Anlık Dil Çevirisi WhatsApp ve Facebook Messenger Sohbetlerinde Nasıl Yapılır?

dil çeviri fwhatsapp facebook messenger

WhatsApp ya da Facebook Messenger sohbetlerinde dil çevirisi ihtiyacın oluyor mu? Google Çeviri sayesinde tüm mesajlarını anlayabilirsin, nasıl mı hemen oku!

WhatsApp ve Facebook Messenger, pek çok kişi tarafından sohbet etmek amacıyla kullanılıyor. Özellikle yabancılarla sohbet ederken veya yabancı dilde bir mesaj aldığında ne yapacaksın? Bu tür mesajları anlamanın kolay yolu bugün burada.

Dil Çevirisi WhatsApp’ta ve Facebook Messenger’da Nasıl Yapılır?

Sohbetin esnasından dil çevirisi yani bir mesajı İngilizce Türkçe çeviri yapman gerekebilir. Bu mesaj Rusça, Arapça, Almanca hatta Çince gibi diğer dillerde de olabilir. Sohbeti bırakıp mesajı çevirmekle uğraşmak yerine anlık olarak çevirisini okuyabilir ve karşılık verebilirsin.

Dil çevirisi, WhatsApp, Facebook Messenger gibi anlık mesajlaşma uygulamalarında nasıl yapılır iki aşamalı olarak yazımızda inceleyelim.

Google Çeviri Tap To Translate Nasıl Etkinleştirilir?

Öncelikle Google Çeviri uygulamasını indirip kurmalısın. Bu uygulamayı indirme linkini sayfamızda aşağıda bulabilirsin.

1 – Google Çeviri uygulamasını aç.

2 – Sol üst köşedeki üç katlı menü simgesine dokun.

dil çeviri whatsapp facebook messenger

3- Ayarlar sekmesine tıkla.

google çeviri whatsapp facebook messenger

4- Ayarlar sayfasından Tap To Translate sekmesine dokun.

whatsapp facebook messenger dil çeviri

5- Etkinleştir seçeneğini .

dil çeviri whatsapp facebook messenger

Bundan sonra sohbetlerin sırasında dokunarak anında çeviri yapabileceğin Google Çeviri simgesini uygulamalarında göreceksin. WhatsApp’ta dokunarak çevirme, Tap To Translate nasıl kullanılır, şimdi ona bakalım.

Dil Çevirisi için Google Çeviri WhatsApp’ta Nasıl Kullanılır?

WhatsApp sohbetlerin esnasında anlık dil çeviri nasıl yapılır, adım adım görelim. WhatsApp’ının açık olduğunu ve sohbet ettiğini, yabancı bir dilde gelmiş bir mesajı, İngilizce Türkçe çeviri yapmak istediğini varsayalım:

1- Çevirisini görmek istediğin mesajın üstünde basılı tutarak, üste yeni bir menünün açılmasını sağla. Yeni açılan üstteki menüde doğrudan Kopyala simgesine yoksa en sağdaki üç noktaya dokun.

dil çeviri whatsapp facebook messenger

2- Kopyala seçeneğine dokunduğunda Google Çeviri simgesi gözükecek.

dil çeviri whatsapp facebook messenger

3- Google Çeviri simgesine dokunduğunda mesajın dil çevirisi, İngilizce Türkçe çeviri yapılmış halini göreceksin. Eğer bu mesaja aynı dilde yani İngilizce karşılık vermek istersen YENİ ÇEVİRİ düğmesine dokun.

google çeviri whatsapp facebook messenger

4- Buraya dilediğin mesajı yaz ve KOPYALA düğmesine dokun.

dil çeviri whatsapp facebook messenger

5- Mesaj yazdığın alana gelip basılı tuttuğunda YAPIŞTIR seçeneği çıkacak. Buna dokunarak cevabını yapıştırabilirsin. Karşı tarafa aynı dilde, İngilizce cevap verebilirsin.

dil çeviri whatsapp facebook messenger

Dil çeviri, WhatsApp ve Facebook Messenger uygulamalarında nasıl yapılır görmüş oldun. Android klavyeni değiştirmek ve en iy klavye uygulamaları için bu yazımıza da mutlaka bakmalısın. aldığımız yazımızın sonuna geldik. Konuyla ilgili farklı görüşlerin veya önereceklerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin.

  1. Google Çeviri

    Google Çeviri

    Google Çeviri ile dil çeviri işlemlerini hızlıca yaparsın. 103 dilde çevrimiçi 59 dilde çevrimdışı çeviri yapabilir. Kamera ve konuşma ile çeviri özelliğiyle tam bir dil çeviri canavarı. Deyimler sözlüğü de var. Latince olmayan harfleri de tanıyor.

  2. WhatsApp Messenger

    WhatsApp Messenger

    Popüler uygulama WhatsApp Messenger ile dilediğince sohbet edebilirsin. Hiçbir ekstra ücret ödemeden arama yapabilir, görüntülü konuşabilir, arkadaşlarına videolar, resimler, yazılı ve sesli mesajlar gönderebilirsin.

Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları
Android’de Oynaman Gereken En İyi Point-and-Click Oyunları

Müthiş hikayesiyle seni içine çeken oyunları seviyor musun? Bulmaca, macera ve gizem unsurlarını taşıyan Point-and-Click oyunları tam da aradığın olabilir. Bir döneme damga vuran bu oyun türünü yeniden hatırlayalım. En iyi Android oyunları keşfetmek için hemen okumaya başla! …