Facebook ve Instagram Gizli Profil Görme Bir Hayal mi?

facebook-instagram-gizli-profil-görme

Sosyal ağlarda gezinmeyi, yeni arkadaşlıklar kurmayı seviyor musun? Ancak bazı profiller gizli ve kim olduklarını bilmek zor. Facebook ve Instagram gizli profil görme imkanı var mı, merak ediyorsan işte gizli hesap görme yolları. Gizli profillere bakmak için hemen okumaya başla!

Facebook ve Instagram Gizli Profil Görme Yolları

En büyük iki ağ olan Facebook ve Instagram profil gizleme özelliğine sahip. Profil bilgilerini gizlemek suretiyle insanların doğrudan erişmesi veya paylaşımları görmesi engellenebiliyor.

Ne var ki arkadaşlık veya takip isteği gizli bir hesaptan gelebilir. Hatta gizli bir hayranın olabilir. Belki de çocuğun İnternet’te onu takip etmemen için hesaplarını gizlemiş olabilir.

Facebook ve Instagram Gizli Profil Görme Fırsatı Sunan 4 Yöntem

Facebook ve Instagram’da gizli bir hesaba bakmanı sağlayacak 4 yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntemler kesin sonuç vermeyebilir ancak pek çok gizli profili görebilirsin.

1- Sahte Arkadaş Profili Oluşturmak

Bilgisayar korsanları tarafından sıkça başvurulan bir yöntem. Profili gizli olan bir kişinin arkadaşlarından herhangi biri biliniyorsa bu kişi adına yeni bir hesap açılıyor.

Açılan bu sahte hesaptan arkadaşlık isteği veya mesaj gönderiliyor. Karşıdaki kişi dikkatsiz ise arkadaşı sandığı kişiyi onaylıyor ve profiline erişmesine izin veriyor.

2- Facebook ve Instagram Gizli Profile Bakma Sitesi Kullanmak

Onlarca Facebook ve Instagram gizli profile bakma sitesi İnternet’te mevcut. Profilini görmek istediğin gizli hesabın kullanıcı adını siteye girmen yeterli oluyor.

Hesabın var olup olmadığı site tarafından kontrol edilip gizli hesaba ait fotoğraflara yönlendiriliyorsun. Tabii ki doldurman gereken anketler, tıklaman gereken reklamlar da görebilirsin.

3- Şifreyi Bulmak

Gizli bir hesaba bakmanın bir yolu da şifresini bulup hesabına bakmak. Yine bunu yapabildiğini söyleyen onlarca web sitesi var.

Tek yapman gereken bu siteye gizli hesabın kullanıcı adını girmek. Hesabın şifresini site üzerinden indirdikten sonra bu hesaba girip kim olduğunu öğrenebilirsin.

2. ve 3. yöntemi kullanan bu siteler, Instagram’ın ve Facebook’un bazı açık ve hatalarını kullanarak bunu yaptıklarını iddia ediyor. Ancak bu sosyal ağlar her geçen gün açıklarını kapatıyor.

4- Ebeveyn Denetimi Uygulaması Kullanmak

Bu çözüm özellikle ebeveynlere hitap ediyor. Gizli hesap ile sosyal ağları kullanan çocuklarını Spyzie gibi bir ebeveyn denetimi uygulaması ile takip edebilirsin.

Elbette yakın çevrende bulunan birinin gizli hesabında neler paylaştığını merak ediyorsan yine bu uygulamayı kullanabilirsin.

Uygulamayı takip edeceğin telefona kurmalısın. Uygulamanın web sitesi üzerinden takip ettiğin telefonun sosyal ağlardaki paylaşımlarına bakabilirsin. İstersen sosyal ağ şifrelerini alıp hesaplarına doğrudan giriş yapabilirsin.

Yukarıdaki yöntemleri kullanmanın yasal sorumluluğu sana aittir ve olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsin. Gizli profilleri görmeye çalışmak yerine insanların tercihlerine saygı duy. Unutma, atalarımız der ki ava giden avlanır!

Facebook ve Instagram gizli profil görme yöntemleri elbette bunlarla sınırlı değil. Şifre güvenliğini hiç kontrol ettin mi?

Konu ile ilgili farklı görüş veya önerilerin varsa Yorumlar kısmına yazabilirsin. AndroidListe‘den uygulama indir, muhteşem oyunlar ve öğreticiler için Android Hikayeler‘i hemen izle. Facebook sayfamızdan bizi takip et.

  1. Spyzie - Free

    Spyzie – Free

    Ebeveyn denetimi sağlayan Spyzie, çocuklarının telefonunu tamamen takip etmeni sağlıyor. WhatsApp mesajlarını okuyabilir, Instagram paylaşımlarını görebilir, tarama geçmişine bakabilirsin. Anlık konum bilgisi alabilir, arama kayıtlarına erişebilirsin.

WhatsApp’ta numara gizleme nasıl yapılır?
WhatsApp’ta numara gizleme nasıl yapılır?

Sohbet esnasında mesajlaşırken telefon numaranın gösterilmesini istemiyor musun? Peki ama WhatsApp’ta numara gizleme diye bir özellik var mı? Numara gizlemeyi sağladığı düşünülen yöntemler ne kadar başarılı? Tüm bunları detaylarıyla öğrenmek için rehberimizi okumaya devam et!…

Telegram’da filtreleme nasıl devre dışı bırakılır?
Telegram’da filtreleme nasıl devre dışı bırakılır?

Bazı kanalları ve içeriklerini göremiyor musun? Filtrelemeye takılmış olabilirsin. Varsayılan olarak Telegram’da hassas içerik koruması mevcut ve kimi hallerde bunu devre dışı bırakman gerekebilir. Bunu yapmak için üç farklı yöntem deneyebilirsin. Detaylar için okumaya başla!…

Telegram’da silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?
Telegram’da silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?

Arkadaşınla yaptığın sohbetini ve mesajlarını bir türlü bulamıyor musun? Sakın yanlışlıkla silmiş olmayasın! Telegram’da silinen mesajları geri getirme adına deneyebileceğin bazı yöntemler var. Mesajlarına yeniden kavuşmak ve ne yapabileceğini keşfetmek için okumaya devam et!…

TikTok’ta geçişler nasıl yapılır?
TikTok’ta geçişler nasıl yapılır?

Daha göz alıcı videolara sahip olmak ister misin? Videolarında transition yani geçiş efektlerini hiç denedin mi? Bilmiyorsan TikTok’ta geçişler nasıl yapılır adım adım anlatacağımız bu rehber tam senlik. Kendi geçişlerini de oluşturabilirsin. Keşfetmek için okumaya devam et! …

Telegram’dan nasıl para kazanılır?
Telegram’dan nasıl para kazanılır?

İnternetten gelir elde etmenin yollarını mı arıyorsun? Popüler mesajlaşma uygulaması sana bu konuda destek olabilir. Telegram’dan nasıl para kazanılır ve Telegram’dan para kazanmak için neler yapılabilir gibi akla gelebilecek sorulara yanıt bulmak istiyorsan okumaya devam et!…