Instagram son görülme ve hareket durumu kapatma nasıl yapılır?

instagram-son-görülme-hareket-durumu-kapatma

Sosyal ağda fotoğraflar ve videolar arasında gezinirken online olduğun bilinmesin mi istiyorsun? Mesajlaşırken aktif görünmek istemiyorsan Instagram son görülme ve hareket durumu kapatma seçeneğini kullanabilirsin. Bu seçenek nasıl kullanılır öğrenmek için hemen okumaya başla!

Instagram son görülme kapatma

Günümüzün birçok sosyal ağ ve mesajlaşma uygulaması son görülme zamanını gösterir. Ancak bir kullanıcı olarak istersen bunu diğer kişilerden gizleyebilirsin. WhatsApp gibi birçok mesajlaşma uygulamasından bu özelliği hatırlarsın.

🔒 Belirli kişilerde WhatsApp son görülme gizleme artık mümkün, blog yazımızı okuyarak nasıl yapacağını öğrenebilirsin.

Bu trendi yakalayan Instagram, en son ne zaman çevrim içi olduğunu sohbet ettiğin kişilerle paylaşır. Direkt mesajlara girdiğinde mesajlaştığın kişilerin en son ne zaman online, aktif, olduğunu gösterir. Sen nasıl diğer kullanıcıların durumunu görebiliyorsan onlar da seninkini görebilir.

Uygulama bu seçeneği özelleştirmene imkan tanır. Bir dizi basit ayar ile bunu kolayca yapabilirsin.

Instagram hareket durumu kapatma

Uygulamayı kullanmaya başladığında çevrim içi olduğunu sohbet ekranından takipçilerine gösterir. DM’ye girdiğinde kişilerin altında en son ne zaman aktif olduklarını kolaylık görebilirsin. Örneğin “35d önce aktifti” şeklinde yazar.

Instagram aktiflik durumunu kişinin altında şu an aktif yazmakla birlikte yeşil bir nokta ile de gösterilir. Ancak istersen bunu kapatman mümkün.

Instagram son görülme ve hareket durumu nasıl kapatılır?

Aslında son görülme ve aktiflik durumu birbirleriyle ilişkili. Hareket durumunu kapattığında hem uygulamaya en son ne zaman girdiğin hem de an itibarıyla online olduğun artık gösterilmiyor. Bunun için şu adımları izle:

1. Uygulamayı aç ve sağ alt köşedeki profil resmine tıkla.

instagram-son-görülme-kapatma

2. Profil sayfanın sağ üst köşesindeki üç çizgili menü simgesine dokun ve Ayarlara gir.

instagram-son-görülme-kapatma

3. Gizlilik seçeneğine dokun.

instagram-son-görülme-kapatma

4. Etkileşimler bölümünde Hareket Durumu seçeneğine tıkla.

instagram-hareket-durumu-kapatma

5. Varsayılan olarak hareket durumu açık olarak seçilidir. Hareket Durumunu Göster anahtarını sola çekerek kapat (mavi renkli anahtar griye döner).

instagram-hareket-durumu-kapatma

Artık çevrim içi olduğunu, son giriş zamanını ve aktif olup olmadığını hiç kimse göremez. Bu ayarlamayı yaptıktan sonra sen de diğer kişilerin online durumlarını göremezsin.

Paylaşımlarını daha ilgi çekici hale getirmek için Instagram hikayeye ve gönderiye müzik ekleme yazımızı şimdi incele.

APK sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, video ve fotoğraf paylaşmanın yanı sıra diğer insanları da takip edebileceğin bir sosyal ağ uygulaması. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?
WhatsApp doğrulama kodu e-postayla nasıl alınır?

Ünlü anlık mesajlaşma uygulaması hesabını daha güvende tutmak ve daha kolay bağlanabilmen için yeni alternatif yöntemler deniyor. WhatsApp doğrulama kodu artık e-posta ile de alınabilecek. Henüz test aşamasında olan bu özellik nasıl kullanılır keşfetmek için okumaya devam et!…