WhatsApp Mesajlarına Emojilerle Nasıl Tepki Verilir?

whatsapp-emojilerle-tepki

Çok sık mesajlaşıyor ama bazı duygu ve cevaplarını emojilerle kısa yoldan ifade etmeyi seviyor musun? Yakında WhatsApp mesajlarına emojilerle tepki vermek mümkün olacak. Birçok mesajlaşma uygulamasında kullandığın bu özellikle ilgili detaylı bilgi almak için okumaya devam et!

WhatsApp yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Android ve iOS arasında WhatsApp sohbet geçmişini aktarma yakın bir zamanda duyuruldu.

Bugün bahsedeceğimiz özellik ise aslında yeni değil ancak uygulamada daha önce bulunmuyordu. Kullanıcılardan gelen isteklere uygulamanın artık kayıtsız kalmayacağı aşikar.

WhatsApp Mesajlarına Emojilerle Tepki Verme

Profesyonellerin iletişim kurmasını sağlayan Slack, sosyal ağda mesajlaşmayı Direkt Mesaj yoluyla mümkün kılan Instagram ve Twitter, mesajlara emojilerle tepki verme özelliğine sahip. Bu özellik sayesinde metin yazmana gerek kalmadan duygu ve düşüncelerini bir emoji ile mesaja tepki olarak gösterebiliyorsun.

Mesajın içeriğini beğendiğini, hoşuna gitmediğini, katıldığını, üzüldüğünü veya sinirlendiğini emojiler ile tepki olarak gösterebilirsin. Özellikle yazmaya vakit olmadığında veya hızlı cevap vermek istediğinde harika bir çözüm.

Henüz resmi bir açıklama veya özelliğin nasıl kullanılacağına dair net bir bilgi yok. WhatsApp’la ilgili gelişmeleri paylaşan WABetaInfo bu yeni özelliğin ilk ekran görüntülerini paylaştı. Şimdilik geliştirme aşamasında olan özellik kullanıcılara sunulmadı.

whatsapp-emojilerle-tepki

Paylaşılan ekran görüntülerinde de anlaşılacağı üzere bu yeni özellik çok kısa bir süre sonra Beta aşamasına geçecek ve kullanıcılara açılacak.

Tepki verme özelliğinin diğer uygulamalarda nasıl kullanıldığını hatırlayalım. Genellikle mesaja dokunduğunda bazı seçenekler çıkıyor. Burada gösterilen emojilerden istediğini seçip anlık tepkini karşı tarafa hızlıca iletebiliyorsun.

whatsapp-emojilerle-tepki

Muhtemelen WhatsApp’ta da böyle bir durum söz konusu olacak. Paylaşılan ekran görüntüsüne göre şimdilik 7 emoji ile tepki verebilirsin. Ancak bu sayının ileride daha fazla olabileceği tahmin ediliyor. Dilediğin tepkiyi seçip gönderebilirsin.

Bu özelliğin tam olarak nasıl olacağı henüz tam net değil, paylaştığımız bu bilgiler tahminidir, nihai sonucu deneme sürümü ve kesin sürüm yayımlandığında görebileceğiz. Tüm gelişmeleri AndroidListe’den takip edebilirsin.

Bakalım WhatsApp emojilerle tepki verme özelliğinin son hali nasıl olacak. WhatsApp’ın güçlü rakibi Telegram galeriye kaydetme kapatma nasıl yapılır biliyor musun?

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

Instagram Takipçi Çıkarma Engellemeden Nasıl Yapılır?
Instagram Takipçi Çıkarma Engellemeden Nasıl Yapılır?

Bol bol resim ve video paylaşıyorsun, çok da takipçin var ama bazıları seni takip etmese daha mı iyi olur? Engelleme yapmadan Instagram takipçi çıkarma mümkün. Üstelik takipten çıkardığından da haberleri olmayacak. Adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…

WhatsApp Emoji Renkleri Nasıl Değiştirilir?
WhatsApp Emoji Renkleri Nasıl Değiştirilir?

Emojilerle kendini ifade etmeyi seviyor ama sabit renklerinden de sıkıldın mı? Artık WhatsApp’ta emoji renkleri değiştirilebiliyor. Durumlar için geliştirilen yeni özellik, bu sarı ifadelerin renklerini değiştirmeni sağlıyor. Nasıl yapılır keşfetmek için hemen okumaya başla! …

Tüm Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir ve Kaydedilir?
Tüm Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir ve Kaydedilir?

Sosyal ağlarda arkadaşlarınla fotoğraf ve videolar paylaşıyorsun ama artık bunların birçoğu cihazında yok mu? Paylaştığın tüm Instagram fotoğrafları nasıl indirilir merak ediyorsan işte çözüm. Ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…

WhatsApp Mesajlarına Emojilerle Nasıl Tepki Verilir?
WhatsApp Mesajlarına Emojilerle Nasıl Tepki Verilir?

Çok sık mesajlaşıyor ama bazı duygu ve cevaplarını emojilerle kısa yoldan ifade etmeyi seviyor musun? Yakında WhatsApp mesajlarına emojilerle tepki vermek mümkün olacak. Birçok mesajlaşma uygulamasında kullandığın bu özellikle ilgili detaylı bilgi almak için okumaya devam et!…

Telegram Galeriye Kaydetme Kapatma Nasıl Yapılır?
Telegram Galeriye Kaydetme Kapatma Nasıl Yapılır?

Cihazının hafızası çok çabuk mu doluyor? Belki de çok fazla gereksiz indirme yapıyorsun. Telegram galeriye kaydetme kapatma basit bir çözüm olabilir. Bu sayede her fotoğraf galerine kaydedilmez ve depolama alanı sana kalır. Adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için hemen oku! …