Koronavirüs ile İlgili Son Gelişmeleri Dünya Sağlık Örgütü’nün WhatsApp Hesabından Takip Et

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

Koronavirüs salgını tüm dünyada hızla yayılıyor. Pek çok asılsız haber ve bilgi de dolaşıyor. Salgınla ilgili en doğru bilgileri almak için Dünya Sağlık Örgütü’nün WhatsApp bot hesabını takip edebilir, son gelişmeleri mesajlar halinde takip edebilirsin. Nasıl mı, hemen okumaya başla!

Çin’den başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs ile çok fazla bilgi kirliliği yaşanıyor. Enfekte sayılarından ölümlere, çözüm bulunduğuna dair iddialara kadar pek çok bilgi dolaşıyor. Fırsatçılar da boş durmuyor.

En güvenilir kaynaklar arasında yer alan Dünya Sağlık Örgütü (WHO – DSÖ) bu konuda bir adım attı ve bir WhatsApp bot hesabı oluşturdu.

Dünya Sağlık Örgütü WhatsApp Bot Hesabı Nasıl Eklenir?

2 milyar kullanıcıya sahip WhatsApp ile iş birliğine giden DSÖ, bir bot hesap oluşturdu. Amaç, mesajlaşma uygulaması üzerinden çok daha fazla sayıda insana ulaşmak.

Bu hesabı WhatsApp’a ekleyerek COVID-19 salgını ile ilgili en doğru bilgi ve verilere ulaşabilirsin.

Bu bot hesabından son verilere, kendini nasıl koruyacağına, sık sorulan sorulara, doğru bilinen yanlışların yer aldığı Koronavirüs efsanelerine, seyahat tavsiyelerine ve basında yer alan haberlere ulaşabilirsin.

Sohbet listene eklemek için 2 yöntem kullanabilirsin:

1.Yöntem:

1- Bu bağlantıya tıkla.

2- WhatsApp otomatik olarak açılacak. Dünya Sağlık Örgütü ile bir sohbet ekranı açılacak.

3- “Join” yazılı mesajı değiştirmeden gönder.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

4- DSÖ’nün sunduğu bilgileri gösteren bir mesaj alacaksın. Nasıl etkileşime gireceğini öğrenmek için 2. yöntemin sonunu oku.

2. Yöntem:

1- Şu numarayı +41 79 893 18 92 kişiler listene ekle.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

2- Eklediğin numarayı WhatsApp’tan bul. “Hi” yazıp mesaj at.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

3- Gelen mesajda bilgi alabileceğin konular listenecek.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

4- Bilgi almak istediğin konunun numarasını gir. Örneğin kendini nasıl koruyacağını öğrenmek için 2 veya son verileri görmek için 1 yazıp gönder.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

Bu yöntemi bir de bu hikayeden izle.

Bilgiler İngilizce olarak sunuluyor ancak anlık çeviri yapabilen Google Çeviri ile içerikleri anlayabilirsin. Nasıl yapacağını bilmiyorsan anlık dil çevirisi WhatsApp sohbetlerinde nasıl yapılır ile ilgili bloğu okuyabilirsin.

koronavirüs-dünya-sağlık-örgütü-whatsapp

Şu günlerde evde kalmaya, ellerini sık sık yıkamaya özen göster. Yetkili ağızlardan aldığın haberlere itibar et. Bu konuda çeşitli Android uygulamaları deneyebilirsin. En önemlisi moralini yüksek tut.

Konuyla ilgili düşüncelerini Yorumlar kısmında paylaşabilirsin. Muhteşem oyunlar ve öğreticiler için Android Hikayeler‘i izle, AndroidListe‘den uygulama indir,  Facebook sayfamızı takip et.

  1. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince mesajlaşabilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden görüntülü sohbet edebilir ve arkadaşlarınla videolar, resimler ve belgeler paylaşabilirsin. Yüzlerce ifade, çıkartma ve GIF de cabası.

Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?
Telegram Premium nedir, nasıl kullanılır?

Halen kullanmaya devam ettiğin mesajlaşma uygulamasından daha fazla yararlanmak ister misin? Telegram Premium kullanıma açıldı. Uygulamadan daha fazlasını almanı sağlayacak bu paralı versiyon nedir, nasıl kullanılır merak ediyorsan detaylar AndroidListe’de, okumaya devam et! …

WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?
WhatsApp gizli mod ile nasıl kullanılır?

Mesajlaşırken daha gizli kalmak istiyorsan deneyebileceğin yöntemler var. WhatsApp gizli mod için açıp kapatabileceğin tek bir özellik sunmaz. Ancak yapacağın bir dizi ayar ile uygulamayı gizlilik içinde kullanabilirsin. Bu püf noktalarını ve hileleri keşfetmek için hemen oku…

Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?
Facebook gizli hesap görme Android’de nasıl yapılır?

Popüler sosyal ağda gizli bir hesap ile karşılaştın ancak bir türlü merakını yenemiyor musun? Facebook gizli hesap görme adına deneyebileceğin yöntemler mevcut. En iyisi insanların gizliliğine saygı duymak. Yine de nasıl yapabileceğini öğrenmek istiyorsan hemen okumaya başla!…

WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?
WhatsApp ifade bildirimleri nasıl kapatılır?

Mesajlarına emojiler ile karşılık veriyor musun? Ancak gelen mesajlara cevap vermeyi kolaylaştıran bu ifade tepkileri bazen can sıkıcı olabilir. WhatsApp ifade bildirimlerini kapatma, devre dışı bırakma, özelliğine de sahip. Nasıl yapacağını öğrenmek için hemen okumaya başla!…