WhatsApp’tan gelen fotoğrafları galeriye kaydetme nasıl yapılır?

whatsapp-tan-gelen-fotoğrafları-galeriye-kaydetme

Mesajlaşırken çok güzel fotoğraflar mı alıyorsun? Bazılarını galerinde saklamak isteyebilirsin. WhatsApp’tan gelen fotoğrafları galeriye kaydetme elbette mümkün. Atacağın birkaç adımla istediğin resmi Android cihazında uzun süre görüntüleyebilirsin. Keşfetmek için hemen oku!

WhatsApp fotoğrafları galeriye kaydetme

WhatsApp sadece mesajlaşmak için değil fotoğraf ve video paylaşmak için de çok sık kullanılıyor. Bu sayede ek bir fotoğraf paylaşma uygulaması kullanmaya gerek kalmıyor.

Sohbet ederken gelen fotoğrafa bakmak kolay. Görüntülemek için resme tıklaman yeterli. Ancak bir süre sonra tekrar bakmak istediğinde o uzun bir sürü sohbetin içinde bulmak zorunda kalabilirsin. Hatta bu resim silinmiş olabileceğinden tekrar bakman da mümkün olmayabilir.

Seni tüm bu dertlerden kurtaracak basit bir yöntem var: fotoğrafları galeriye kaydetmek. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et.

WhatsApp fotoğrafları galeriye nasıl kaydedilir?

Uygulamada sohbet ederken aldığın bir resim otomatik olarak cihazının hafızasına kaydedilir. Ama öncelikle onu indirmen gerekir. Uygulama, seçenek olarak hem manuel hem de otomatik indirmeyi sunar.

Burada önemli olan nokta indirilen bu fotoğrafların nereye kaydedildiğini bilmek. Ancak fotoğraflar genellikle cihazının hafızasında WhatsApp klasörünün içine kaydedilir. Kayıt yolu bazı cihaz modellerine göre değişse de WhatsApp > Media > WhatsApp Images şeklinde olur.

📁 WhatsApp fotoğrafları SD karta kaydetme ile ilgili yazımızı okuyarak imaj klasörüne nasıl ulaşacağını öğrenebilirsin.

Bu klasörün içinde aldığın ve gönderdiğin resimleri kolaylıkla bulabilirsin. Buradaki bir resmi Android galerine kaydetmek istersen bir dosya yöneticisinden destek alabilir ve istediğin fotoğrafı başka bir klasöre veya galerindeki mevcut bir klasöre taşıyabilir veya kopyalayabilirsin.

Popüler mesajatar, sohbet sırasında aldığın fotoğrafları galerine kaydetmek için oldukça basit bir yol sunuyor. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygula:

1. Mevcut sohbetindeki fotoğrafa tıkla.

2. Fotoğraf açıldığında sağ üst köşedeki üç noktaya dokun.

whatsapp-tan-gelen-fotoğrafları-galeriye-kaydetme

3. Kaydet düğmesine bas.

whatsapp-tan-gelen-fotoğrafları-galeriye-kaydetme

Fotoğrafın için sistemin tanıdığı imaj klasörlerinin içine WhatsApp isimli yeni bir klasör oluşturulacak. Kaydettiğin fotoğraflar bu klasörde saklanacak. Android galeri uygulaman bu klasördeki dosyaları hızlı bir şekilde gösterecek.

Sinir bozucu çağrılardan kurtulmak için WhatsApp arama engelleme nasıl yapılır blog yazımızı hemen incele.

Güvenilir APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazla uygulama, oyun, tema ve haber sunuyor. Bu makaleyi beğendiysen sosyal ağlarında arkadaşlarınla hemen paylaş!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger ile hiçbir ekstra ücret ödemeden özgürce mesajlaşabilir, sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla grup kurabilir; durum, sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?
Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır?

Takipçilerinle buluşmak ve canlı canlı sohbet etmek mi istiyorsun? Instagram’da canlı yayın nasıl yapılır merak ediyorsan pratik bir rehber hazırladık. Bir an önce kameranın karşısına geçip yayına başlamak ve izleyicilerinden gelen soruları cevaplamak için hemen okumaya başla…

Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?
Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız?

Bazı arkadaşlarının paylaşımlarını anında görmeyi ve ne zaman aktif olduklarını bilmek mi istiyorsun? Instagram’da birinin çevrim içi olduğunu nasıl anlarız diye merak edenlerden biriysen senin için ipuçlarının yer aldığı harika bir rehber hazırladık, hadi hemen okumaya başla…

Instagram sessiz mesaj nasıl gönderilir?
Instagram sessiz mesaj nasıl gönderilir?

Arkadaşın mesaide veya okulda ama ona bir haber vermen gerekiyor. Bunu sessiz bir şekilde yapmak ister misin? Instagram sessiz mesaj tam aradığın olabilir. Platform, direkt mesajlar üzerinden yeni bir özelliği daha duyurdu. Bu yeni özelliği keşfetmek için hemen okumaya başla!…

Telegram’da kişi engelleme nasıl yapılır?
Telegram’da kişi engelleme nasıl yapılır?

Kanalları gezerken, gruplarda fikirlerini açıklarken veya bireysel sohbetlerinde bazı kişilerden mesaj almak istemiyor musun? Telegram’da kişi engelleme seçeneği elbette ki var. İstemediğin kişilerin sana ulaşmasını nasıl engelleyebileceğini öğrenmek için hemen okumaya başla!…