Instagram hikayeye veya gönderiye müzik ekleme nasıl yapılır?

instagram-hikayeye-gönderiye-müzik-ekleme

Fotoğraf ve videolar paylaşmayı çok seviyor, şöyle bakanların içi kıpır kıpır olsun istiyorsan Instagram hikayeye, gönderiye müzik eklemeyi dene. Popüler sosyal ağ, paylaşımlarına şarkı eklemen için fırsat sunuyor. Daha önce yapmadıysan nasıl yapılır keşfetmek için hemen oku!

 

Instagram hikayeye, gönderiye müzik ekleme

Instagram müzik servisini Türkiye’ye açtığından beri paylaşımlar daha dikkat çekici hale geldi. Sen de hem göze hem de kulağa hitap eden paylaşımlar yapmak istiyorsan gönderi ve hikayelerine müzik ekleyebilirsin.

Uygulama zengin bir müzik arşivine erişim hakkı sunuyor. Olmayan şarkı neredeyse yok gibi. Ayrıca müzik eklemek için üçüncü taraf uygulamaları kullanmaktan ve telif sorunlarıyla karşılaşmaktan da kurtuluyorsun.

Şimdi hem gönderilerine hem de hikayelerine nasıl müzik ekleyebileceğine bakalım.

🔗 Instagram hikayeye bağlantı ekleme çıkartma ile nasıl yapılıyor öğrenmek için yazımızı okuyabilirsin.

 

Instagram hikayeye müzik nasıl eklenir?

Çıkartma kullanarak Instagram hikayeye kolayca müzik ekleyebilirsin. Nasıl yapacağını adım adım açıklayalım:

1. Uygulamayı aç ve her zaman hikaye paylaştığın gibi üst menüde yer alan + simgesine dokun. Açılan menüden Hikaye seçeneğine tıkla.

instagram-hikayeye-müzik-ekleme

2. Galerin açılacak, hikayende paylaşmak istediğin fotoğrafı veya videoyu seç.

instagram-hikayeye-müzik-ekleme

3. Seçimin hemen eklenecek ve üst kısımda yer alan gülen adam yüzlü çıkartma seçeneğine dokun.

instagram-hikayeye-müzik-ekleme

4. Burada Müzik çıkartmasını bulup tıkla.

instagram-hikayeye-müzik-ekleme

5. En üste yer alan Müzik Ara (a) çubuğunda istediğin şarkıyı arayabilir, Senin İçin (b) önerilenlere bakabilir veya Göz At (c) kısmında mevcut şarkıları inceleyebilirsin. Listelenen şarkıların sağ tarafında yer alan oynat (d) tuşuna basarak şarkıyı dinleyebilirsin. İstediğin parçayı bulduktan sonra üstüne tıkla.

instagram-hikayeye-müzik-ekleme

6. Alt kısımda yer alan oynatma çubuğunu (a) ileri geri oynatarak şarkının istediğin kısmını seçebilir ve süreyi (b) değiştirebilirsin. Müzik çaların üstündeki menü (c) seçeneklerinden şarkı sözlerini ve albüm kapağını düzenleyebilirsin. İstediğin düzenlemeleri yaptıktan sonra sağ üst köşedeki Bitti’ye (d) dokun. Şarkı hikayeye eklenecek.

instagram-hikayeye-müzik-ekleme

7. Her zaman yaptığın gibi sağ alt köşedeki Gönder simgesine dokunarak hikayeni paylaş.

instagram-hikayeye-müzik-ekleme

 

🧹 Instagram silinen gönderileri geri getirme yazımızı okuyarak yanlışlıkla sildiğin paylaşımlarını kurtarabilirsin.

 

Instagram gönderiye müzik nasıl eklenir?

Normalde paylaşım yaptığında çok bir farkı yok. Instagram gönderiye müzik eklemek için aşağıdaki adımları izle:

1. Uygulamayı aç ve her zaman gönderi paylaştığın gibi üst menüdeki + simgesine ardından da Gönderi’ye dokun.

instagram-gönderiye-müzik-ekleme

2. Galerin açılacak, gönderini seç ve sağ üst köşedeki oka tıklayarak ilerle.

instagram-gönderiye-müzik-ekleme

3. Gönderi düzenleme seçeneklerinden Müzik Ekle’ye dokun.

instagram-gönderiye-müzik-ekleme

4. Müziklerde arama (a) yapabilir, Senin İçin (b) kısmında önerilenlere bakabilir veya Göz At (c) bölümünü kontrol edebilirsin. Dinlemek istediğin şarkının yanındaki oynat (d) simgesine dokunman yeterli. Eklemek istediğin şarkıya dokun.

instagram-gönderiye-müzik-ekleme

5. Oynatma çubuğunu (a) ileri geri oynatarak parçanın istediğin kısmını seçebilirsin. Süreyi değiştirmek için 30 (b) yazan kısma dokunup açılan menüden süreyi ayarlayabilirsin. İstediğin düzenlemeleri yaptıktan sonra sağ üst köşedeki onay (c) simgesine dokunarak gönderine müziği ekle.

instagram-gönderiye-müzik-ekleme

6. Açıklama yazdıktan sonra sağ üstteki onay simgesine dokunarak gönderini her zamanki gibi paylaş.

Instagram hikayeye, gönderiye müzik ekleme bu kadar kolay. Artık sen de daha ilgi çekici paylaşımlar yapabilirsin. Belirli hesaplar için Instagram bildirimleri açmak artık mümkün, detaylar için hemen yazımızı incele.

Android tutorial sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. Instagram

    Instagram

    Instagram, diğer insanları takip edebileceğin gibi fotoğraf ve video paylaşabileceğin bir sosyal ağ. Arkadaşlarının gönderihikaye ve Reels paylaşımlarına bakabilir, beğenebilir ve yorum yapabilirsin. Filtre, özel efekt ve çerçeveler kullanabilir, direkt mesajlaşabilir, canlı yayınlar yapabilir ve yeni hesaplar keşfedebilirsin.

Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?
Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?

Halen kullanmaya devam ettiğin mesajlaşma uygulamasından daha fazla yararlanmak ister misin? Telegram Premium kullanıma açıldı. Uygulamadan daha fazlasını almanı sağlayacak bu paralı versiyon nedir, nasıl kullanılır merak ediyorsan detaylar AndroidListe’de, okumaya devam et! …

WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?
WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?

Mesajlaşırken daha gizli kalmak istiyorsan deneyebileceğin yöntemler var. WhatsApp gizli mod için açıp kapatabileceğin tek bir özellik sunmaz. Ancak yapacağın bir dizi ayar ile uygulamayı gizlilik içinde kullanabilirsin. Bu püf noktalarını ve hileleri keşfetmek için hemen oku…

Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?
Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?

Popüler sosyal ağda gizli bir hesap ile karşılaştın ancak bir türlü merakını yenemiyor musun? Facebook gizli hesap görme adına deneyebileceğin yöntemler mevcut. En iyisi insanların gizliliğine saygı duymak. Yine de nasıl yapabileceğini öğrenmek istiyorsan hemen okumaya başla!…

WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?
WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?

Mesajlarına emojiler ile karşılık veriyor musun? Ancak gelen mesajlara cevap vermeyi kolaylaştıran bu ifade tepkileri bazen can sıkıcı olabilir. WhatsApp ifade bildirimlerini kapatma, devre dışı bırakma, özelliğine de sahip. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…