WhatsApp Grup Bağlantısı Nasıl Oluşturulur?

whatsapp-grup-bağlantısı

Bir grup oluşturup arkadaşlarınla daha kolay iletişimde bulunmak istiyor ama herkesi tek tek eklemek gözünü mü korkutuyor? Artık endişelenme! Çünkü WhatsApp grup bağlantısı oluşturarak herkesi kolayca grubuna ekleyebilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!

WhatsApp Grup Bağlantısı

WhatsApp gruplar, günümüzün vazgeçilmeyen iletişim kanallarından biri. Hem iş hem de özel hayatında toplu iletişimi kolaylaştırıyor. Bir konuyla ilgili gelişmeyi herkese ayrı ayrı mesaj atarak duyurmaktansa bir grupta paylaşmak daha akıllıca bir çözüm.

Oluşturacağın gruplara kişileri tek tek eklemek yerine grup bağlantısını paylaşarak kişilerin gruba katılmasını sağlayabilirsin. Özellikle kalabalık gruplar için ideal bir çözümdür.

WhatsApp Grup Bağlantısı Oluşturma

Şimdi grubun için nasıl bir bağlantı oluşturabileceğine bakalım. Grup davet linki oluşturabilmek için grubun yöneticisi olman gerektiğini unutma. Yeni ve mevcut gruplar için bağlantıyla davet etmek mümkün.

1. Uygulamayı aç ve grup sohbetine gir. Sohbet sayfasında grup ismine dokun.

whatsapp-grup-bağlantısı

2. Grupla ilgili bilgilerin yer aldığı sayfanın altına doğru yer alan Bağlantıyla Davet Et seçeneğine tıkla.

whatsapp-grup-bağlantısı

3. Davet Bağlantısı gösterilecek. “WhatsApp ile gönder, bağlantıyı kopyala ve bağlantıyı paylaş” gibi seçeneklerden dilediğini kullanabilir veya QR kodu oluşturabilirsin.

WhatsApp Grup Bağlantısı Paylaşma

WhatsApp grup bağlantısını paylaşma konusunda farklı seçenekler sunar.  Yukarıdaki 3. adımda yer alan seçeneklere yakından bakalım.

  • WhatsApp ile Gönder: Bu seçenekle WhatsApp kişilerinden seçim yaptıktan sonra Gönder tuşuna bas.
  • Bağlantıyı Kopyala: Bu seçenek bağlantıyı kopyalamanı e-posta, web sitesi gibi herhangi bir yere yapıştırmanı sağlar.
  • Bağlantıyı Paylaş: Bu seçenekle bağlantıyı diğer uygulamalarda (Instagram, Twitter, Telegram, e-posta vb.) paylaşmanı sağlar.

whatsapp-grup-bağlantısı

  • QR Kodu: Bir kare kod oluşturup paylaşmanı sağlar. Kare kodu okutan doğrudan WhatsApp grubuna katılabilir.

whatsapp-grup-bağlantısı

Bu bağlantı doğrudan grubuna erişim hakkı sağlayacağı için paylaşırken dikkatli olmalısın. Çünkü bu bağlantıya sahip üçüncü taraf kişiler de kolaylıkla gruba katılabilir. Elinde bağlantıyı bulunduran kişinin grup yöneticisinden izin almasına gerek kalmaz.

WhatsApp Grup Bağlantısı Sıfırlama

Güvenlik nedenleriyle veya grubuna yeteri kadar kişinin katılması durumunda bağlantıyı sıfırlayabilirsin. Bu sayede insanları davet ettiğin eski bağlantı geçersiz hale gelir. Bunu yapmak için yukarıda bahsettiğimiz 3. adımda Bağlantıyı Sıfırla seçeneği yer almaktadır. Buna tıklaman yeterli.

whatsapp-grup-bağlantısı

WhatsApp grup bağlantısı ile ilgili bahsedeceklerimiz bu kadar. WhatsApp bildirim gelmiyor ise nasıl düzelteceğini öğrenmek için makalemizi şimdi incele.

APK ve uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaş!

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden sesli ve görüntülü arama yapabilirsin. Arkadaşlarınla sesli mesaj, video, resim, belge ve konum paylaşabilirsin. Sohbetlerinde yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de kullanabilirsin.

WhatsApp Grup Bağlantısı Nasıl Oluşturulur?
WhatsApp Grup Bağlantısı Nasıl Oluşturulur?

Bir grup oluşturup arkadaşlarınla daha kolay iletişimde bulunmak istiyor ama herkesi tek tek eklemek gözünü mü korkutuyor? Artık endişelenme! Çünkü WhatsApp grup bağlantısı oluşturarak herkesi kolayca grubuna ekleyebilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…

Telegram’da Mesajlara Nasıl Tepki Verilir?
Telegram’da Mesajlara Nasıl Tepki Verilir?

Mesajlarına daha hızlı cevap vermek, bir emoji ile tepkini dile getirmek ister misin? Telegram’da artık bu mümkün. Telegram’da mesajlara nasıl tepki verilir, en kolay haliyle bu rehberimizde. Son güncellemeyle birlikte gelen bu yeni özelliği keşfetmek için hemen okumaya başla…

Instagram Gönderilerini Kaydedenleri Görme Nasıl Yapılır?
Instagram Gönderilerini Kaydedenleri Görme Nasıl Yapılır?

Düzenli olarak fotoğraf paylaşıyor, Instagram’da gönderimi kim kaydetti diye merak mı ediyorsun? Instagram gönderilerini kaydedenleri görme fırsatı sunuyor mu tüm ayrıntılarıyla AndroidListe’de. Merakını gidermek için neler yapabileceğine dair açıklamaları hemen okumaya başla…

WhatsApp Bildirim Gelmiyor İse Nasıl Düzeltilir?
WhatsApp Bildirim Gelmiyor İse Nasıl Düzeltilir?

Ailen ve arkadaşların ile iletişim için WhatsApp’ı tercih ediyorsun ama uygulama bir süredir düzgün çalışmıyor mu? Özellikle WhatsApp bildirim gelmiyor ise bu sorunu nasıl düzelteceğine dair ipuçları AndroidListe’de. Pratik çözüm önerilerini keşfetmek için hemen okumaya başla…

WhatsApp Mesaj Göndermiyor İse Nasıl Düzeltilir?
WhatsApp Mesaj Göndermiyor İse Nasıl Düzeltilir?

Mesaj atmaya uğraşıyorsun ama bir türlü olmuyor mu? Mesajın gitmiyor veya alamıyor musun? Farklı nedenlerle WhatsApp mesaj göndermiyor olabilir. Bu tür bir sorunu çözmek için kolayca deneyebileceğin birçok yöntem var. En iyi çözüm yollarını keşfetmek için hemen okumaya başla!…