TikTok Veri Tasarrufu: Uygulama Nasıl Daha Az Veri Kullanır?

tiktok-veri-tasarrufu

Popüler sosyal ağda video izlemekten keyif alıyor ancak veri tüketimi konusunda çekincelerin mi var? TikTok veri tasarrufu konusunda çözüm sunuyor. TikTok’un daha az veri kullanmasını sağlayabilirsin. Gönül rahatlığıyla video izlemek ve daha fazlası için hemen okumaya başla!

TikTok Veri Tasarrufu

Video paylaşım ağı TikTok sayısız içeriğiyle elinden düşüremeyeceğin bir uygulama. Video izlemeye başladığında bırakmak oldukça zor. Ancak içerikler her ne kadar kısa olsa da veri tüketimini artırmakta. Bu nedenle paketin daha çabuk bitebilir veya kabarık faturalarla karşılaşabilirsin.

Wi-Fi iyi bir çözüm ancak her yerde ücretsiz kablosuz ağ bulman mümkün olmayabilir. Bu durumda video izlemek istediğinde verilerini kullanabilirsin. Bir taraftan nasıl veri tasarrufu yapabilirsin. TikTok veri tasarrufunu nasıl yapacağına dair detaylara geçelim.

TikTok Veri Tasarrufu için Uygulamanın Veri Kullanımını Azalt

Platform veri tasarrufu konusunda bir dizi seçenek sunuyor. İlk olarak akla gelen uygulamanın Lite yani sadeleştirilmiş (hafifletilmiş) sürümünü kullanmak. TikTok Lite, normal versiyona göre veri tüketimi konusunda daha cimri:

  • Benzer arayüze sahip olsa da videoları daha yavaş yükler.
  • Daha az depolama alanı kaplar ve daha az pil tüketir.
  • Arka planda çalışmaz

İkinci seçenek olarak uygulamanın sahip olduğu veri tasarrufu özelliğini etkinleştirmek. Bunun için aşağıdaki adımları izle:

1. TikTok’u aç. Sağ alt köşedeki resmine dokunarak Profil sayfanı aç.

tiktok-veri-tasarrufu

2. Profil sayfanın sağ üst köşesindeki üç çizgili menü simgesine dokun.

tiktok-veri-tasarrufu

3. Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine gir.

tiktok-veri-tasarrufu

4. Önbellek ve Hücresel Veri bölümündeki Veri Koruyucusu seçeneğine tıkla.

tiktok-veri-tasarrufu

5. Veri Koruyucusu seçeneğinin yanında yer alan anahtarı sağa çekerek ve etkin hale getir. Düğme açıldığında yani etkin hale geldiğinde yeşil renge dönecek.

tiktok-veri-tasarrufu

Etkinleştirme sonrası TikTok daha az veri tüketmeye başlayacak. Bunun için videoları daha düşük kalitede göstermeye veya daha uzun sürede yüklemeye başlayacak. Ancak Wi-Fi ağında bağlanman durumunda yine yüksek kalitede videolar izlemeye devam edebilirsin.

TikTok veri tasarrufu konusunda paylaşacaklarımız şimdilik bu kadar. Tiktok’ta Instagram arkadaşlarını nasıl bulacağını biliyor musun?

APK ve uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaşmayı unutma!

  1. TikTok Lite

    TikTok Lite

    TikTok Lite, normal sürümün daha sade ve hafif hali. Yine ilginç videolar düzenleyebilir, inanılmaz efektler uygulayabilir ve sevdiğin müzikleri ekleyebilirsin. Milyonlarca şarkı ve ses efektinin olduğu kütüphaneye erişebilir ve videolarını diğer sosyal ağlarda da paylaşabilirsin.

Instagram’da birini etiketleme nasıl yapılır?
Instagram’da birini etiketleme nasıl yapılır?

Yaptığın paylaşımlardan arkadaşlarının daha çabuk haberdar olmasını veya beğendiğin bir gönderiyi onlarında görmesini istiyorsan etiketleme yapabilirsin. Instagram’da birini etiketleme nasıl yapılır, en kolay haliyle bu rehberimizde. Nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya de…

WhatsApp Proxy nedir ve nasıl kullanılır?
WhatsApp Proxy nedir ve nasıl kullanılır?

Yaşadığın bölgede zaman zaman internete erişim sıkıntısı yaşanıyor mu veya bir engelleme söz konusu mu? Kesintisiz iletişim için WhatsApp proxy desteğini duyurdu. Bu yeni özellik, erişim kısıtlaması, sansür gibi engellerin aşılmasını sağlıyor. Detaylar için okumaya devam et! …

Birini Instagram’da sessize alma nasıl yapılır?
Birini Instagram’da sessize alma nasıl yapılır?

Paylaşımlarını artık görmek istemediğin biri mi var? Bunu, hiç de çaktırmadan yapmanın pratik bir yolu var. Instagram’da sessize alma özelliği tam da aradığın kurtarıcın olabilir. Bu özelliğin ne işe yaradığını ve nasıl kullanacağını detaylıca öğrenmek için okumaya devam et! …

Yeni özellik: WhatsApp’ta anket oluşturma
Yeni özellik: WhatsApp’ta anket oluşturma

Bir konu hakkında gruptaki kişilerin ne düşündüğünü merak mı ediyorsun? Sana iyi bir haberimiz var. WhatsApp’ta anket oluşturma dönemi başladı. Merak ettiğin konularda basit anketler hazırla, sohbetlerinde ve gruplarında paylaş. Bu yeni özelliği tanımak için okumaya devam et!…

Engellenmiş Instagram hesabı nasıl açılır?
Engellenmiş Instagram hesabı nasıl açılır?

Hesabına bir türlü giriş yapamıyor veya hesabının engellendiğine dair uyarı mesajı mı alıyorsun? Engellenmiş Instagram hesabını kurtarman mümkün. Kural ihlali yapmadıysan biraz sabırlı olup bahsedeceğimiz yöntemi deneyerek hesabını açabilirsin. Detaylar için okumaya devam et!…