Instagram son görülme ve hareket durumu kapatma nasıl yapılır?

instagram-son-görülme-hareket-durumu-kapatma

Sosyal ağda fotoğraflar ve videolar arasında gezinirken online olduğun bilinmesin mi istiyorsun? Mesajlaşırken aktif görünmek istemiyorsan Instagram son görülme ve hareket durumu kapatma seçeneğini kullanabilirsin. Bu seçenek nasıl kullanılır öğrenmek için hemen okumaya başla!

Instagram son görülme kapatma

Günümüzün birçok sosyal ağ ve mesajlaşma uygulaması son görülme zamanını gösterir. Ancak bir kullanıcı olarak istersen bunu diğer kişilerden gizleyebilirsin. WhatsApp gibi birçok mesajlaşma uygulamasından bu özelliği hatırlarsın.

🔒 Belirli kişilerde WhatsApp son görülme gizleme artık mümkün, blog yazımızı okuyarak nasıl yapacağını öğrenebilirsin.

Bu trendi yakalayan Instagram, en son ne zaman çevrim içi olduğunu sohbet ettiğin kişilerle paylaşır. Direkt mesajlara girdiğinde mesajlaştığın kişilerin en son ne zaman online, aktif, olduğunu gösterir. Sen nasıl diğer kullanıcıların durumunu görebiliyorsan onlar da seninkini görebilir.

Uygulama bu seçeneği özelleştirmene imkan tanır. Bir dizi basit ayar ile bunu kolayca yapabilirsin.

Instagram hareket durumu kapatma

Uygulamayı kullanmaya başladığında çevrim içi olduğunu sohbet ekranından takipçilerine gösterir. DM’ye girdiğinde kişilerin altında en son ne zaman aktif olduklarını kolaylık görebilirsin. Örneğin “35d önce aktifti” şeklinde yazar.

Instagram aktiflik durumunu kişinin altında şu an aktif yazmakla birlikte yeşil bir nokta ile de gösterilir. Ancak istersen bunu kapatman mümkün.

Instagram son görülme ve hareket durumu nasıl kapatılır?

Aslında son görülme ve aktiflik durumu birbirleriyle ilişkili. Hareket durumunu kapattığında hem uygulamaya en son ne zaman girdiğin hem de an itibarıyla online olduğun artık gösterilmiyor. Bunun için şu adımları izle:

1. Uygulamayı aç ve sağ alt köşedeki profil resmine tıkla.

instagram-son-görülme-kapatma

2. Profil sayfanın sağ üst köşesindeki üç çizgili menü simgesine dokun ve Ayarlara gir.

instagram-son-görülme-kapatma

3. Gizlilik seçeneğine dokun.

instagram-son-görülme-kapatma

4. Etkileşimler bölümünde Hareket Durumu seçeneğine tıkla.

instagram-hareket-durumu-kapatma

5. Varsayılan olarak hareket durumu açık olarak seçilidir. Hareket Durumunu Göster anahtarını sola çekerek kapat (mavi renkli anahtar griye döner).

instagram-hareket-durumu-kapatma

Artık çevrim içi olduğunu, son giriş zamanını ve aktif olup olmadığını hiç kimse göremez. Bu ayarlamayı yaptıktan sonra sen de diğer kişilerin online durumlarını göremezsin.

Paylaşımlarını daha ilgi çekici hale getirmek için Instagram hikayeye ve gönderiye müzik ekleme yazımızı şimdi incele.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

WhatsApp’ta numara gizleme nasıl yapılır?
WhatsApp’ta numara gizleme nasıl yapılır?

Sohbet esnasında mesajlaşırken telefon numaranın gösterilmesini istemiyor musun? Peki ama WhatsApp’ta numara gizleme diye bir özellik var mı? Numara gizlemeyi sağladığı düşünülen yöntemler ne kadar başarılı? Tüm bunları detaylarıyla öğrenmek için rehberimizi okumaya devam et!…

Telegram’da filtreleme nasıl devre dışı bırakılır?
Telegram’da filtreleme nasıl devre dışı bırakılır?

Bazı kanalları ve içeriklerini göremiyor musun? Filtrelemeye takılmış olabilirsin. Varsayılan olarak Telegram’da hassas içerik koruması mevcut ve kimi hallerde bunu devre dışı bırakman gerekebilir. Bunu yapmak için üç farklı yöntem deneyebilirsin. Detaylar için okumaya başla!…

Telegram’da silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?
Telegram’da silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?

Arkadaşınla yaptığın sohbetini ve mesajlarını bir türlü bulamıyor musun? Sakın yanlışlıkla silmiş olmayasın! Telegram’da silinen mesajları geri getirme adına deneyebileceğin bazı yöntemler var. Mesajlarına yeniden kavuşmak ve ne yapabileceğini keşfetmek için okumaya devam et!…

TikTok’ta geçişler nasıl yapılır?
TikTok’ta geçişler nasıl yapılır?

Daha göz alıcı videolara sahip olmak ister misin? Videolarında transition yani geçiş efektlerini hiç denedin mi? Bilmiyorsan TikTok’ta geçişler nasıl yapılır adım adım anlatacağımız bu rehber tam senlik. Kendi geçişlerini de oluşturabilirsin. Keşfetmek için okumaya devam et! …

Telegram’dan nasıl para kazanılır?
Telegram’dan nasıl para kazanılır?

İnternetten gelir elde etmenin yollarını mı arıyorsun? Popüler mesajlaşma uygulaması sana bu konuda destek olabilir. Telegram’dan nasıl para kazanılır ve Telegram’dan para kazanmak için neler yapılabilir gibi akla gelebilecek sorulara yanıt bulmak istiyorsan okumaya devam et!…