WhatsApp Son Görülme Gizleme Belirli Kişilerden Nasıl Yapılır?

whatsapp-son-görülme-gizleme

Arkadaşlarınla mesajlaşarak sohbet etmeyi seviyor musun? Ancak bazı kişilerin ne zaman çevrim içi olduğunu bilmesini istemiyor musun? WhatsApp son görülme gizleme artık değişiyor ve sadece belirli kişilerden online durumunu gizleyebilirsin. Detayları keşfetmek için hemen oku!

Belirli Kişiler İçin WhatsApp Son Görülme Gizleme

İletişim alışkanlıklarını tamamen değiştiren WhatsApp yeni özellikler denemeye ve kendini geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp mesajlarına emojilerle tepki verme üzerinde çalışan uygulamadan yeni bir haber daha geldi.

Son görülme zamanını gizleme özelliğinde yeni gelişmelerin yaşanacağı duyuruldu. Şimdilik geliştirme aşamasında olan özellik, uygulamaya en son bağlanma zamanını seçeceğin kişilere göstermeyecek. Daha fazla özelleştirme seçeneği sunacak.

whatsapp-son-görülme-gizleme

Mevcut ayarlarda son görülme zamanını Herkes, Kişilerim ve Hiç Kimse olarak düzenleyebiliyorsun. Ya herkes görebilir ya da kişilerimi seçerek rehberinde numarası kayıtlı olanlar görebilir. Hiç kimse seçeneği zaten bu özelliği tamamen kapatıyor ve hiç kimse ne zaman çevrim içi olduğunu bilemiyor.

WhatsApp Son Görülme Gizleme Belirli Kişiler İçin Nasıl Olacak?

WABetaInfo’nun yaptığı açıklamaya göre bu özellik şimdilik konsept aşamasında henüz Beta sürümü dağıtılmış durumda değil. Ancak görünen o ki yakın bir gelecekte bu özelliği herkes kullanabilecek.

whatsapp-son-görülme-gizleme

WABetaInfo’nun bildirdiğine göre yukarıda bahsettiğimiz seçeneklerin dışında Kişilerime bir alt seçenek daha eklenecek: Şunlar Hariç Kişilerim. Bu seçenekle rehberinde kayıtlı kişilerden bazıları seçerek çevrimiçi olduğunu görmesini engelleyebileceksin.

Nasıl yapacağına değinecek olursak aslında çok basit. WhatsApp’ın Ayarlarına girdikten sonra Hesap > Gizlilik yolunu izle. Burada Son Görülme başlığı altında bu yeni seçeneği göreceksin. Yolu kısaca söylersek Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülme şeklinde ifade edebiliriz.

whatsapp-son-görülme-gizleme

Tabii ki buradaki anlatımımız muhtemel beklentiyi dile getirmekte. Elbette uygulama değişikliğe gidebilir. AndroidListe’yi takip ederek en son güncellemelerden haberdar olabilirsin.

Şu an WhatsApp Son Görülme Belirli Kişilerden Nasıl Gizlenir?

Daha öncede değindiğimiz gibi mevcut seçenekler sınırlı. Kişiye özel ayarlama yapmayı mümkün kılmıyor. Ancak çözümsüz de değil. Pek pratik gözükmese de deneyebileceğin yöntemler var.

Mevcut seçenekleri kullanarak yapabileceğin şey, son görülmeni bilmesini istemediğin kişiyi telefon rehberinden silmek. Bu şekilde yaparak bu kişinin senin ne zaman çevrim içi olduğunu görmesini engelleyebilirsin. Uygulamada eski sohbetlerin olduğu gibi duracağından bu kişiyle sohbet etmeye devam edebilirsin.

WhatsApp son görülme gizleme belirli kişilerden nasıl olacak önümüzdeki günlerde daha net göreceğiz. WhatsApp emoji renkleri nasıl değiştirilir, biliyor musun? Şimdi öğren, farkını ortaya koy!

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?
TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?

Ekran başında fazlaca zaman geçirdiğini mi düşünüyorsun ya da çocuğunun daha kontrollü vakit geçirmesini mi istiyorsun? TikTok ekran süresi sınırlarını ayarlamana imkan tanıyor. Daha makul sürelerde uygulamayı kullanmanı sağlayacak bu özelliği keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…