Koronavirüs ile İlgili Son Gelişmeleri Dünya Sağlık Örgütü’nün WhatsApp Hesabından Takip Et

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

Koronavirüs salgını tüm dünyada hızla yayılıyor. Pek çok asılsız haber ve bilgi de dolaşıyor. Salgınla ilgili en doğru bilgileri almak için Dünya Sağlık Örgütü’nün WhatsApp bot hesabını takip edebilir, son gelişmeleri mesajlar halinde takip edebilirsin. Nasıl mı, hemen okumaya başla!

Çin’den başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs ile çok fazla bilgi kirliliği yaşanıyor. Enfekte sayılarından ölümlere, çözüm bulunduğuna dair iddialara kadar pek çok bilgi dolaşıyor. Fırsatçılar da boş durmuyor.

En güvenilir kaynaklar arasında yer alan Dünya Sağlık Örgütü (WHO – DSÖ) bu konuda bir adım attı ve bir WhatsApp bot hesabı oluşturdu.

Dünya Sağlık Örgütü WhatsApp Bot Hesabı Nasıl Eklenir?

2 milyar kullanıcıya sahip WhatsApp ile iş birliğine giden DSÖ, bir bot hesap oluşturdu. Amaç, mesajlaşma uygulaması üzerinden çok daha fazla sayıda insana ulaşmak.

Bu hesabı WhatsApp’a ekleyerek COVID-19 salgını ile ilgili en doğru bilgi ve verilere ulaşabilirsin.

Bu bot hesabından son verilere, kendini nasıl koruyacağına, sık sorulan sorulara, doğru bilinen yanlışların yer aldığı Koronavirüs efsanelerine, seyahat tavsiyelerine ve basında yer alan haberlere ulaşabilirsin.

Sohbet listene eklemek için 2 yöntem kullanabilirsin:

1.Yöntem:

1- Bu bağlantıya tıkla.

2- WhatsApp otomatik olarak açılacak. Dünya Sağlık Örgütü ile bir sohbet ekranı açılacak.

3- “Join” yazılı mesajı değiştirmeden gönder.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

4- DSÖ’nün sunduğu bilgileri gösteren bir mesaj alacaksın. Nasıl etkileşime gireceğini öğrenmek için 2. yöntemin sonunu oku.

2. Yöntem:

1- Şu numarayı +41 79 893 18 92 kişiler listene ekle.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

2- Eklediğin numarayı WhatsApp’tan bul. “Hi” yazıp mesaj at.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

3- Gelen mesajda bilgi alabileceğin konular listenecek.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

4- Bilgi almak istediğin konunun numarasını gir. Örneğin kendini nasıl koruyacağını öğrenmek için 2 veya son verileri görmek için 1 yazıp gönder.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

Bu yöntemi bir de bu hikayeden izle.

Bilgiler İngilizce olarak sunuluyor ancak anlık çeviri yapabilen Google Çeviri ile içerikleri anlayabilirsin. Nasıl yapacağını bilmiyorsan anlık dil çevirisi WhatsApp sohbetlerinde nasıl yapılır ile ilgili bloğu okuyabilirsin.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

Şu günlerde evde kalmaya, ellerini sık sık yıkamaya özen göster. Yetkili ağızlardan aldığın haberlere itibar et. Bu konuda çeşitli Android uygulamaları deneyebilirsin. En önemlisi moralini yüksek tut.

Konuyla ilgili düşüncelerini Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. Muhteşem oyunlar ve öğreticiler için Android Hikayeler‘i izle, AndroidListe‘den uygulama indir,  Facebook sayfamızı takip et.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden görüntülü sohbet edebilir ve arkadaşlarınla videolar, resimler ve belgeler paylaşabilirsin. Yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de cabası.

TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?
TikTok ekran süresi sınırları nasıl ayarlanır?

Ekran başında fazlaca zaman geçirdiğini mi düşünüyorsun ya da çocuğunun daha kontrollü vakit geçirmesini mi istiyorsun? TikTok ekran süresi sınırlarını ayarlamana imkan tanıyor. Daha makul sürelerde uygulamayı kullanmanı sağlayacak bu özelliği keşfetmek için okumaya devam et!…

Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?
Instagram son izlenen Reels nasıl görülür?

Büyük keyifle izlediğin Reels videosunu çok beğendin ve arkadaşlarınla paylaşmak istiyorsun. Ama Instagram son izlenen Reels videosunu nasıl bulacağını bilmiyorsan bu rehberimizdeki yöntemleri deneyebilirsin. İşini kolaylaştıracak bu yöntemleri keşfetmek için okumaya devam et…

TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?
TikTok çalışmıyor ise nasıl düzeltilir?

TikTok uygulamasını bir türlü açamıyor, severek izlediğin videolara erişemiyor hatta hesabını göremiyor musun? Tiktok çalışmıyor ise işte düzeltmenin yolları. Uygulamayı eski haline getirmeni sağlayacak çözüm yollarını bu rehberde listeledik. Detaylar için okumaya devam et! T…

Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?
Instagram bağlantı geçmişi nasıl kapatılır?

Tıkladığın bağlantıların, ziyaret ettiğin linklerin, Instagram’da belirli bir süre saklandığını biliyor musun? Dilersen Instagram bağlantı geçmişini kapatabilirsin. Bir nebze olsun takip edilmekten kurtulabilirsin. Nasıl yapılır öğrenmek ve daha fazlası için okumaya devam et!…

TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?
TikTok tekrar paylaşılanları silme nasıl yapılır?

Beğenmediğin bir videoyu yanlışlıkla tekrar mı paylaştın ya da artık tekrar paylaşılanlar arasında görmek istemiyor musun? TikTok tekrar paylaşılanları silme seçeneğine sahip. Böyle bir durumda kendin bunu kolayca yapabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et!…