WhatsApp’ta kendine mesaj atma nasıl yapılır?

whatsapp-ta-kendine-mesaj-atma

Bazı önemli mesajları kaybetmek istemiyor hatta keşke kendime de gönderebilseydim dediğin oluyor mu? Artık WhatsApp’ta kendine mesaj atma özelliği var. Popüler mesajatar çok geç de olsa kullanıcılarının isteğine nihayet cevap verdi. Nasıl yapacağını keşfetmek için hemen oku!

WhatsApp kendine mesaj gönderme özelliği

Halihazırda Slack, Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarında yer alan kendine mesaj gönderme özelliği nihayet WhatsApp’a da geldi. Bu sayede kendine bir link gönderebilir, telefon numarası atabilir hatta notlar tutabilirsin.

📓 WhatsApp not defteri olarak nasıl kullanılır yazımızı okuyarak detaylı bilgi alabilirsin.

Kasım ayının başında teste başlanan özellik artık tüm kullanıcılar için açılmış durumda. İlk başta kendine mesaj atmak bazılarına tuhaf gelebilir ancak bazen gerçekten hayat kurtarıcı olabilir.

WhatsApp’ta kendine mesaj atma yöntemi

Kullanıma sunulan bu özelliğin nasıl işlediğine dair bilgiler paylaşalım. Nasıl yapacağını öğrenmek için aşağıdaki adımları izle:

1. Uygulamayı aç ve Sohbetler sekmesini seç.

2. Sağ alt köşede bulunan Yeni Sohbet simgesine dokun.

whatsapp-ta-kendine-mesaj-atma

3. Açılan sayfada Kişiler listesinin üst kısımda kendi hesabını (Siz) göreceksin. Adına dokun.

whatsapp-ta-kendine-mesaj-atma

4. Her zaman olduğunu gibi yeni bir sohbet ekranı açılacak. Burada kendine mesaj yazıp gönderebilirsin.

whatsapp-ta-kendine-mesaj-atma

Diğer sohbetlerinde olduğunu gibi kendine kendine yapacağın sohbetler de uçtan uca şifreli. Kendine mesaj atmanın dışında fotoğraf, video gönderebilir, link paylaşabilir, bir mesajı iletebilirsin. Sohbetler ekranında diğer gibi listelenir.

Kendini, kullanma sıklığına bağlı olmakla birlikte Sohbetler ekranın en üstünde veya kişilerin arasında bulabilirsin. Profil resminin ve isminin yanında parantez içinde “(siz)” ifadesi de yer alır. Mesajlarına buradan kolayca ulaşabilirsin.

whatsapp-ta-kendine-mesaj-atma

 

🖼️ Senle paylaşılan resimleri sonradan kolayca bulamıyorsan WhatsApp’tan gelen fotoğrafları galeriye kaydetme yazımızı şimdi incele.

En güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup veya topluluk kurabilir; durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?
WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?

Ünlü anlık mesajlaşma uygulaması hesabını daha güvende tutmak ve daha kolay bağlanabilmen için yeni alternatif yöntemler deniyor. WhatsApp doğrulama kodu artık e-posta ile de alınabilecek. Henüz test aşamasında olan bu özellik nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…