Ana Ekrana Saat ve Hava Durumu Widget Ekleme Nasıl Yapılır

ana-ekrana-hava-durumu-ekleme

Saati ve hava durumunu cep telefonundan mı takip ediyorsun? Bu işte sana yardımcı olabilecek mini araçları denedin mi? Ana ekrana saat ve hava durumu widget ekleme düşündüğün kadar zor değil. Nasıl yapacağını farklı yöntemlerle anlatıyoruz. Öğrenmek için hemen okumaya başla!

Ana Ekrana Saat ve Hava Durumu Ekleme Yolları

Widget nedir, kısaca hatırlatalım. Widget, Android ana ekranında çalışabilen bir mini araç ve uygulamaların temel özelliklerini ana ekranında kolaylıkla çalıştırır. Örneğin saat widgetları, ana ekranında zamanı gösterir.

Android’in özgür dünyası, ana erkanına farklı yöntemleri deneyerek saat ve hava durumu widgetları eklemen için pek çok seçenek sunuyor. Kısa kısa bu yöntemlerden bazılarına değinelim.

1- Telefon Üreticisinin Yerleşik Saat ve Hava Durumu Widget Seçenekleri

Samsung, Xiaomi gibi telefon üreticileri, saat ve hava durumu için kendi widgetlarını kullanıcılara sunar. Bu sayede hiçbir uygulama yüklemene gerek kalmadan bu araçları kullanabilirsin.

Bu widgetlara erişmek için:

1- Ana ekranına basılı tut.

ana-ekrana-hava-durumu-ekleme

2- Açılan menüden Widgetlar veya Mini Araçlar seçeneğine dokun.

saat-ve-hava-durumu-widget

3- Hava widgetını bul ve istediğin tarzı seç.

saat-ve-hava-durumu-widget

2- Google Uygulamasını Kullanarak Saat ve Hava Durumu Ekleme

Günümüzün pek çok Android cihazı, Google uygulaması yüklü bir şekilde geliyor. Eğer cihazında yüklü değilse uygulamayı AndroidListe’den indirebilirsin.

Google’ın hava durumu tahminlerine ulaşmak istersen çok kolay. Yukarıda anlattığımız gibi ekrana basılı tut ve Widget seçeneğine gir. Burada Google’a ait olan aracı seç.

3- Farklı Bir Başlatıcı Kullanmak

Android’inin arayüzü, özelleştirme seçenekler, simge paketleri gibi bir dizi özelliği hoşuna gitmiyorsa yeni bir başlatıcı deneyebilirsin. Birçok başlatıcının kendi saat ve hava durumu wigdetı var. Bu yolla hem yeni bir arayüze hem de yepyeni mini araçlara sahip olabilirsin.

Birçok başlatıcıda da saat ve hava durumu için ana ekrana basılı tutup Widget Ekle veya Widgetlar seçeneğine girerek ulaşabilirsin.

4- Üçüncü Parti Bir Uygulama Kullanmak

İstersen bu yöntemler yerine üçüncü parti bir uygulama kullanabilirsin. Bu konuda oldukça iyi Android uygulamalar var. En iyi hava durumu ve widgetlar yazımıza bakarak yeni uygulamalar keşfedebilirsin.

Örnek verecek olursak Şeffaf Saat ve Hava uygulamasını kullanabilirsin. Uygulamayı kolayca kullanmaya başlayabilirsin. Öncelikle uygulamayı AndroidListe’den indirip kur ve izlemen gereken adımlar yukarıda anlatılanlarla aynı.

1- Ana ekranına basılı tutup açılan menüden Widget seçeneğine dokun.

2- Şeffaf Saat ve Hava Durumu widgetını bul.

saat-ve-hava-durumu-widget

3- Ekranında widgetın nasıl görüneceğine karar ver. Beğendiğin seçeneğe Ekle de. Hepsi bu kadar.

saat-ve-hava-durumu-widget

Şimdilik ana ekrana saat ve hava durumu widget ekleme ile ilgili bahsedeceklerimiz bu kadar ancak en iyi haber uygulamaları listemize de bakmanı şiddetle tavsiye ederiz.

AndroidListe‘den tema, oyun, uygulama ve APK indir, Facebook sayfamızı takip et ve bu makaleyi sosyal ağlarında paylaşmayı unutma!

  1. Transparent clock & weather

    Transparent clock & weather

    Şeffaf Saat ve Hava, dünyanın her şehrinden günlük ve 10 günlük hava tahmini ve saat gösteren kişiselleştirilebilir özelliklere sahip, oldukça kullanışlı bir araç. Ana ekranından son hava durumu güncellemeleri takip edebilir, uyarılar alabilir, kendini sürprizlere karşı hazırlayabilirsin.

Android’de Casus Yazılım Nasıl Anlaşılır ve Silinir?
Android’de Casus Yazılım Nasıl Anlaşılır ve Silinir?

Telefonun her zamanki gibi çalışmıyor mu? Kendi kendine açılıp kapanıyor mu? Cihazında spyware olabilir. Peki, casus yazılım nasıl anlaşılır? Daha sonra bu Android’den nasıl silinir, merak ediyorsan deneyebileceğin yöntemleri paylaşıyoruz. Telefonun güvenliği için hemen oku! …

En İyi Slack Benzeri Uygulamalar ile Ekip İçi İletişim
En İyi Slack Benzeri Uygulamalar ile Ekip İçi İletişim

Uzaktan ortak bir proje üzerinde çalışan ekipler için iletişim çok önemli. Slack bu konuda başarılı bir uygulama. Ekip içi iletişim için kullanabileceğin Slack benzeri uygulamalar mevcut. Alternatif olarak deneyebileceğin en iyi Android uygulamaları keşfetmek için hemen oku! …

Android’de Kullanabileceğin En İyi 5 Selfie Uygulaması
Android’de Kullanabileceğin En İyi 5 Selfie Uygulaması

Kendi fotoğraflarını çekip sosyal ağlarında paylaşmayı seviyor musun? Özçekimlerini mükemmelleştirmek ister misin? En iyi 5 selfie uygulaması ile Android’de istediğin kareleri oluşturabilir, takipçilerini şaşırtabilirsin. En iyi Android uygulamaları keşfetmek için hemen oku! …