WhatsApp Son Görülme Gizleme Belirli Kişilerden Nasıl Yapılır?

whatsapp-son-görülme-gizleme

Arkadaşlarınla mesajlaşarak sohbet etmeyi seviyor musun? Ancak bazı kişilerin ne zaman çevrim içi olduğunu bilmesini istemiyor musun? WhatsApp son görülme gizleme artık değişiyor ve sadece belirli kişilerden online durumunu gizleyebilirsin. Detayları keşfetmek için hemen oku!

Belirli Kişiler İçin WhatsApp Son Görülme Gizleme

İletişim alışkanlıklarını tamamen değiştiren WhatsApp yeni özellikler denemeye ve kendini geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp mesajlarına emojilerle tepki verme üzerinde çalışan uygulamadan yeni bir haber daha geldi.

Son görülme zamanını gizleme özelliğinde yeni gelişmelerin yaşanacağı duyuruldu. Şimdilik geliştirme aşamasında olan özellik, uygulamaya en son bağlanma zamanını seçeceğin kişilere göstermeyecek. Daha fazla özelleştirme seçeneği sunacak.

whatsapp-son-görülme-gizleme

Mevcut ayarlarda son görülme zamanını Herkes, Kişilerim ve Hiç Kimse olarak düzenleyebiliyorsun. Ya herkes görebilir ya da kişilerimi seçerek rehberinde numarası kayıtlı olanlar görebilir. Hiç kimse seçeneği zaten bu özelliği tamamen kapatıyor ve hiç kimse ne zaman çevrim içi olduğunu bilemiyor.

WhatsApp Son Görülme Gizleme Belirli Kişiler İçin Nasıl Olacak?

WABetaInfo’nun yaptığı açıklamaya göre bu özellik şimdilik konsept aşamasında henüz Beta sürümü dağıtılmış durumda değil. Ancak görünen o ki yakın bir gelecekte bu özelliği herkes kullanabilecek.

whatsapp-son-görülme-gizleme

WABetaInfo’nun bildirdiğine göre yukarıda bahsettiğimiz seçeneklerin dışında Kişilerime bir alt seçenek daha eklenecek: Şunlar Hariç Kişilerim. Bu seçenekle rehberinde kayıtlı kişilerden bazıları seçerek çevrimiçi olduğunu görmesini engelleyebileceksin.

Nasıl yapacağına değinecek olursak aslında çok basit. WhatsApp’ın Ayarlarına girdikten sonra Hesap > Gizlilik yolunu izle. Burada Son Görülme başlığı altında bu yeni seçeneği göreceksin. Yolu kısaca söylersek Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülme şeklinde ifade edebiliriz.

whatsapp-son-görülme-gizleme

Tabii ki buradaki anlatımımız muhtemel beklentiyi dile getirmekte. Elbette uygulama değişikliğe gidebilir. AndroidListe’yi takip ederek en son güncellemelerden haberdar olabilirsin.

Şu an WhatsApp Son Görülme Belirli Kişilerden Nasıl Gizlenir?

Daha öncede değindiğimiz gibi mevcut seçenekler sınırlı. Kişiye özel ayarlama yapmayı mümkün kılmıyor. Ancak çözümsüz de değil. Pek pratik gözükmese de deneyebileceğin yöntemler var.

Mevcut seçenekleri kullanarak yapabileceğin şey, son görülmeni bilmesini istemediğin kişiyi telefon rehberinden silmek. Bu şekilde yaparak bu kişinin senin ne zaman çevrim içi olduğunu görmesini engelleyebilirsin. Uygulamada eski sohbetlerin olduğu gibi duracağından bu kişiyle sohbet etmeye devam edebilirsin.

WhatsApp son görülme gizleme belirli kişilerden nasıl olacak önümüzdeki günlerde daha net göreceğiz. WhatsApp emoji renkleri nasıl değiştirilir, biliyor musun? Şimdi öğren, farkını ortaya koy!

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?
Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?

Halen kullanmaya devam ettiğin mesajlaşma uygulamasından daha fazla yararlanmak ister misin? Telegram Premium kullanıma açıldı. Uygulamadan daha fazlasını almanı sağlayacak bu paralı versiyon nedir, nasıl kullanılır merak ediyorsan detaylar AndroidListe’de, okumaya devam et! …

WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?
WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?

Mesajlaşırken daha gizli kalmak istiyorsan deneyebileceğin yöntemler var. WhatsApp gizli mod için açıp kapatabileceğin tek bir özellik sunmaz. Ancak yapacağın bir dizi ayar ile uygulamayı gizlilik içinde kullanabilirsin. Bu püf noktalarını ve hileleri keşfetmek için hemen oku…

Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?
Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?

Popüler sosyal ağda gizli bir hesap ile karşılaştın ancak bir türlü merakını yenemiyor musun? Facebook gizli hesap görme adına deneyebileceğin yöntemler mevcut. En iyisi insanların gizliliğine saygı duymak. Yine de nasıl yapabileceğini öğrenmek istiyorsan hemen okumaya başla!…

WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?
WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?

Mesajlarına emojiler ile karşılık veriyor musun? Ancak gelen mesajlara cevap vermeyi kolaylaştıran bu ifade tepkileri bazen can sıkıcı olabilir. WhatsApp ifade bildirimlerini kapatma, devre dışı bırakma, özelliğine de sahip. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…