TikTok Ses Efektleri ve Autotune Nasıl Eklenir?

tiktok-ses-efektleri

Autotune ile hazırlanmış şarkları seviyor musun? Bu tarz şarkılar söyleyerek video klipler hazırlamak ister misin? TikTok ses efektleri ve autotune ile oldukça eğlenceli klipler çekebilirsin. Nasıl yapacağını ve kullanabileceğin Android uygulamaları keşfetmek için hemen oku!

TikTok Ses Efektleri ve Autotune

Autotune, sesi yeniden kodlayarak ahenkli hale getiren, tonlama hatalarını düzelten bir yazılım. Günümüzün birçok mobil uygulaması autotune özelliğine sahip ve stüdyo kalitesinde kayıt yapmana imkan tanıyor.

Her ne kadar Tiktok ses efektlerine sahip olsa da doğrudan autotune özelliğini içermiyor. Ancak ses efektleri, autotune benzeri sonuçlar almanı sağlıyor. Ancak bu işi kolayca yapabileceğin üçüncü taraf uygulamalar mevcut.

TikTok’un mevcut ses efektlerini kullanabilir veya bir autotune uygulaması tercih edebilirsin. Her ikisi ile de nasıl video kaydedip paylaşabileceğini adım adım açıklayacağız. Uygulama aracılığıyla yapmak için Voloco’yu tercih edebilirsin. Yazımızda bu uygulamayı kullandık.

Voloco yerine kullanabileceğin alternatifleri görmek için en iyi 5 autotune uygulaması ile ilgili yazımızı okuyabilirsin.

Autotune Uygulaması Kullanımı

Bu konuda Voloco, basit ve ücretsiz bir çözüm sunuyor. Yapman gereken Voloco ile video klibini hazırlayıp TikTok’ta paylaşmak. Bunun için şu adımları izle.

1. Voloco uygulamasını açıp ortadaki + simgesine dokun ve video kaydet seçeneğine bas.

tiktok-ses-efektleri

2. Sağ taraftaki Efekt simgesine dokun. Aşağıda yer alan istediğin efektleri seç.

tiktok-ses-efektleri

3. Ortadaki kırmızı düğmeye dokunarak videonu kaydet. Sonraki düğmesine dokun.

tiktok-ses-efektleri

4. Kaydet düğmesine dokunup cihazında videonu saklayabilir ve dilediğin zaman paylaşabilirsin. İstersen Paylaş düğmesine dokunarak doğrudan TikTok hesabında paylaşabilirsin.

tiktok-ses-efektleri

TikTok Ses Efektleri Nasıl Eklenir?

Tiktok ses efektleri ile de autotune benzeri bir etkiyi yaratmayı deneyebilirsin. Farklı bir uygulama kullanmak istemiyorsan bu adımları izleyerek uygulama üzerinden doğrudan paylaşım yapabilirsin. Bunun için:

1. Uygulamayı aç, + simgesine dokun ve her zamanki gibi ortadaki kırmızı düğmeye basarak videonu çek.

tiktok-ses-efektleri

2. Video çekimini tamamladıktan sonra kırmızı onay simgesine dokunarak ilerle ve ekranın sağ tarafındaki Ses Efektleri düğmesine dokun.

tiktok-ses-efektleri

3. Alt sırada mevcut ses efektlerinden dilediğini seçebilirsin. Senkronize efektini kullanabilirsin.

tiktok-ses-efektleri

4. Ses efekti videoya işlenecek. Sonraki sayfada yayımlamadan önce istediğin düzenlemeleri yap ve açıklama yaz. Yayınla düğmesine dokunarak video klibini paylaş.

tiktok-ses-efektleri

Tiktok ses efektleri ve autotune bu kadar kolay ekleniyor. TikTok analizleri ve istatistikleri nasıl kullanılır merak ediyorsan şimdi göz at.

Uygulama indirme sitesi AndroidListe, keşfetmen için çok daha fazlasını sunuyor. Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında arkadaşlarınla paylaşmayı unutma!

  1. TikTok

    TikTok

    TikTok ile ilginç videolar düzenleyebilir, inanılmaz efektler uygulayabilir ve sevdiğin müzikleri ekleyebilirsin. Milyonlarca şarkı ve ses efektinin olduğu zengin bir kütüphanesi var. Videolarını diğer sosyal ağlarda da paylaşabilir ve yeteneklerini gösterebilirsin.

  2. Voloco

    Voloco

    Voloco, Android cihazını bir kayıt stüdyosuna dönüştürüyor. Birçok efekti otomatik olarak uygulayabiliyor. Seçeceğin tonlamaya göre şarkını kaydetmene imkan tanıyor. Bu sayede şarkın dinlemek için hemen hazır hale geliyor. Autotune için ideal araçlara sahip.

TikTok Ses Efektleri ve Autotune Nasıl Eklenir?
TikTok Ses Efektleri ve Autotune Nasıl Eklenir?

Autotune ile hazırlanmış şarkları seviyor musun? Bu tarz şarkılar söyleyerek video klipler hazırlamak ister misin? TikTok ses efektleri ve autotune ile oldukça eğlenceli klipler çekebilirsin. Nasıl yapacağını ve kullanabileceğin Android uygulamaları keşfetmek için hemen oku! …

Android’de Kullanman Gereken En İyi 5 Autotune Uygulaması
Android’de Kullanman Gereken En İyi 5 Autotune Uygulaması

Şarkı söylemekten keyif alıyor musun? Söyleyişin ve ses tonun ile arkadaşlarını şaşırtmak ister misin? Autotune uygulaması kullanarak bunu yapabilirsin. Android cihazlarında kolayca kullanabileceğin en iyi uygulamalar bugün AndroidListe’de. Keşfetmek için hemen okumaya başla!…

Android’de Kullanman Gereken En İyi Makyaj Uygulamaları
Android’de Kullanman Gereken En İyi Makyaj Uygulamaları

Fotoğraf paylaşacaksın, makyaj yapman lazım ama vaktin mi yok? Bunu senin için yapabilecek Android uygulamalar var. Kullanabileceğin en iyi makyaj uygulamaları bugün AndroidListe’de. Her özçekimde, fotoğrafta ışıl ışıl gözükebilir, herkesi şaşırtabilirsin. Nasıl mı, hemen oku…

Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları
Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları

Müthiş hikayesiyle seni içine çeken oyunları seviyor musun? Bulmaca, macera ve gizem unsurlarını taşıyan Point-and-Click oyunları tam da aradığın olabilir. Bir döneme damga vuran bu oyun türünü yeniden hatırlayalım. En iyi Android oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla! …