullanıyorsun. Bunlardan biri de avatar. Artık WhatsApp kendi avatarını oluşturmana imkan tanıyor. Bu yeni özellik üçüncü taraf uygulamalar olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Detaylar için okumaya devam et!

WhatsApp avatar oluşturma

WhatsApp çıkartma paketleri derken şimdi de avatar oluşturma özelliğini duyurdu. Kendine benzer veya yepyeni avatar oluşturabilir, duygu ve düşüncelerini sohbet ederken daha keyifli bir şekilde ifade edebilirsin. Özelliklerine kısaca değinelim.

 • Avatarını, yüz, göz, ten rengi, saç stilleri ve aksesuarlar ile özelleştirebilirsin.
 • Avatarına istediğin kıyafeti seçebilirsin.
 • Duygu ve düşüncelerini ifade etmek için 36 özel çıkartma arasından seçim yapabilirsin.
 • WhatsApp profiline avatarını koyabilirsin.
 • Avatarın ile gizliğini daha fazla öne çıkarabilir ve kendini güvende hissedebilirsin.

WhatsApp avatar nasıl yapılır?

Kendi avatarını oluşturup profilinde ve fotoğraflarında kullanmak oldukça kolay. Bunun için aşağıdaki adımları izle:

1. Uygulamayı aç. Sağ üst köşedeki üç noktaya dokun ve Ayarlara gir.

whatsapp-avatar-oluşturma

2. Avatar seçeneğine tıkla.

whatsapp-avatar-oluşturma

3. Önce Avatarınızı Oluşturun düğmesine ve ardından açıklamayı okuduktan sonra Başlayın düğmesine dokun.

whatsapp-avatar-oluşturma

4. Ten rengi seçimi yap ve İleri’ye tıkla.

whatsapp-avatar-oluşturma

5. Saç stili, yüz şekli, göz şekli, kaşlar, gözlük, burun, ağız, sakal ve renk seçeneklerinde gezinerek avatarını düzenle. Sol üst köşedeki aynaya dokunarak ön kamerayı açabilir ve kendine bakarak düzenleme yapabilirsin.

whatsapp-avatar-oluşturma

6. Kıyafet ve aksesuar seçimlerini tamamladıktan sonra Bitti’ye dokun ve Değişiklikleri Kaydet de.

whatsapp-avatar-oluşturma

7. Avatarınız Güncelleniyor sayfasını İleri diyerek geç. Artık avatarın ve çıkartmaların hazır.

whatsapp-avatar-oluşturma

WhatsApp avatar nasıl kullanılır?

WhatsApp avatarı kullanmak oldukça kolay. Profil resmi olarak kullanabilir veya sohbet ederken çıkartma olarak paylaşabilirsin.

 • Profil resmi:

Avatarı profil resmi yapmak için Ayarlar > Avatar > Profil Fotoğrafı Oluştur yolunu izle. Burada avatarın için yüz ifadesi ve arka plan seçtikten sonra sağ üst köşedeki yeşil onay tikine dokun.

whatsapp-avatar

 • Çıkartma:

Avatarını sohbetlerinde kendini ifade etmek için paylaşmak istersen çıkartma göndermekten farksız. Bunun için mesaj yazdığın kısmın solundaki gülen yüze (emoji) tıkla. Alt menünden avatar seçeneğine dokun. Burada avatarın gösterilecek. Tümü, sevgi, mutlu gibi filtreler uygulayabilirsin. İstediğine dokunup gönder.

whatsapp-avatar

WhatsApp avatar nasıl düzenlenir?

Mevcut avatarından sıkıldıysan veya yeniden düzenlemek istersen Ayarlar > Avatar  yolunu izle. Avatarının sağındaki kaleme dokunarak istediğin düzenlemeleri yap ve kaydet. Bu sayfadan avatarını silmen de mümkün.

whatsapp-avatar

📣 Uygulamanın yeni bir özelliğini daha keşfetmek istersen WhatsApp Topluluklar nedir ve nasıl kullanılır yazımız şimdi incele.

En iyi APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

 1. WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger

  WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup veya topluluk kurabilir; durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…