Koronavirüs ile İlgili Son Gelişmeleri Dünya Sağlık Örgütü’nün WhatsApp Hesabından Takip Et

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

Koronavirüs salgını tüm dünyada hızla yayılıyor. Pek çok asılsız haber ve bilgi de dolaşıyor. Salgınla ilgili en doğru bilgileri almak için Dünya Sağlık Örgütü’nün WhatsApp bot hesabını takip edebilir, son gelişmeleri mesajlar halinde takip edebilirsin. Nasıl mı, hemen okumaya başla!

Çin’den başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs ile çok fazla bilgi kirliliği yaşanıyor. Enfekte sayılarından ölümlere, çözüm bulunduğuna dair iddialara kadar pek çok bilgi dolaşıyor. Fırsatçılar da boş durmuyor.

En güvenilir kaynaklar arasında yer alan Dünya Sağlık Örgütü (WHO – DSÖ) bu konuda bir adım attı ve bir WhatsApp bot hesabı oluşturdu.

Dünya Sağlık Örgütü WhatsApp Bot Hesabı Nasıl Eklenir?

2 milyar kullanıcıya sahip WhatsApp ile iş birliğine giden DSÖ, bir bot hesap oluşturdu. Amaç, mesajlaşma uygulaması üzerinden çok daha fazla sayıda insana ulaşmak.

Bu hesabı WhatsApp’a ekleyerek COVID-19 salgını ile ilgili en doğru bilgi ve verilere ulaşabilirsin.

Bu bot hesabından son verilere, kendini nasıl koruyacağına, sık sorulan sorulara, doğru bilinen yanlışların yer aldığı Koronavirüs efsanelerine, seyahat tavsiyelerine ve basında yer alan haberlere ulaşabilirsin.

Sohbet listene eklemek için 2 yöntem kullanabilirsin:

1.Yöntem:

1- Bu bağlantıya tıkla.

2- WhatsApp otomatik olarak açılacak. Dünya Sağlık Örgütü ile bir sohbet ekranı açılacak.

3- “Join” yazılı mesajı değiştirmeden gönder.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

4- DSÖ’nün sunduğu bilgileri gösteren bir mesaj alacaksın. Nasıl etkileşime gireceğini öğrenmek için 2. yöntemin sonunu oku.

2. Yöntem:

1- Şu numarayı +41 79 893 18 92 kişiler listene ekle.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

2- Eklediğin numarayı WhatsApp’tan bul. “Hi” yazıp mesaj at.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

3- Gelen mesajda bilgi alabileceğin konular listenecek.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

4- Bilgi almak istediğin konunun numarasını gir. Örneğin kendini nasıl koruyacağını öğrenmek için 2 veya son verileri görmek için 1 yazıp gönder.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

Bu yöntemi bir de bu hikayeden izle.

Bilgiler İngilizce olarak sunuluyor ancak anlık çeviri yapabilen Google Çeviri ile içerikleri anlayabilirsin. Nasıl yapacağını bilmiyorsan anlık dil çevirisi WhatsApp sohbetlerinde nasıl yapılır ile ilgili bloğu okuyabilirsin.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

Şu günlerde evde kalmaya, ellerini sık sık yıkamaya özen göster. Yetkili ağızlardan aldığın haberlere itibar et. Bu konuda çeşitli Android uygulamaları deneyebilirsin. En önemlisi moralini yüksek tut.

Konuyla ilgili düşüncelerini Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. Muhteşem oyunlar ve öğreticiler için Android Hikayeler‘i izle, AndroidListe‘den uygulama indir,  Facebook sayfamızı takip et.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden görüntülü sohbet edebilir ve arkadaşlarınla videolar, resimler ve belgeler paylaşabilirsin. Yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de cabası.

Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?
Adım adım TikTok doğrulama nasıl yapılır?

Paylaşım yaptığın hesabın gerçekten sana ait olduğunu herkese anlatmak mı istiyorsun? Hesabın için TikTok doğrulama talebinde bulunabilirsin. Hesabın doğrulanırsa mavi tikli bir rozet alabilirsin. Doğrulama işlemlerini adım adım nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…

WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?
WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme nasıl yapılır?

Mesajlaşmalarını daha gizli ve güvenli hale getirmek ister misin? Sana iyi bir haberimiz var: WhatsApp sohbet kilitleme ve gizleme imkanı sunuyor. Bu yeni özellik sayesinde bireysel sohbetlerini meraklı gözlerden koruyabilirsin. Nasıl yapacağını öğrenmek için okumaya devam et…

WhatsApp silinen arama geçmişi geri getirme nasıl yapılır?
WhatsApp silinen arama geçmişi geri getirme nasıl yapılır?

Mesajlaşmak dışında arkadaşlarınla görüşmek için WhatsApp’ı mı kullanıyorsun? Yoksa arama geçmişini yanlışlıkla sildin mi? WhatsApp silinen arama geçmişi geri getirme adına deneyebileceğin bazı yöntemler var. Bu yöntemleri ve nasıl yapacağını keşfetmek için okumaya devam et! …

Instagram gönderi ve hikaye görünür yapma yolları
Instagram gönderi ve hikaye görünür yapma yolları

Paylaştığın hikaye ve gönderileri bazı takipçilerin için görünmez hale mi getirdin? Tekrardan görünür hale mi getirmek istiyorsun? Instagram hikaye görünür yapma imkanı sunar. Ancak gönderiler için süreç daha farklı işliyor. Neler yapabileceğini görmek için okumaya devam et! …

Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?
Instagram eski hikayelere bakma nasıl yapılır?

Daha önce paylaşmış olduğun hikayelere yeniden bakmak mı istiyorsun? Paylaşmış olduğun Instagram eski hikayelere bakma şansın var ancak başkasının eski hikayelerini görmek pek de kolay değil. Bu rehberimizde geçmiş hikayelere nasıl bakacağını keşfetmek için okumaya devam et! …